Spotkania wyborcze

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Spotkania wyborcze

Postprzez Cielak » 17 paź 2010, o 11:48

Zapraszam dzisiaj tj. 17.10.2010 do kawiarni "Maja" w Chotomowie przy ul. Bagiennej.
Będę na miejscu od godziny 15:00 do 18:00 (lub dłużej jeśli zajdzie taka potrzeba). Zapraszam do rozmowy, zadawania mi trudnych pytań. Zainteresowanym przedstawię swój program wyborczy oraz poglądy i wizję rozwoju naszej gminy a w szczególności roli Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej w planach inwestycyjnych gminy na następne LATA.

Zapraszam wszystkich, nawet te osoby, które nie są z mojego okręgu wyborczego oraz wszystkich tych, którzy nie mają zamiaru na mnie głosować. Chętnie podyskutuję i poznam inne niż moje poglądy.

Mój program wyborczy w skrócie:

1. Skończenie z prywatą i targowaniem w Radzie gminy - nie może być tak, że radny załatwia sprawy dla swoich ulic nie patrząc na wpływ swoich decyzji dla całej Gminy.

2. Budowa nowej szkoły dla całej gminy oraz rozbudowa już istniejącej w Chotomowie - zarówno dzieci w Jabłonnie jak i w Chotomowie nie mają zapewnionych odpowiednich warunków lokalowych. Należy wybrać takie rozwiązanie, które poprawi sytuację wszystkich dzieci a nie jedynie wybranej grupy.

3. Budowa kanalizacji i wodociągu w Gminie - należy przede wszystkim wykonać rzetelną ocenę obecnie budowanej sieci. Należy zbadać, czy pchanie ścieków do Czajki jest sensowne i czy nie lepsze było by wybudowanie własnej oczyszczalni.

4. Ciągłe poszukiwanie środków zewnętrznych na inwestycje - programów Unijnych zostało już niewiele. Są jednak jeszcze pewne możliwości. Należy dopasowywać planowane inwestycje do istniejących i możliwych do pozyskania funduszy. Gmina bez środków zewnętrznych ma mniejsze szanse wykonania kluczowych inwestycji rozwoju.

5. Korzystanie z doświadczonych ludzi, otwartość na głosy mieszkańców - w naszej gminie mieszka wielu ludzi z bogatym doświadczeniem zawodowym. Chciałbym aby Gmina w końcu zaczęła z ich doświadczenia i wiedzy korzystać. Powinien być prowadzony dialog społeczny, którego moim zdaniem w ostatnich latach brakowało. Tacy eksperci (nie jeden) powinni być zapraszani w roli doradców na posiedzenia komisji oraz RG.

6. Zrównoważony rozwój - nie może być tak, że inwestycje planowane są i wykonywane tylko w niektórych miejscach w gminie. Rozwój gminy powinien uwzględniać całość. Są w naszej gminie obszary (jak na przykład Dąbrowa Chotomowska), które zostały chyba przez niektórych zapomniane...

7. Drogi, chodniki - nie sztuką jest utwardzać drogi po prostu. Trzeba to robić z głową. Przetargi powinny uwzględniać zarówno możliwości finansowe gminy jak i ich odpowiednie standardy. Żeby to uzyskać bardzo ważny jest następny punkt, czyli:

Pozdrawiam i do zobaczenia.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Ałek » 18 paź 2010, o 13:06

Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:29 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 18 paź 2010, o 17:26

Jeździłem 1,5 roku temu z przedstawicielem NEWGENS i technologią 4HT. Zacząłem od Białej Podl. (miejsce mego urodzenia) coś tam zaczęli nie wiem czy w tej technologii czy innej ale mają promesę od wojewody na 78 mln EUR.

U nas bez specjalnego a raczej żadnego zainteresowania, foldery i biznesplan pewnie wrzucili do kosza.
Problem jest, że minimalny opłacalny przerób to 70 000 ton/rok. Musiałyby się dogadać np. wszystkie gminy Zalewu - pow. legionowski + jeszcze trochę.
Prezentację i biznesplan wysyłam Ci na prv.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 18 paź 2010, o 18:30

Ałek napisał(a):A ja mam takie pytanko... Nie znalazłem żadnego punktu u żadnego kandydata odnoszącego się do polityki energetycznej.. Pewnie mało kto wie, że do zadań własnych gminy należy planowanie i organizacja zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe..

zwłaszcza, że: http://www.tvn24.pl/12692,1678372,0,1,w ... omosc.html

i mojej utopijnej głowie mieści się pomysł, by podpisać pełnomocnictwa i prąd dla 15 tysięcy ludzi w Gminie można by negocjować hurtowo... Ale do tego musiałbym mieć pewność, że Wójt ma czyste ręce, czyli obecna wójcina odpada.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)