Zapraszam na konwencję

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 11:50

maja26 napisał(a):od 20 lat mieliśmy kandydatów którzy tu mieszkają i rozumieją co się dzieje .... i jak na tym wyszliśmy. Teraz może warto wybrać Wójta z odpowiednim doświadczeniem, wiedzą praktyczną i teoretyczną. Potrafiącego zarządzać taką organizację jaką jest gmina. A tu nie tylko wiedza o przetargach i leasingu się przyda :)

Tak, zgadzam się - poprzednie osobniki też były zabawne :)

Ale to tu, na Forum, ktoś napisał, że wybiera się z tych, co chcą być wybrani.
Na dziś mamy więc trzech kandydatów i kolejno:

a) Kandydatka obecna - odpada w przedbiegach; za dużo się za nią ciągnie a track record ostatniej kadencji jest jednoznacznie zły. Programu brak, pomysłów poza kolejnymi kredytami brak, a wątki korupcjogenne wokół budowy dróg widoczne, jak na dłoni. W ciągu 4 lat zostawia po sobie długi 15 mln zł i bark zauważalnych inwestycji. To kolejna postać-rekordzistka, co przejdzie do annałów historii Gminy.

b) Kandydat lokalny - udowodnił, że potrafi zarządzać finansami, wprowadza oszczędności, robi przetargi a w Radzie Gminy blokuje dalsze zadłużanie Gminy. Przedstawił czytelny program, skrytykował nierealne mrzonki poprzedniczki i pokazał, skąd weźmie pieniądze na rozwój Gminy. Na dziś to jedyna osoba, która spotkała się publicznie z wyborcami. Mnie to przekonuje.

c) Kandydat przyjezdny - poczytaj Forum Łomianek na Gazecie Wyborczej, włos się jeży. Tam go nie chcą, bo przez całą kampanię obiecywał i obiecywał. Nie zdradza zdolności do zarządzania Gminą ponad rozdawanie baloników. Ciągnące się niezrealizowane inwestycje za Wisłą to coś, co będzie nas odsuwać od tej kandydatury. Może za zupę, w pierwszej turze, dostanie głosy, kto wie. Mnie nie przekonał.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez sharkah » 5 lis 2010, o 12:10

Moim zdaniem najważniejsze są predyspozycje kandydata, nawet bez wielkiego doświadczenia w samorządzie można efektywnie zarządzać gminą.

Mam przykład z mojego poprzedniego podwórka, gdzie wójtem został człowiek bez wielkiego doświadczenia w samorządzie, ale za to zaangażowany i szukający najkorzystniejszych rozwiązań - taki z rodzaju "da się" a nie, że wszytsko jest trudne i nie ma co zaczynać, bo na pewno zakończy się klapą. Gmina rozwija się systematycznie, na pewno rewolucji nie ma, bo to gmina wiejska i ma mały budżet, ale co roku coś się nowego pojawia, wodociąg nawet na głębokiej wsi mają już chyba z 10 lat, teraz pozyskali środki unijne i będą robić kanalizację. Próbują wykorzystywać środki unijne, jak tylko się da, piszą wnioski i szukają gdzie tylko mogą.

Moim zdaniem w naszej sytuacji przy tych kandydatach, jakich mamy, to wybór jest jeden, bo ani obecna pani Wójt, ani kandydat z importu mnie nie przekonują.
sharkah

Postprzez maja26 » 5 lis 2010, o 12:38

sharkah napisał(a):

Mam przykład z mojego poprzedniego podwórka, gdzie wójtem został człowiek bez wielkiego doświadczenia w samorządzie, ale za to zaangażowany i szukający najkorzystniejszych rozwiązań - taki z rodzaju "da się" a nie, że wszytsko jest trudne i nie ma co zaczynać, bo na pewno zakończy się klapą. Gmina rozwija się systematycznie, na pewno rewolucji nie ma, bo to gmina wiejska i ma mały budżet, ale co roku coś się nowego pojawia, wodociąg nawet na głębokiej wsi mają już chyba z 10 lat, teraz pozyskali środki unijne i będą robić kanalizację. Próbują wykorzystywać środki unijne, jak tylko się da, piszą wnioski i szukają gdzie tylko mogą.

.

a to tak i przykład osoby "takiej swojskiej" z zaangażowaniem i szującej rozwiązań to my też mamy na naszem podwórku OBECNIE

A ja mam pytanie a propo Pana Przewoźniczka i jego stanowska obecnego czyli
Dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych
Przemysław Przewoźniczek
a jakie Pan miał przygotowanie, aby taką funkcję pełnić. Rozumim, że tam żadnych układów nie było i proces rekrutacyjny odbył się jak najbardziej zgodnie z literą prawa. A gdzie mozna znaleźć informacje o naborze na to stanowisko, i lie osób kandydowało. Bo to chyba instytucja publiczna jest ... ?
maja26

Postprzez Helena » 5 lis 2010, o 13:17

Marcin napisał(a):Na dziś mamy więc trzech kandydatów i kolejno:

c) Kandydat przyjezdny - poczytaj Forum Łomianek na Gazecie Wyborczej, włos się jeży. Tam go nie chcą, bo przez całą kampanię obiecywał i obiecywał. Nie zdradza zdolności do zarządzania Gminą ponad rozdawanie baloników. Ciągnące się niezrealizowane inwestycje za Wisłą to coś, co będzie nas odsuwać od tej kandydatury. Może za zupę, w pierwszej turze, dostanie głosy, kto wie. Mnie nie przekonał.

pozdrawiam,
Marcin

Jeśli bazujesz na informacjach pochodzących z forum Łomianek i na tej podstawie wyrabiasz sobie o kimś opinię, a jednocześnie sugerujesz, że forumowe "opinie" to prawda, wystawiasz o sobie śwadectwo.
Czytam nasze forum chotomowskie i widzę tu kilka osób, które przyznały sobie prawo do wyrażania jedynie słusznych opinii o innych ludziach. Ktoś z zewnątrz mógłby pomyśleć, że głoszona jest tu sama prawda, np. bez jawnych oszczerstw wobec innych.
Tak się zastanawiam, jakie masz podstawy do tego, i moralne prawo, aby o nieznanym sobie człowieku napisać (bo nie cytowałeś): "Nie zdradza zdolności do zarządzania Gminą ponad rozdawanie baloników."
Ja tego Pana nie znam. Nie wiem, czy był dobrym, czy złym pracownikiem. Ale Ty chyba doskonale śledziłeś jego dotychczasową pracę i możesz jakoś "wykazać", że to prawda co napisałeś.
Helena

Postprzez sharkah » 5 lis 2010, o 14:15

maja26 napisał(a):a to tak i przykład osoby "takiej swojskiej" z zaangażowaniem i szującej rozwiązań to my też mamy na naszem podwórku OBECNIE

Właśnie dlatego ważne są predyspozycje kandydata, a nie tylko dotychczasowe doświadczenie (zwłaszcza, że jeśli mówimy o obecnej wójcinie, to doświadczenie sekretarza gminy nie odpowiada temu, czego oczekuje się od wójta).
sharkah

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 14:29

Helena napisał(a):Jeśli bazujesz na informacjach pochodzących z forum Łomianek (ciach)

No tak. Czytuję fora, bo one zostawiają trwały ślad i zróżnicowane opinie innych ludzi. Ci ludzie często wiedzą znacznie więcej albo mają więcej doświadczenia i można do tego zawsze wrócić. I tak, wyrabiam sobie zdanie, bo chyba możemy mieć różne? :)

Ale skoro chcesz faktów: (za programem tego kandydata)

Program:
1. Kompletna infrastruktura: wodociąg, kanalizacja, sieć utwardzonych dróg i chodników, place zabaw dla dzieci, boiska wielofunkcyjne, miejsca do rekreacji, (bla, bla, bla - jest to ustawowy obowiązek Urzędu Gminy)
2. lepsza komunikacja z Warszawą i sąsiednimi gminami (metro?),
3. samorząd otwarty na potrzeby i oczekiwania mieszkańców, (bla, bla, bla)
4. wspieranie przedsiębiorczości: warunki rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców i inwestorów zewnętrznych, stabilne i perspektywiczne miejsca pracy, (poza kompetencjami Urzędu Gminy)
5. wspieranie budownictwa jedo-, i wielorodzinnego, (poza kompetencjami Urzędu Gminy)
6. pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących, wspieranie organizacji prowadzących taką działalność, (ustawowy obowiązek Urzędu Gminy)
7. współpraca z organizacjami pozarządowymi (ustawowy obowiązek Urzędu Gminy)
8. gmina przyjazna środowisku naturalnemu: przejęcie przez gminę gospodarki odpadami, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, akcje proekologiczne. (ustawowy obowiązek Urzędu Gminy)

gmina bezpieczna
9. Profesjonalna, dobrze wyposażona policja, (poza kompetencjami Urzędu Gminy)
10. straż gminna jako jednostka wspomagająca działania policjantów, czuwająca nad ładem
i porządkiem w gminie,(jedyny konkret)
11. wsparcie dla ochotniczych jednostek straży pożarnej, (wątpliwy styk z Panią Kasią)
12. rozszerzenie sieci gminnego monitoringu, (Urząd Gminy będzie nas monitorować?)
13. większa dostępność do usług medycznych: lekarzy rodzinnych, specjalistów, szybkiej
i skutecznej pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia życia (poza kompetencjami Urzędu Gminy),
14. przejrzystość życia publicznego: bezwzględne eliminowanie przypadków korupcji, jasne
i czyste reguły rozstrzygania przetargów, szybki dostep do informacji publicznej, (ustawowy obowiązek Urzędu Gminy)
15. przebudowa wałów przeciwpowodziowych. (poza kompetencjami Urzędu Gminy)

