Zapraszam na konwencję

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Astrabas » 31 paź 2010, o 20:35

ja nie mogłam się tam pojawić, ale takie pytanie mi się do kandydata nasuwa, może ktoś inny zna odpowiedź
po co koniom
- system ścieżek rowerowych oraz ścieżek do jazdy konnej (to punkt 4 z programu Pana Przewoźniczka)
Bo ja, przyznaję konno jeździć nie potrafię ale moje dzieci jeżdżą i w stajniach bywam. Co prawda w Chotomowie takowej brak ale rozumiem że jeśli chodzi o teren naszej gminy to bardziej tu o Skierdy chodzi. Ale jak już ktoś konno potrafi jeździć to raczej nie po systemie ścieżek do jazdy konnej tylko w "terenie" bo to przyjemne z pożytecznym. Czy ten system ścieżek to na łąkach i w lesie budować będziemy. Czy przy ulicy, chodnik i ścieżka rowerowa i ścieżka do jazdy konnej.
Ale może ja nie nowoczesna jestem.
Astrabas

Postprzez szumski » 31 paź 2010, o 21:15

A to "w terenie" to chyba trzeba uzgodnić i zalegalizować z LP tak jak teraz są np. trasy krosowe.
Autostrada potrzebna dla "kunia pod wierzch"? Ścieżka wystarczy, można określić trasa ale chyba źle się kojarzy. Sam miałem kobyłę i wiem ile problemów z "posiadaczami ziemskimi" co mają hektary w doniczkach ale służebność na drodze zapisaną.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez maja26 » 2 lis 2010, o 19:06

Ja to no farum nowa jestem, ale czytam je już od dawna. I mam takie pytanie?
Co Muniak od 20 lat robi to wiem, co Tarnawski przez ostatnie 12 lat robił to wiem a co Przewoźniczek. Bo jakoś tak od 4 lat jest radnym i od tego czsu go znamy. Wiem że od roku ktoś tam go wywindował na jakieś stanowisko w Legionowskiej przychodni. A co wcześniej porabiał?
Bądź co bądź gmina to taka duża firma i porządnego menadżera potrzebuje. Kogoś z doświadczeniem w zarządzniu i w orgnizacji. A nie kogoś za kim stoi silna partia.
Pozdrawiam,
Maja

[ Dodano: Wto 02 Lis, 2010 19:46 ]
poświęciłam trochę czasu i przejrzałam dostępne oświadczenia majątkowe Przemka Przewoźniczka.
No cóż doświadczenia ani w zarządzaniu ani w samorządzie to ten kandydat NIE POSIADA. Ma doświadcznie w kierowaniu sprzedażą - bo zgodnie z tym co jest w jego oświadczeniu przez jakiś czas był związany z dużą firmą ale jako handlowiec. Własnej działalności nie podjął, więc tu też nie miał możliwości wykazania się.
Z całą sympatią ale jakoś nie znajduję podstaw do tego aby twierdzić iż jako Wójt gminy da sobie radę. Doświadczenie mizerne. No chyba że ktoś za jego pleców rządzić będzie.
Wcześniej już ktoś poruszył problem tego iż Przewoźniczek inne zdanie co do choćby CEKS posiada i posiadał, ale nawet w tej tak kontrowersyjnej kwestii nic dla mieszkańców nie zrobił. Tak więc, mierz siły na zamiary ..... Czy ktoś może mi podać przykład co ten kandydat dla naszej gminy w ciągu tych 4 lat zrobił - jako radny na początek. Bo to że ładny program wyborczy ma .... to fajnie, tylko czy to nie mydlenia nam wyborcom oczu.

