Debata Muniak-Przewoźniczek?

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Ałek » 26 paź 2010, o 19:39

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:27 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 26 paź 2010, o 20:09

Jako vice odchodzącej rady gminy jest w jakimś sensie współodpowiedzialny za stan, w jakim Gmina się znalazła..

Przemek głośno, na tym forum też, sprzeciwiał się zadęciom konkursowym CEKS.
KLIK
Szopki ze szkołą i tym całym Centrum, nie wolno wybaczyć obecnej ekipie i ćwierćgłówkom forsującym w RG ten cały pomysł. W czasie kiedy wszyscy bili się o limity z funduszy na budowę szkół u siebie, u nas trwały konkursy psu na budę potrzebne. Fundusze się skończyły, kto mądry szkoły wybudował a my mamy projekt za 2 bańki, z salką gimnastyczną o 100 m2 mniejszą niż w starej szkole.

Teraz szkołę trzeba zbudować ze środków własnych i bez kredytu bo gmina zadłużona na maxa.
Jutro jest komisja oświaty z aktualną informacją w sprawie terminu rozpoczęcia budowy szkoły Zobaczymy co mają do powiedzenia. Może pojawi się ojciec chrzestny pomysłu, bo przecież zgodnie z Art. 109 Ustawy od soboty jest na bezpłatnym urlopie, to czas chyba ma.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 26 paź 2010, o 20:26

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:28 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 26 paź 2010, o 20:35

A kto drze szaty?
Zadęcia inwestycyjne ocenił realnie, głosował przeciw.
Czy może chodzi o mnie? Tak niepotrzebnie od początku wytykałem absurdy w całym tym procesie, trzeba było bez ceregieli dać któremuś w dziób, może i bym dostał zawiasy ale normalna szkoła by była a nie bajdurzenie duraków.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 26 paź 2010, o 20:49

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:28 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Astrabas » 26 paź 2010, o 20:53

Zagłosował przeciw, wypowiedział się na forum - jego poglądy poznaliśmy - Ma siłę przebicia !
Tyle, że tak uważało dużo mieszkańców Chotomowa. Nawet TV nas w tej sprawie odwiedziła. I wtedy jakoś nikt z obecnie panujących - rodziców mających takie stanowisko nie poparł. Czy coś umknęło mojej uwadze?
Pozdrawiam,
Astrabas Monika
Astrabas

Postprzez szumski » 26 paź 2010, o 21:22

Może rzeczywiście mam błędne wyobrażenie o pracy radnego.. Wystarczy powiedzieć BE i łapka w górę na NIE. I fajrant...

Projekty uchwał przygotowuje wójt, może brać pod uwagę jakieś lobby np. CEKSowe. Jakiekolwiek propozycje poprawek wnosi się w komisjach. Jak wychodzi coś po komisji na sesję to można już być tylko za lub przeciw albo się wstrzymać ew. dać drapaka.
Tak, chwalebna jest aktywność w komisjach bo tak naprawdę to tylko komisje mają jeszcze jakiś wpływ na kształt uchwały. Z tym, że nazwy i kompetencje obecnych komisji jasno nie określają komy przypisać sukces z CEKS.
Dlatego ja, w swoim programie proponuję powołanie komisji infrastruktury i inwestycji, żeby jasno i na papierze było zapisane komu z RG, za inwestycyjne bezhołowie przytrzasnąć jaja w szufladzie.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 27 paź 2010, o 06:24

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:27 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 27 paź 2010, o 06:42

No bo to jest chore, że jedna komisja (i to w dodatku oświaty) ma pracować nad projektem przekraczającym budżet Gminy....

Komisja nie pracuje nad projektem, co najwyżej go "recenzuje".
Do takich projektów trzeba mieć doświadczenie, nie wystarczy "ruską ekipą" zbudować składzik na drewno kominkowe.
Już pisałem: wzięli się za wielkie projekty obliczone na jeszcze większe zyski polityczne. Nikt nie próbował zidentyfikować prawdziwego problemu i go rozwiązać najprostszym schematem.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Astrabas » 6 lis 2010, o 19:55

I jesteśmy po debacie.
Każdy zapewne wyciągnie wnioski dla siebie.
Ja osobiście chciałabym wszystkim Państwu podziękować za możliwość poznania się i porozmawiania. Osobiście uważam, że powinniśmy pamiętać iż po wyborach nadal będziemy sąsiadami i mieszkańcami jednej gminy. Mam nadzieję, że przysługuje nam jeden cel aby nasza gmina rozwijała się i aby wszystkim żyło się tu lepiej i przyjemniej. Niech ta dzisiejsza debata będzie bodźcem do zmiany na forum, do rozmowy merytorycznej i konkretnej bez obrażania siebie wzajemnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Astrabas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)