gmina nowoczesna
16. Nowoczesny i przyjazny mieszkańcom urząd gminy: reorganizacja urzędu gminy, skrócenie do niezbędnego minimum procedur wydawania pozwoleń, decyzji i innych dokumentów, e-urząd z prawdziwego zdarzenia, w przyszłości budowa nowego centrum administracyjnego, (ustawowy obowiązek Urzędu Gminy)
17. szkoły i placówki oświatowe na miarę XXI wieku a dokładnie to jakie?,
18. budowa nowoczesnego zespołu szkolno - przedszkolnego w Chotomowie.yyy... tzn? Pig-Center? Panie Wojtku, a czy wie Pan, że kasy na to mieć nie będziemy?,

zebrawszy do kupy:
a) program to 18 postulatów,
b) 6 postulatów jest Ustawowym obowiązkiem Urzędy Gminy,
c) 5 postulatów nie mieści się kompetencjach Urzędu Gminy (patrz: Ustawa o samorządzie ).
d) 8 postulatów to wg mnie "myślenie bożonarodzeniowe", czyli gładkie zdania bez konkretów. Nawet Ola ma bardziej konkretny plan. Najbardziej podoba mi się "bezwzględne eliminowanie przypadków korupcji", co zasadniczo jest poza kompetencjami Urzędu Gminy i zajmują się tym organy ścigania a nie wójt gminy.

pozdrawiam,

Marcin

[ Dodano: Pią 05 Lis, 2010 14:42 ]
Helena napisał(a):Jeśli bazujesz na informacjach pochodzących z forum Łomianek i na tej podstawie wyrabiasz sobie o kimś opinię, a jednocześnie sugerujesz, że forumowe "opinie" to prawda, wystawiasz o sobie śwadectwo.

Wystawiam świadectwo sobie, nie "o sobie". (celownik: komu? czemu?)

Helena napisał(a):(...)Tak się zastanawiam, jakie masz podstawy do tego, i moralne prawo (...)

Nie obawiaj się o moją moralność, całkiem dobrze sobie z tym radzę :P

I może wróćmy do tematu? Bo który z kandydatów podoba Ci się najbardziej?

Marcin
Marcin

Postprzez maja26 » 5 lis 2010, o 15:20

Cel osiągnięty -

zamydlenie oczu od właściwego pytania !!!!!

A co z Przewoźniczkiem, bo teraz to o nim tu mówiliśmy a nie o innych.

[ Dodano: Pią 05 Lis, 2010 15:30 ]
Panie Marcinie jest Pan mistrzem manipulacji i obrażania innych Celowo piszę Pan - bo doprawdy z ludźmi Pana pokroju nie warto przechodzić na Ty nawet jeśli taka jest idea tego forum.

To co Pan pisze powyżej to stek bzdur. Proszę przeanalizować program wyborczy Pana kandydata. To dopiero jest koncert życzeń. Można oczywiście z jego doświadczenie uważać że do zrealizowania.

Pozdrawiam,
maja26

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 15:30

maja26 napisał(a):A co z Przewoźniczkiem, bo teraz to o nim tu mówiliśmy a nie o innych.

Z tego co wiem, to u Przemka wszystko w porzo, chyba, że pytanie dotyczy czegoś w szczególności :) mogę jakoś pomóc?

Marcin
Marcin

Postprzez maja26 » 5 lis 2010, o 15:35

proszę czytacć a nie obrażać, to nie trzeba bedzie powtarzać się.
Pana chwyty PR to podręcznik dla pocztkujących, więc może warto się bardziej wysilić
Bo rozumim że bez manipulacji to tu ani rusz dalej nie pójdzie.

A ja mam pytanie a propo Pana Przewoźniczka i jego stanowska obecnego czyli
Dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych
Przemysław Przewoźniczek
a jakie Pan miał przygotowanie, aby taką funkcję pełnić. Rozumim, że tam żadnych układów nie było i proces rekrutacyjny odbył się jak najbardziej zgodnie z literą prawa. A gdzie mozna znaleźć informacje o naborze na to stanowisko, i lie osób kandydowało. Bo to chyba instytucja publiczna jest ... ?

Pozdrawiam,
maja26

Postprzez dezorganizator » 5 lis 2010, o 21:00

Marcin napisał(a):

Ale skoro chcesz faktów:

proponowałbym w tym duchu przećwiczyć inne programy, bo woda się z nich wylewa hektolitrami, chyba że tylko jedna opcja zasługuje na łaskawą uwagę.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)