Maja
maja26

Postprzez Marcin » 4 lis 2010, o 23:28

maja26 napisał(a):Ja to no farum nowa jestem, ale czytam je już od dawna. I mam takie pytanie? Z całą sympatią ale jakoś nie znajduję podstaw do tego aby twierdzić iż jako Wójt gminy da sobie radę. Doświadczenie mizerne. (...)

a) Teraz mamy wójta, co doświadczenie ma jak smok :)
b) Poczytaj może to. Wójt to nie jest oderwana wyspa w oceanie błota a ten akurat kandydat ma całkiem sensowne zaplecze.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez maja26 » 5 lis 2010, o 09:29

Ale czemu odpowiadasz przez atak. Zadałam proste i sensowne pytania a Ty mi tu z obecną Panią Wójt wyjeżdżasz.
Kandydatem na Wójta jest Przewoźniczek a nie jego zaplecze. Jak on będzie zarządzał z tym swoim zapleczem - asystentów od wszyskiego będzie miał ? O Nasz przyszły Wójt to ma być tylko pionkiem w grze, bo nikt inny nie chciał się zgodzić.
Tak jak na konwencji byli co prawda przedstawiciele władz legionowskich, ale czy dlatego że Przewoźniczek super kandydatem jest czy dlatego że jest z PO ?
Pozdrawiam

PS. wyluzuj Marcin, i przejdźmy do rozmowy merytorycznej a nie tylko do ataku. Chyba że argumentów merytorycznych brak.
maja26

Postprzez szumski » 5 lis 2010, o 10:38

Jak on będzie zarządzał z tym swoim zapleczem - asystentów od wszyskiego będzie miał ?

Ja mu dam asystentów ;)
Może CBA pogoni obecnego "społecznego asystenta" za 200 000 PLN + szyba nówka do mercedesa. Jak nie, to pogonimy sami w przyszłej kadencji.
Niezależnie kto wygra wybory na wójta, stawiam na Przemka :) a nie daj Boże ja wejdę do rady, to powstanie komisja infrastruktury i inwestycji. KAŻDA kopiejka zanim wyjdzie na sesję RG będzie obejrzana na 5 stron. To samo z rozliczeniem KAŻDEGO przetargu.

Na ostatniej sesji przy wniosku o kredyt, nie było wiadomo czy za chodnik na Partyzantów trzeba zapłacić 100 000 PLN więcej czy mniej :razz: Dopiero po dociekliwych pytaniach Darka K. okazało się że jednak o stówę mniej niż we wniosku!!!
To mnie poraża, stówa w tą czy inną, tym bardziej kredytu, dla UG nie robi różnicy, bo to kasa publiczna. To samo przy planach CEKS 10 baniek w tą czy inną???

Aha i dla jasności jakby komuś dodatkowa komisja spać nie dawała: regulamin naszej gminy nie przewiduje dodatkowych bonusów za udział w komisjach, niezależnie czy radny udziela się w jednej czy pięciu, ryczałt jest ten sam.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez maja26 » 5 lis 2010, o 10:53

Janusz a jak ktoś inny wójtem zostanie to co .... nie będziesz działał. Bo to że Ty kompetencje aby działać w radzie masz - to już wiemy.
Teraz mówi o tym na ile kompetentnym człowiekim na stanowsko wójta jest Przewożniczek. On sam a nie jego zaplecze. Ludzie z jego zaplecza mają większe predyspozycje i przygotowanie niż On sam. Czyli na stanowisko wójta się nie nadaje. Może tak jak Alternatywa powinniści nie wystawiać nigo ... Czy lepszy mierny ale wierny.

Pozdrawiam,
maja26

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 10:57

:)

a) Atak? Nie. To proste zestawienie faktów: obecny wójt ma 20-letnie doświadczenie w samorządzie. I, jak wynika z tego przykładu, staż niczego nie determinuje a empiria wskazuje, że "wieloletnie zasługi" raczej nam szkodzą. To są fakty.

b) Urząd Gminy to nie jest jednoosobowy organ. Jakością pracy Urzędu jest suma jakości ludzi w środku + Rada Gminy (bo to jest gra zespołowa.) Obecnym kierownictwem Urzędu zajmuje się CBA. Wnioski wyciągaj jakie chcesz.

Nie jestem rzecznikiem Przemka Przewoźniczka, ma On do tego swój własny sztab. Ale zważ: Przemek Przewoźniczek pokazał, że ma za sobą silny zespół. Moim zdaniem to dobry sygnał. Poczytaj też życiorysy kandydatów Alternatywy: uczciwie im oddając, to są bardzo merytoryczni kandydaci. Najsłabszy radny obecnej kadencji z tego ugrupowania już nie startuje, więc i oni wyciągają wnioski.

