Debata Muniak-Przewoźniczek?

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

debata

Postprzez w.iwo » 6 lis 2010, o 20:46

jestem pod wrażeniem... może nie samej debaty, ale przede wszystkim aktywności i determinacji rodziców... pozdrawiam
w.iwo

Postprzez maja26 » 6 lis 2010, o 22:32

i ja tam byłam .....
Oj Panie Karmel, Pana to je pierwszy raz na oczy widziałam ale ..... czy Pan to aby na "chorobę filipińską" nie choruje ?
A kandydaci pokazali to co mogli najlepszego no i nie oszukujmy się Pan Przewodniczek to niestety kompromitacja na całego. Naprawdę trochę samokrytyki, ten kandydat nie ma o niczym zielonego pojęcia. A siedzie w tej gminie już 4 lata. A co tam w gminie - siedzi w komisjach a o ich uchwałach nie ma pojęcia.
Pan Tarnawski super gość. Naprawdę widać, że się facet na tym zna i wie o czym mówi. Pamiętajmy, że on to najtrudniejszą sytuację miał bo jak by nie z tego podwórka jest. A we wszystkim zorientowany. Widać doświadczenie, wiedzę i zdolności organizacyjne.
Pani Muniak, niestety jakoś tak blado wypadła i chyba doprawdy nerwy puszczają.

A do rodziców - organizatorów, podziw i wyrazy uznania. Zapanowali nad wszystkim i nie pozwolili „jadki” zrobić. Organizacja same plusy.

Tylko rodzice -widzowie nie dopisali. A to przecież o dobro naszych dzieci chodziło.

Maja
maja26

Postprzez szumski » 7 lis 2010, o 00:22

i ja tam byłam .....
Oj Panie Karmel, Pana to je pierwszy raz na oczy widziałam ale ..... czy Pan to aby na "chorobę filipińską" nie choruje ?

Pałętał się tam jakiś ASWANG - FILIPIŃSKI POTWOREK ale czy tak od razu by pozarażał???
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 7 lis 2010, o 09:21

Maja wybacz ale my chyba na zupełnie innych debatach byłyśmy skoro tak piszesz.
Bo ja odniosłam wrażenie zupelnie odwrotne niż Ty.
A skoro twierdzisz, że Pan Wojciech (w sumie człowiek uśmiechnięty i sympatyczny) był w czymkolwiek zorientowany to na pewno nie byłaś na tej debacie.
Przecież on sam bez przerwy powtarzał, że nie jest w tematyce zorientowany bo mu dokumentów nie udostępniono. :)
My jako Rada Rodziców zrobilismy wszystko aby wszystkich kandydatów traktować jednakowo oraz aby żaden z nich nie poczuł się dyskryminowany. Ja osobiście mam do wszystkich kandydatów stosunek ambiwalentny.
Ale błagam nie pisz o czymś co nie miało miejsca. Bo nawet Pan Wojciech się obrazi a zauważ że na sali była telewizja więc są nagrania.
MagdaM

Postprzez Cielak » 7 lis 2010, o 10:56

Debata była super!
Naprawdę byłem bardzo miło zaskoczony jak profesjonalnie RR do tego podeszła. Organizacja na najwyższym poziomie.
Niestety jedna rzecz poszła nie tak. Prawie nikt nie przyszedł!!!!!!
Były oczywiście prawie wszystkie komitety wyborcze ale rodziców to chyba można było na palcach policzyć. LUDZIE! Czy wam naprawdę nie zależy???
Jestem trochę zdziwiony i zawiedziony. Nawet tymi którzy tutaj na forum piszą o wyjściu do ludzi, o rozmowie, o tym że jakiś kandydat nie jest widoczny i przecież "go nie znam bo się nie pokazuje"...
To ja się pytam: gdzie byliście?

Pozdrawiam.
P.S.
Dla leniuchów informacja: będzie można obejrzeć w necie. Później napiszę gdzie.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Astrabas » 7 lis 2010, o 11:57

Rozumiem, że będzie można obejrzeć całą debatę ?

Pozdrawiam
Ps. Miło było Cię poznać osobiście
Astrabas

Postprzez Cielak » 7 lis 2010, o 13:22

Nie wiem czy całą, ale mam taką nadzieję.
Kręciła to telewizja z Legionowa i podobno będzie można zobaczyć na stronach jednej z gazet.

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 8 lis 2010, o 09:51

Dla mnie największą wartością tej debaty był fakt, że zakładana wartość kosztorysowa szkoły podstawowej spadła z 24 mln. przedstawianych na komisjach i sesjach przez UG do 18 mln. - jak stwierdziła na debacie P. Wójt.

Jeżeli autor projektu omal nie spadł z krzesła, jak usłyszał że charakterystyka energetyczna projektowanego obiektu to 461 kWh/m2 (charakterystyka jest w projekcie instalacyjnym i pewnie tam nie zaglądał) to spodziewam się że będą poczynione niezbędne zmiany aby obiekt spełniał warunki Działu X rozporządzenia min. infrastruktury i Ep poleci przynajmniej na połowę.

Jeżeli jeszcze:
- wywalą kotłownię z kotłem gazowym ~ 1000 kW spod pokoju nauczycielskiego - tykająca bomba
- zmniejszą lub wywalą kuchnię za kilka milionów
- zwiększą salę gimnastyczną
- wywalą płytę OSB z sufitów nad salami dydaktycznymi (grzyb i w konsekwencji spuchlizna użytkowników)
- zrobią normalny dach bez korytarzy nad ciągami komunikacyjnymi, obniżonymi o 2 m. w stosunku do poziomu dachów osłaniających z boku. Kto będzie wywalał stamtąd śnieg?
- zmienią konstrukcję wsporczą rynien z płyty OSB - zgnije przez rok.

I najważniejsze popracują nad dostosowaniem technologii do technologii budynku pasywnego.
Możemy zacząć realnie rozmawiać o szkole za ~ 13 mln w dającej się przewidzieć rzeczywistości.

Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez dezorganizator » 8 lis 2010, o 13:46

szumski napisał(a):- wywalą płytę OSB z sufitów nad salami dydaktycznymi (grzyb i w konsekwencji spuchlizna użytkowników)

ło maj gad!!! wigilia za dwa miesiące, a szumski już ludzkim głosem gada! lata temu bronił jak rejtan płyt OSB, a tu proszę!!! cuda się dzieją, panie, cuda.
oby tylko jak jarosławowi po wyborach nie przeszło...
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez maja26 » 8 lis 2010, o 13:52

dezorganizator napisał(a):
szumski napisał(a):- wywalą płytę OSB z sufitów nad salami dydaktycznymi (grzyb i w konsekwencji spuchlizna użytkowników)

ło maj gad!!! wigilia za dwa miesiące, a szumski już ludzkim głosem gada! lata temu bronił jak rejtan płyt OSB, a tu proszę!!! cuda się dzieją, panie, cuda.
oby tylko jak jarosławowi po wyborach nie przeszło...

To prawda. Ale nam tak łatwo nie da się oczu zamydlić. Proszę sobie poczytać wszystkie posty Szumskiego. Teraz to zmiana pod publikę.
maja26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)