Czy ktoś jeszcze na radnego

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Cielak » 25 paź 2010, o 07:11

Panie Łukaszu,

ale ja trochę nie rozumiem...
Ma Pan do mnie pretensje, że mnie Pan nie zna?
Nie bardzo wiem jak mam to rozumieć?

Mieszkam w Chotomowie, Pan w Jabłonnie.
Żałuję, że nie mieliśmy okazji się spotkać w Sobotę, niestety nie mogłem być chociaż bardzo chciałem. Zapraszam Pana już teraz na moje kolejne spotkanie z wyborcami i będę informował jak już ustalę datę.

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez stah78 » 25 paź 2010, o 21:17

Panie Norbercie,
szkoda mi czasu na PR-owskie zagrania. Brutalnie rzecz ujmując kandydat ma szukać mojego zainteresowania, a nie ja mam sobie grzebać po forum. 2 lata i jakoś o Panu nie słyszałem. Mimo wszystko życzę powodzenia w kandydowaniu i zasiadaniu w Radzie Gminy. Co do p. Smogorzewskiego - rzecz do sprawdzenia - mnie politycy zaczynają mierzić. Mniej okrągłych słów, a więcej działania.

Jako zwykłego wyborcę interesuje mnie:
1. Orlik dla grup niezorganizowanych do 22.00 (tak jak stoi jak wół na tablicy informacyjnej)
2. czysta woda - czyli oczyszczalnia opłacalna i ujęcie np. na Rajskiej Jabłoni
3. lewoskręt w kierunku kościoła
4. pomoc gminy w sporze z PAN o fragment (pas) terenu przy panelach obwodnicy by zwiększyć ilość miejsc parkingowych
5. pomoc gminy bądź wyznaczenie miejsca, gdzie można zorganizować bezpieczne strzelania z urządzeń pneumatycznych o energii wylotowej poniżej 17 J
6. pomoc gminy w pozyskaniu środków na panele słoneczne dla domów jednorodzinnych i osiedli.
Pozdrawiam.
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez stah78 » 25 paź 2010, o 21:30

Panie Tomaszu,
na szczęście lub nie - nie wiem kto jest odpowiedzialny za określenie kiedy, za ile, na jakich warunkach instruktorzy sportu obsługują Orlika. Z mojego subiektywnego punktu widzenia, gdy przejeżdżam wieczorami obok, rysuje się obraz niegospodarnego zarządzania Orlikiem przez Gminę. Po jesienno-zimowym otwarciu i niszczeniu w aurze mroźnej pory roku, z biegiem odwilży hucznie nie zaczął funkcjonować. Był zamknięty. Wbrew tablicy informacyjnej. Oczywiście grupy zorganizowane korzystały - racja. Jednak są osoby, które nie chcą/nie potrafią takowych stworzyć, a nie czują się komfortowo w "dołączaniu" do istniejących. Dla nich Orlik jest niedostępny. Gdy jako instruktor, w lato, zawitał młody mężczyzna nagle wszystkie boiska + ping-pong były oblegane od "świtu" nawet nie po zmrok, ale późne godziny nocne. Obecnie Orlik (dzisiejsza "wizytacja duszpasterska") o godzinie 18.34 - grupa dzieci trenuje piłkę nożną z trenerem (bardzo dobrze!), pozostałe boiska zamknięte i ciemne. Instruktora nie widziałem. (wiem zimno już, więc dzieciaki, a zwłaszcza dorosłe leniwce nie przyjdą, ale jak byk na tablicy do 22.00 ma być otwarte).

Dla mnie jest oczywiste - czy klient przychodzi czy nie - lokal pracuje w godzinach otwarcia. Choćby przypilnowania tego oczekiwałbym od nowych radnych. Pozostałe "marzenia" opisałem w poście o jeden wyżej.
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez Ałek » 25 paź 2010, o 21:31

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:42 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez stah78 » 26 paź 2010, o 06:20

"Nasz klient nasz pan..." ;)
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez Cielak » 26 paź 2010, o 08:33

Panie Łukaszu,

tu się z Panem nie zgodzę.
Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że Pan, pojawił się przed samymi wyborami ze swoimi hasłami. Ja rozumiem, że ma Pan swoje zainteresowania. I bardzo dobrze. Jednak równie dobrze mogę powiedzieć że wcześniej o nich nie słyszałem. Trochę to nie poważne.
Radny oczywiście powinien być z ludźmi. Ale fizycznie nie możliwym jest dotrzeć osobiście do wszystkich. Poza tym, jeśli ktoś ma jakiś pomysł i chce aby coś dla niego zrobiono to powinien się sam tym zainteresować i zrobić coś aby inni się też o tym dowiedzieli.

"kandydat ma szukać mojego zainteresowania, a nie ja mam sobie grzebać po forum"
oczywiście że kandydat ma szukać Pana zainteresowania. Ale też Pan powinien, jako mieszkaniec, interesować się tym co się dzieje.

Czy mógłby mi Pan powiedzieć, jeśli można zapytać, którzy z kandydatów byli już u Pana? I którzy z nich informowali przez ostatnie 4 lata o swoich pomysłach?

Nie jest Pan moim wyborcą, gdyż startuję z innego okręgu. Jednak z chęcią się z Panem spotkam i dokładnie zapoznam się z Pana pomysłami.
Cielak

Postprzez stah78 » 27 paź 2010, o 20:36

Serdecznie zapraszam na Rajską Jabłoń - np. w dniu 5 listopada 2010 r. ok. godz. 19. Szczegóły możemy ustalić poza widokiem całego forum (pw).

Co do Pańskich "zarzutów":
http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?t=2137
(czasem można strzelić sobie samobója) :P

Napisałem do Naszej Gminy, napisałem do GCKiS, zainteresowałem radnego Legionowa - p. Smogorzewskiego (złożyłem obywatelski projekt).

Albo zostało to zbyte, iż Gmina nie ma pieniędzy, a prosiłem tylko o umożliwienie (wskazanie) miejsca na "polową, przenośną" strzelnicę, bez żadnych kosztów (projekt opisany w piśmie branżowym "Broń i e-Strzelectwo" przez Kolegę, od którego mógłbym nawet na początek pożyczyć taką strzelnicę).

Albo po wstępnym zainteresowaniu (GCKiS, radny Legionowa) nastąpiła cisza i mimo prób "dopingowania" do działania oba "adresy" pozostały głuche.

Rozumiem, że to mało.

Niestety nie znałem możliwości kontaktu z Radnymi w godzinach gdy jestem w Gminie - blady świt lub wieczór w tygodniu.
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez Cielak » 27 paź 2010, o 21:20

stah78 napisał(a):Co do Pańskich "zarzutów":
http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?t=2137
(czasem można strzelić sobie samobója) :P

nie rozumiem za bardzo...

ale chętnie przyjdę i poznam Pana pomysły

[ Dodano: Nie 31 Paź, 2010 09:05 ]
Stah,

Chciałbym coś Ci zobrazować dla przykładu. Wczoraj (sobota) wyszedłem, jak to się mawia, do ludzi. Zgadnij w ilu domach na 30 odwiedzonych ktoś chciał porozmawiać?
W dwóch :)
Cała reszta przez domofon informowała: proszę wrzucić ulotkę do skrzynki.

Nie. Nie zrażam się ani nie obrażam, bo niby za co... (uprzedzam pytanie)
Ale chciałbym żebyś też miał podgląd jak bardzo mieszkańcy interesują się tym, kto startuje w wyborach oraz tym jakie ci ludzie mają plany i pomysły na ew. kadencję :)

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez stah78 » 5 lis 2010, o 07:12

Taki prosty test - "sprawdzam" jak w grze karcianej ;)
Po sprawdzeniu słów kandydata, że z chęcią się spotka, po zaproszeniu na 5 listopada do siebie na osiedle, po przypomnieniu, że mamy się spotkać.... o cholera, okazuje się, że kandydat nieustająco chce się spotkać (jak ja się cieszę), ale jakoś dziwnym trafem mu to nie idzie ;)
Ot, prosty test, a ile mówi o kandydacie - z takim podejściem kariera polityczna jak nic go czeka!*
Pozdrawiam!
* kto nie zrozumiał: polityk z Niego świetny będzie bo umie udawać, że jak plują to pada deszcz, ale czy dobry przedstawiciel w Gminie to ja już nie wiem.
Homo imago Dei est.
stah78

Postprzez Cielak » 5 lis 2010, o 08:05

Stah,

owszem jest mi głupio, że umknęło.
Jednak wysłałem Ci wiadomość z pytaniem o przypomnienie daty tego spotkania, mam naprawdę napięty harmonogram i najnormalniej w świecie gdzieś umknęło. Czasem nie ma po prostu czasu na przeszukiwanie forum w celu znalezienia "kurka... gdzie to było?" Dlatego zadałem takie pytanie w wiadomości do Ciebie, na którą niestety nie odpisałeś.
Trochę ostra reakcja.
Tym bardziej, że spotkanie jest właśnie dzisiaj, więc jaki problem żebym na nim był?
Chyba za bardzo "nie wierzysz" w dobrą wolę ludzi.
Pozdrawiam.
Cielak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)