Czy ktoś jeszcze na radnego

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Czy ktoś jeszcze na radnego

Postprzez oli78 » 22 paź 2010, o 09:57

Macie może Państwo jakieś informacje na temat innych kandydatur na radnych z Chotomowa ?
oli78

Postprzez Ałek » 22 paź 2010, o 11:12

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:41 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 22 paź 2010, o 11:27

Sylwetki wszystkich kandydatów na radnych startujących z list Platformy Obywatelskiej możecie poznać wchodząc na stronę koła PO w gm. Jabłonna. Niestety zgodnie z regulaminem nie mogę podać adresu strony w treści postu, ale mogę dać wskazówkę: dostaniecie się tam klikając na banner PO na stronie chotomow.pl lub na adresy www w moim podpisie ;-)).

Zachęcam do odwiedzania strony. I oczywiście głosowania na naszych kandydatów, bo naprawdę warto.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez stah78 » 23 paź 2010, o 08:21

Aczkolwiek dobrze by było zagłosować nie na partię, a na ludzi. Jestem w stanie nawet wybrać takich co to z jakiejś partyjnej listy będą startować, ale dla mnie liczy się co zrobili dla gminy albo co realnie mogą zrobić. Może zamiast się przerzucać PO-PSL-PiS czy co tam innego popatrzymy na ludzi.
Nie znam kandydatów, a chciałbym wiedzieć kto startuje i kim jest. Może po kolei opisać wszystkich?! Bo poza Machnasiem to nie znam (w sensie nic nie wiem, choćby z forum) o żadnym.

Teraz to za późno - ale przy następnych wyborach - zorganizować oddolnie kandydatów bez poparcia politycznego, a popartych przez ludzi z forum, gminy z konkretną listą spraw do załatwienia i jasnym programem, harmonogramem spotkań/konsultacji z ludźmi (w czasie kadencji).
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez Ałek » 23 paź 2010, o 08:34

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:42 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 23 paź 2010, o 08:46

Kontakt trzeba złapać, bo następny za cztery lata

Mało Ci kontaktu? ;) Przez cztery lata "wizytowałem" wszystkie kluczowe sesje RG i wrzucałem na forum. Poznaliście zasady funkcjonowania "większości", były dyskusje nad budżetami, przetargami i wszystkim co się działo w komisjach i na sesjach.
W dużej mierze jesteście twórcami prezentowanego przeze mnie programu i co? teraz chcesz mnie się pozbyć na 4 lata? 8/
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 23 paź 2010, o 08:48

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:42 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Cielak » 23 paź 2010, o 14:37

Stach78

a przepraszam że zapytam ale od kiedy czytasz forum?

bo np. Janusz czy Ja jesteśmy na nim obecni. Janusz oczywiście baaaaaardzo długo (czyli od początku) a ja od 3 lat (czyli odkąd tu mieszkam) :)
Poszperaj troszkę, poczytaj wątki i zobaczysz.

Przynależność partyjna w wyborach samorządowych nie ma większego znaczenia. Ja osobiście po prostu z tą partią się utożsamiam w ramach swoich poglądów politycznych (inaczej bym w niej nie był) ale jako dla kandydata na radnego nie ma to dla mnie i pewno dla Ciebie też, większego znaczenia. Bardziej to co chcę zrobić. Chociaż inna sprawa to to, że potem łatwiej można coś dla gminy załatwić na GÓRZE. Popatrz na Legionowo ;)

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez stah78 » 24 paź 2010, o 20:58

Kolego Cielak (Panie Norbercie Ciecierski)!
Co ma do rzeczy długość czytania czy też obecności na Forum? Poza tym nie lubię lenistwa wzrokowego - od kiedy jestem widać, moja ksywa też zapisana jest celowo nie przez "ch". Co by nie było - przeprowadziłem się tu 2 lata temu. Z radnym Legionowa p. Smogorzewskim (z bliskiej Panu formacji) kontaktu w konkretnej sprawie (zajęć strzeleckich tudzież zawodów z urządzeń pneumatycznych o energii wylotowej poniżej 17 J - wraz ze złożeniem kompleksowego projektu obywatelskiego) nie zaliczam do efektywnych. Minął rok i "ni widu ni słychu". Stąd za przeproszeniem w ... (nosie) mam partie polityczne - interesują mnie ludzie. Jedyna osoba, którą widziałem na forum z imienia i nazwiska to Machnaś i racja że dobrze robi sport i niepotrzebna mu do tego etykietka radnego. Skoro jednak startuje i wiem że coś robi dobrze, w przeciwieństwie do opisanej sprawy, to mam przynajmniej jedną osobę na którą mogę (choć nie muszę) głosować. Drugą osobą, którą dziś zidentyfikowałem jest Janusz Karmel - czytałem jego wypowiedzi, teraz wiem kto to. Pozostaje jeszcze Tomasz Rybałko - widziałem na Orliku, ale ponieważ instruktor sportu na tym obiekcie (jego godziny bytności) to żart (gminy) - pewnie nie wina p. Tomasza, to jednak się zastanawiam, bo w kontakcie miły, ale Orlik często zamknięty.
Takie niestety "niskie" instynkty kierują "szarym" wyborcą Łukaszem Stachurą.
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez Tommy » 24 paź 2010, o 21:13

pewnie nie wina p. Tomasza, to jednak się zastanawiam, bo w kontakcie miły, ale Orlik często zamknięty.

Stahu dzięki za miłe słowa, nie bardzo się muszę starać, po prostu lubię to co robię, a ludzie też tam są zazwyczaj bardzo mili.

Śpieszę wyjaśnić, że Orlik zazwyczaj otwarty. Chyba, że leje, albo ktoś chory. Początkowo, rzeczywiście bywało, bo przecież jest kodeks pracy, ale już od wakacji było nas dwóch i można było korzystać od godz. 9 do 20. Potem też można ale na innych warunkach i tylko dorośli.

W tej chwili boiska otwarte są od 14 do 20. Do czternastej na boiskach mają zajęcia dzieci z pobliskich szkół. Po 20 jak wyżej. Pracowaliśmy we wszystkie soboty i niedziele od 12 do 18.

To pierwszy rok pracy Orlika i zbieramy doświadczenia. Z pewnością kolejny rok będzie łatwiejszy i bogatszy w oferty dla mieszkańców.

Tomasz Rybałko

GCKiS
Tommy

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)