Taktyki wyborcze

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Marcin » 9 paź 2010, o 21:51

Machnaś napisał(a):gdzie ten program można znaleźć?

Program, o ile wiem, Przemek prezentuje na spotkaniach z mieszkańcami, przynajmniej u nas tak zrobił. Czy będzie chciał się tym podzielić ot tak, na stronie - nie wiem. Jeśli włożył w to pracę swoją i ludzi, którzy wraz z nim pracują, to może nie chcieć pokazywać tego konkurentom :)

A tak poważnie - Machansiu, posłuchaj Przemka Przewoźniczka i oceń sam. Nas przekonał.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Marcin » 9 paź 2010, o 22:22

Ałek napisał(a):(...)Nie potrafił zbudować wokół siebie większego poparcia.. Tak naprawdę to dopiero Kazek zaczął wykazywać czarno na białym, jak to wygląda...

Kazek ma tę przewagę, że miaszka tu długo i wie więcej, znacznie więcej, niż pisze :) Wykazujemy od paru lat, jak to wygląda, choć i tak częśc mieszkańców uważa, że się awanturujemy; trudno (choć ostatnio Panie spotkane na poczcie, powiedziały, że czytają, że mam się nie przejmować :) )

Budowanie większego poparcia w obecnym składzie rady gminy jest niemożliwe; tu musiałbym ponownie pisać, jak to dwóch radnych z jednego z osiedli, przehandlowało losy całego Chotomowa za parę uliczek na swoim osiedlu. Znasz tę historię na pamięć: Sawicki z Grzybkiem zrobili sobie trwałą większość z radnymi Jabłonny, gdzie nas, mieszkańców spoza pogodnego, wystrychneli na dudka (tym, co zaraz będą protestować odpowiem: ja poświęciłem na rozmontowanie tej "większości" ponad pół roku, żeby zrozumieć, że panowie z pogodnego jedno mówią u mnie na spotkaniach, drugie robią na sesjach).

Więc takiej większości zbudować Przemek nie dał rady, bo zderzył się z ordynarnem wałkiem części radnych. Na plus zapisuję mu, że w ciągu tych lat zawsze pojawiał się na naszych spotkaniach, mimo że sam mieszka na samy końcu naszej Gminy, po prostu mu się chciało.

Ja jestem pierwszy w strzelaniu do bezmyślnych członków rady gminy, zrobili nam mnóstwo krzywdy w ostatniej kadencji i będzie z tego czkwaka na długie lata. Ale z całego tego bałaganu paru warto uratować (ponieważ z pewnością ktoś zapyta, to od razu mówię: Witold Modzelewski też powinien wejść do rady gminy i jestem spokojny, że ludzie go poprą).

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 10 paź 2010, o 14:49

Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:31 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 10 paź 2010, o 15:05

Jasne że dostają.
Przejrzałeś Ałek głosowania od ostatniego budżetu a to już taki czas gdzie korzystnie być na nie.
Jak chcesz rozgryźć taktykę i sposób wydupcenia jakichś grantów to obserwuj w przyszły wtorek. Ci którzy byli na nie przy uchwale budżetowej i wstrzymali się przy pierwszym podejściu do działki, nagle poczują się baaaardzo odpowiedzialni za nie swój budżet i zagłosują na tak za sprzedażą działki, żeby ów budżet ratować, a przy okazji cóś urwać na swój okręg, no bo wybory.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 10 paź 2010, o 15:06

Mlodszy Radny cierpi na demencje: w rekordowym przypadku zapomnial o ustalenicah w 30 sekund :-) i mam na to paru swiadkow. A takich radnych nie potrzebujemy.

Pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Tommy » 10 paź 2010, o 19:52

Machnaś napisał(a):
Czy jestem silnym czy nie okaże się 21 listopada. Przecież sam nie startuję inni kandydaci też są mocni.

Machnaś, a możesz zdradzić skład ekipy, z którą startujesz? Chodzi mi o osoby z Twojego komitetu.
Tommy

Postprzez dezorganizator » 10 paź 2010, o 21:17

Ałek napisał(a):Być może z takim "think tankiem" będzie dobrym wójtem.. Bo trzeba przyznać, że przejrzałem kilka głosowań, i w tych drażliwych tylko Kandydat, Mechanik i Pogodne miało zdanie "odmienne" bądź wstrzymywało się...

A czemu tu się dziwić? Bez dogadania się z radnymi z Jabłonny Chotomów nic nie przepchnie wbrew im - to zwykła matematyka do policzenia na paluszkach, jeśli kto posiada plus minus piętnaście. Radnych z Jabłonny jest 7, z Chotomowa 6, więc żeby nas zablokować, im wystarczy tylko głos jednego z 2 radnych "zza lasu", Chotomów za to musi mieć głosy obydwu. O wiele łatwiej jest kupić lub przekonać jednego niż dwu, więc "na dzień dobry" stoimy na kiepskiej pozycji. Można więc iść "na noże", będzie ładnie i heroicznie, tylko dość gównianie, jeśli chodzi o skuteczność. Partyzanckie opowieści z cyklu "tylko my" to może i ładnie łechcą próżność tego czy tamtego, ale nic ponad to.
Niestety - trzeba handlować - wy nam to, my wam to, a jak się komu nie podoba, to niech znajdzie inne hobby, jest ich wiele na świecie i każde przyjemne.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez szumski » 10 paź 2010, o 21:37

Bardzo mądre słowa. Zastosować to na sesji wtorkowej, przy sprzedaży działki.
Radni Jabłonny nie chcą tej sprzedaży a działka jest w administracyjnych granicach Jabłonny. Trzymam za słowo.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MISIO » 10 paź 2010, o 23:06

Tommy napisał(a):
Machnaś napisał(a):
Czy jestem silnym czy nie okaże się 21 listopada. Przecież sam nie startuję inni kandydaci też są mocni.

Machnaś, a możesz zdradzić skład ekipy, z którą startujesz? Chodzi mi o osoby z Twojego komitetu.

We wtorek wszystko będzie wrzucone na forum :)
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Tommy » 10 paź 2010, o 23:16

Dzięki Michał. Jakoś wytrzymam do wtorku :D
Tommy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)