Igor Krajnow

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Igor Krajnow

Postprzez Ałek » 19 paź 2010, o 05:46

***
Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:15 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek
 

Postprzez Jendrula » 19 paź 2010, o 09:14

Igor!
A może wskazałbyś źródła finansowania Twojego Programu i od razu typowy mój sarkazm- czemy 90% programu poświęcasz problemom dojazdu do Warszawy, mamy też inne nie mniej uciążliwe problemy. Co do sponsorowania ZTM przez dopłaty do przewozów-niech to lepiej przetarg rozstrzygnie gdzie ZTM też bedzie musiał złożyć ofertę, podobnie jak KM z ich wiecznie dziurawym rozkładem i notorycznym podstawianiem POJEDYNCZEGO składu pociągu w godzinnach porannego szczytu.
Co do biletu do Janówka-troche przemawia przez Ciebie egoizm bo Janowk to jeszcze nasz powiat a NDM to już nie... tylko że NDM może dac potencjalnych 40-50 tys. klientów.
Także konkrety- z czego sfinansujesz i jakie masz pomysły na zwiekszenie dochodów gmin i powiatu bo na co wydasz kasę to zgrubsza wiemy.
Czekamy na twoje pomysły-niecierpliwie bo chyba masz przygotowane idee jak wzbogacić nasz powiat? ;)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Re: Prezentacja kandydatów

Postprzez robertr » 19 paź 2010, o 13:00

[quote="
- Budowę parkingu przy przystanku kolejowym w Chotomowie,

- Dokończenie budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej z Chotomowa do Jabłonny.

Zapraszam do komentowania, pytania (zgodnie z regulaminem - w innej części forum)... Chętnie spotkam się także z użytkownikami forum osobiście. Czekam na propozycje![/quote]

Wreszcie ktoś pomyślał o tych co muszą dojechac do pracy w Warszawie. Większośc radnych, (kandydatów) związana jest z lokalnymi układami i dojazdy do stolicy ich mało obchodzą.
Jeśli chodzi o przetarg na autobus do Warszawy to mieszkańców Chotomowa pewnie nie obchodzi kto ich będzie woził, istotne jest tylko to aby bilet miesięczny na ZTM działał przy tym dowozie jak dotychczas. Jeśli wprowadzona nowa firma ma byc tańsza dla gminy, a droższa dla mieszkańców (dodatkowy bilet) to chyba coś tu jest nie tak.

Tak na marginesie te miejsca przy przystanku kolejowym to gdzie konkretnie?

Pozdrawiam
robertr
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6 lis 2006, o 13:03
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez Jendrula » 19 paź 2010, o 14:04

Cena biletu i dopłata gminy jest nieobojetna! To są nasze wspolne pieniądze, ktore jeśli wpłacimy Droższemu Przewoźnikowi to zabraknie nam np na parking przy torach czy oswietlenie jakiejś ulicy. Swoją drogą to Translud działa bez dotacji UG a boje z ZTM o zmiane rozkładu jazdy i wprowadzenie kursów w weekendy trwały roczek. Niech ZTM złoży ofertę i wtedy trzeba rozważyć ją. Ważne żeby było szybko, bezpiecznie i wygodnie w godzinach takich jakie potrzebują mieszkańcy a nie zarząd ZTMu, bo to nasza kasa i OSTROŻNIE bedziemy ją wydawać za to bez sentymentów oceniać trzeba oferty przewoźników
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez Ałek » 19 paź 2010, o 14:43

***
Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:15 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek
 

Postprzez szumski » 19 paź 2010, o 15:20

Ałek napisał(a):No właśnie nie wiem, czemu niektórzy nie potrafią zrozumieć, że w większości pieniądze wydawane przez Gminę to są NASZE PIENIĄDZE, które "w zębach" zanosimy do Urzędu Skarbowego lub bezpośrednio do Gminy.. Wybierając teraz Radnych i Wójta wybieramy osoby, które NASZYMI pieniędzmi będą gospodarować..