Zwróć proszę uwagę na meritum: do samorządu potrzeba kompetencji i charakteru. W grze zespołowej (mam doświadczenie tylko z koszykówki) na pojedynczego zawodnika nikt nie powie, że jest pionkiem. Wójt, jeśli mamy się trzymać tej terminologii, jest obrotowym/rozgrywającym. Jest częścią grupy zarządzającej Gminą i sam to sobie może co najwyżej pobiegać a wygrywa się zespołowo. Dlatego ja zwracam uwagę, kto stoi za Wójtem.

I nie strzelam do Muniak, bo większość z nas wnioski ma podobne: taki sposób administrowania Gminą, jak obecnie, szkodzi nam, niezależni czy robi to Pani Ola, czy ktokolwiek inny. Jeśli nowy wójt będzie podpisywał umowy na kolanie i będzie unikał przetargów, też będzie miał ze mną pod górkę, Przemkowi na Konwencji powiedziałem to wyraźnie. Chcę innego kandydata, uczciwego i przejrzystego. Z dwóch pozostałych tylko jeden mieszka tu i rozumie co się dzieje. Prościej już nie da się tego napisać.

c) Konwencja - to nie do mnie pytanie. PO pewnie oceniło się lepiej, a Olga Muniak pewnie gorzej. Ja oceniłem Konwencję na szkolną czwórkę i wypunktowałem błędy, wynikające ze szkolnego nieprzygotowania do prowadzenia kampanii. Skąd mam wiedzieć, kto po co tam był? Nawet jeśli przyszli z powodu wspólnej partii, to daj nam Boże taki rozwój, jak w Legionowie (a Legionowem rządzi i Starosta, i Prezydent z PO). Jak wyżej: wnioski wyciągnij sama, mnie nowa hala sportowa, szkoła, Urząd Miasta czy ul. Piłsudskiego bardzo się podobają i przekonują.

d) Jestem mocno wyluzowany i nie mam najmniejszego powodu do napinki. Ale to nie znaczy, że będę biernie czekał na rozwój sytuacji; dotychczasowe doświadczenie pokazuje mi, że rzeczy pozostawione sobie bez nadzoru, zwykle się wywracają. To nie miejsce i czas, ale tu można by pojechać z wykładem o entropii. Ale to kiedy indziej.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 5 lis 2010, o 11:10

Maja
Przecież nawet ALTERNATYWA PIEJE Z ZACHWYTU nad przeprowadzonymi przez Przemka przetargami. Pogonił dziadostwo i opłaty leasingowe za nówki funki są mniejsze niż wcześniej wynajem żęchów. To tylko jeden z przykładów a ja obserwuję przetargi z całej kadencji Przemka. Dlatego jego działania jako wójta gotów jestem wspomagać.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez maja26 » 5 lis 2010, o 11:25

Janusz a ta kadencja to jak długa jest ???

A już myślałam ze Przewoźniczek tak aktywnie w Radzie gminy działał ale tu się nie udaje nic znaleźć więc jak nie tak to z innej mańki...

Pozdrawiam,

[ Dodano: Pią 05 Lis, 2010 11:32 ]
Marcin napisał(a)::)

Chcę innego kandydata, uczciwego i przejrzystego. Z dwóch pozostałych tylko jeden mieszka tu i rozumie co się dzieje. Prościej już nie da się tego napisać.

pozdrawiam,

Marcin

no nie wiem czy masz prawo mówić za pozostałych kandydatów.

od 20 lat mieliśmy kandydatów którzy tu mieszkają i rozumieją co się dzieje .... i jak na tym wyszliśmy. Teraz może warto wybrać Wójta z odpowiednim doświadczeniem, wiedzą praktyczną i teoretyczną. Potrafiącego zarządzać taką organizację jaką jest gmina. A tu nie tylko wiedza o przetargach i leasingu się przyda :)

Pozdrawiam,
maja26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)