No właśnie. Wszyscy kandydaci z budżetówki i samorządów, ci na wójta i na radnych powinni wziąć urlop na kampanię. Pomijając przepisy, tego wymaga poczucie przyzwoitości. A tak zacznie się od małych kłamstewek, bo i pensyjka z podatków leci i cóś na państwowym można wydrukować za free na kampanię.
Przemek już na urlopie :)
Armiejne w tych wyborach nie zapomną o urlopikach? bo będę upierdliwy.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Marcin » 19 paź 2010, o 15:21

ze skromnego własnego podwórka dodam, że argument "budżet Gminy to pieniądze nas wszystkich" ma najsłabszą percepcję - ludzie zwyczajnie nie wiedzą, że 40% (dla uproszczenia: prawie połowa) z naszych podatków jest potem trwoniona przez b.., jak teraz.

Więc jeszcze raz: Ludzie, połowa Waszych podatków jest fatalnie administrowana dziś przez wójcinę, która wielokroć nawet nie ma papierów na wydawanie tych pieniędzy! Jej podwładni tak samo: wydają Wasze pieniądze, kwitując je na kolanie w samochodzie wykonawcy. Obudźcie się; czy na pewno chcecie im znów powierzyć swoje pieniądze?

Nie pozwólcie się okradać i oszukiwać; wybierzcie do rady i na stanowisko wójta nowych ludzi, uczciwych, prawdomównych i mających za sobą mierzalne osiągnięcia.

pozdrawiam,

Marcin
Ostatnio edytowano 20 paź 2010, o 10:11 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
Marcin
 

Postprzez robertr » 19 paź 2010, o 17:10

Zastanawiam się czy HGW w Warszawie wpadnie na pomysł, ażeby zastąpić nierentowny ZTM jakimiś tańszymi i bardziej operatywnymi przewoźnikami. Np każda linia autobusowa w Warszawie mogłaby być zastąpiona jakimiś lokalnymi Transludami.
Akurat wspólny bilet miesięczny to powaźny atut Chotomowa, podnoszący jego atrakcyjność. Jeżeli jedynym kryterium wydatkowania pieniędzy byłaby opłacalność to powinno się zrezygnować np z budowy autostrad.
Może w ramach jednej partii negocjować ceny z HGW, a nie wymyślać jakiś nowych przewoźników, choć potrafię zrozumieć jakieś lokalne sentymenty..........
Moja córka za bilet miesięczny ulgowy na 4 kilometrowej trasie Transludem do Legionowa płaci 80 PLN miesięcznie.
Znam takich, których dojazd pod Piaseczno - bilet miesięczny [b]normalny[/b z Chotomowa kosztuje 90 PLN miesięcznie (bilet trzymiesięczny).
robertr
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6 lis 2006, o 13:03
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez szumski » 19 paź 2010, o 19:07

Może w ramach jednej partii negocjować ceny z HGW, a nie wymyślać jakiś nowych przewoźników, choć potrafię zrozumieć jakieś lokalne sentymenty..........


Tu nie ma co rozumieć.

Z kasy gminy wypływa rocznie do ZTM 1 200 000 PLN

Do kasy gminy wpływa rocznie od lokalnych przewoźników podatku, tylko od środków transportu 205 000 PLN

Co tu może być niezrozumiałego???

Za chwilę bez przetargu i na kolanach zaniesiemy 2 x 1,2 mln

Dla Czajki budujemy infrastrukturę żeby mogła rozliczyć 560 mln EUR dotacji i będziemy płacić 8 zł/m3 ścieków a w swojej oczyszczalni zapłacimy 2 zł/m3 i kasiora zostanie w gminie na infrastrukturę komunalną.

Pani Wójt na zebraniu w Dąbrowie powiedziała, że należąc do aglomeracji musimy pchać ścieki na Czajkę a pani od marszałka na sesji 22 września powiedziała, że należąc do aglomeracji łatwiej pozyskamy środki na własną oczyszczalnię.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez szumski » 19 paź 2010, o 19:37

na sesji 22 września

Błąd, powinno być: 12 października. Przepraszam.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość