Debata Muniak-Przewoźniczek?

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez szumski » 8 lis 2010, o 15:14

Dezorganizator, dach na SP jest w następującym układzie:
Pokrycie z blachy stalowej powlekanej 0,5 cm
Mata wygłuszająca 0.5 cm
Deskowanie pełne / płyta OSB 2.0 cm
Szczelina wentylacyjna 3,0 cm
Izolacja przeciwiatrowa -
Izolacja termiczna pomiędzy płatwiami- wełna mineralna 20.0 cm
Paroizolacja – folia klejona na zakład -
Deskowanie pełne – płyty OSB

Tego się nie da bronić.

Owszem broniłem OSB na domu jednorodzinnym i sam mam, ale tylko nad warstwami izolacyjnymi a nie OSB jako sufitu.
Pozdrawiam

PS. Zauważ jeszcze jak podano grubości blachy

A tu masz rynnę:
Bariera śniegowa
Rynna kryta
Kable grzejne
Podkonstrukcja drewniana z płyty OSB

Ja mam rysunki i to wygląda tak że rynna leży w korycie z OSB umocowanym na ścianie żelbetowej.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 8 lis 2010, o 18:23

maamoniowa napisał(a):(...)Co mi się nie podobało, to niekuturalne zachowanie Pana Marcina podczas debaty, poprostu niegrzecznie przeszkadzał innym, którzy siedzieli nieopodal, nawet jak mu ktos grzecznie zwrócił uwagę, to sie niegrzecznie odszczekiwał.

i tak, i nie.

Gwoli ścisłości: zwróciłem uwagę księdzu, który wykazuje nad podziw intensywnie zainteresowanie budżetem budowy Szkoły i wyraźnie jest przeciw jego zmniejszaniu, strasząc mieszkańcami jakimiś bliżej nieokreślonymi konsekwencjami. Ksiądz żadnego z wyznań nie robi na mnie wrażenia, gdy mowa o samorządzie, więc zwróciłem uwagę, że dziwne, gdy księdza aż tak interesują publiczne pieniądze. No to się larum podniosło straszne. Czy to się nazywa "odszczekiwanie": nie mam pojęcia; taki przymiotnik wpisuję w rosnący poziom agresji na Forum.

Paniom z komitetu Olgi Muniak, a dokładnie Pani Świątko, śpieszę donieść, że nie szukam żony, a jej żywe zainteresowanie moją skromną osobą, jestem zmuszony odrzucić :)

I przerywałem, tak. Zawsze wtedy, gdy padały bzdury niepojęte: obecna wójt z uporem powtarzała, że jesteśmy jedną z najbogatszych gmin. I że to właśnie powstrzymało Urząd Gminy przez złożeniem wniosku o dotację Unijną z Programu Operacyjnego. Takich bzdur nie słyszałem już dawno. Pani wójt plącze się nawet w zeznaniach, ile to Gmina jest zadłużona; to jest jakiś cyrk - przy zadłużeniu 15 mln i dochodach 35 mln (realnie będzie 32, patrz post Szumskiego), Pani Muniak mówi, że 20% zadłużenia to niewiele. Faktycznie, 20% to nie jest dużo :) tylko że 15 do 32 to NIE JEST 20%!

Olgi Muniak, oceniać nie chcę (taka odmiana); szkoda czasu na długie akapity sprostowań. Wojciech Tarnawski wypadł najlepiej (moim zdaniem) i chciałbym wierzyć, że za gładką fasadą kryje się skuteczność. Oby tak było, choć, jak wspominałem - track record jest słaby. Niepokoi częste odwoływanie się obecnego wójta do zażyłości z kandydatem importowanym; obym się mylił, ale Państwo już się chyba porozumieli.

Przemek Przwoźniczek. Niestety, wypadł blado i ktokolwiek decyduje o kształcie jego "eleganckiej i nieatakującej kampanii", pakuje tego kandydata w problemy, a nas w łapy obecnego układu. Nie widziałem najmniejszego elementu zaczepnego, najmniejszego przejścia do ataku, mimo że w sprawie szkoły jest ich bez liku. Jaki jest sens rozbudowy szkoły kosztem boiska, na swaroga! kto na to wpadł?
Wyciągam z tego wniosek, że Przemek Przewoźniczek płaci cenę za mylnie obrany cel i styl kampanii PO oraz za obecny kształt tego koła. Ale, jak już wspomniałem, nie jestem uczestnikiem tego ugrupowania, nie aspiruję, więc dajmy to ocenić wyborcom. Symbolicznie odczytuję pytanie z grupy PO o to, co będzie w szkolnictwie gminnym za 5 lat. Dla mnie pokazuje to, jak dalekosiężnie Platforma patrzy w przyszłość, bez należytej refleksji nad otaczającym nas błotem i szambami.

Mnie w tym wszystkim zmartwiły trzy sprawy:
1) Jeśli na sali ośrodka kultury było circa 50-60 osób, to wyłączywszy komitety kandydatów i kandydatów na radnych (każda grupa po 10-15 osób), oraz nauczycieli ze szkoły, oznacza, że samych rodziców była garstka. Czyli mamy problem z zainteresowaniem wyborami (nic nowego, wiem). Ale taka sytuacja premiuje kandydatów konserwatywnych, w styku z kościołem. To oznacza da nas (a może tylko dla mnie) kolejne 4 lata tego, co jest.

2) Rada Rodziców zrobiła dobrą robotę. Nie znam nikogo z jej grona, więc tą drogą cztery słowa: chwała Wam za to. Martwi mnie to, że spotkanie nie zróżnicowało mi kandydatów - poza nerwowymi krzykami kandydatki, wszyscy troje starali się być uładzeni i grzeczni, bez wyrazu, ikry i instynktu pt. "ja to pociągnę".

3) Ja pracę domową odrobiłem i przyciągnąłem za sobą sąsiadów. Jednych z tych nowych, bez uprzedzeń i zdroworozsądkowych, co poświęcili mecz i przyszli (konia z rzędem temu, kto robi spotkanie z mieszkańcami w trakcie meczu; nie jestem kibicem, ale rozumiem zainteresowanie). Do rzeczy: tak się składa, że sąsiedzi mają konkretne doświadczenie w samorządzie, w jednym z tych samorządów, co rzeczywiście ma wyniki. Po debacie zjedliśmy wspólną kolację, raczej słuchałem, niż mówiłem. I tych sąsiadów dla naszego samorządu straciliśmy bezpowrotnie. Oni, widząc, że kanalizacji nie będzie a do szkoły czy przedszkola to jeszcze lata, obejrzawszy sobie kandydatów i argumentację, przebąkują o szukaniu innego miejsca do życia. Tak gmina wygląda dla "nowych", co powinno i kandydatom, i wyborcom dać do myślenia

A żeby było śmieszniej - okazało się, że z architektem od szkoły znamy się prywatnie :) i to nie zmienia mojej optyki, na taką szkołę nas zwyczajnie nie stać a sam projekt powinien zostać przerobiony w wielu miejscach (patrz znowu posty Kazka). 1 mln zł na ogrzewanie rocznie? przy budżecie 35 mln na wszystko? Czy sąd konkursowy upadł na głowę?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Jendrula » 9 lis 2010, o 10:43

Coś mi brak głosów o tym iż Przemysław Przewoźniczek pozytywnie wypadł na debacie dotyczącej szkoły, że pokazał "Lwi Pazur" lub że chociaż w "brutalny sposób zaatakował odmienne koncepcje innych kandydatów. Platformersi-jak to naprawde było bo z głosów przeciwników wnioskować mozna iż PO nie tylko na najwyższe urzędy wystawia "leśnych Dziadków". No to jak było? :papa:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 9 lis 2010, o 15:41

Przemek wypadł dobrze.
Jeżeli ktoś jako atut kandydata uznaje krzykliwość to gratuluję :)

Przemek może nie jest osobą, która potrafi być tak agresywna jak Pani Wójt, ale przynajmniej odpowiada merytorycznie i na temat, czego o pozostałych kandydatach moim zdaniem powiedzieć nie można.
Pani Olga, która na każde pytanie: kiedy będzie zrobione? odpowiada: na miłość Boską niech Pan już przestanie. Przecież powiedziałam, że będzie, to będzie!
Pan Tarnawski: nie wiem, nie orientuję się, nie mam wiedzy, ale będę się zapoznawał z sytuacją po wygranej.

Dla mnie osobiście jedno jest pewne.
Na Panią Olgę nie zagłosuję, gdyż pomimo tego, że ją znam i przeważnie była dla mnie miła, to nie podoba mi się to co robi i uważam, że nie jest dobrym gospodarzem gminy
Na Pana Tarnawskiego nie zagłosuję przede wszystkim dlatego, że nie wierzę w HIP HIP HURAlizm.
Na Przemka zagłosuję, ponieważ jestem przekonany, że nie zamknie się w swoim gabinecie po wyborach, tylko otworzy go na oścież i będzie rozmawiał ze wszystkimi i skorzysta z opinii i doświadczenia tych, którzy będą mieli wolę pomóc w rozwoju tej gminy. I zrobi to w pełnej przejrzystości działania, nie ukrywając niczego.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 9 lis 2010, o 16:57

A może by tak Przemek zabrał głos na forum, wywołany do tablicy tym jak się zaprezentował na spotkaniu w sobotę?
Nie o krzykliwoś też chodziło a o lwi pazur bo Wójt codziennie przez 4 lata będzie zderzał się z grą interesów wokół gminy- firm instytucji, opozycyjnych radnych itp.
A co do akcji reklamowej- dotąd dostałem tylko starannie przygotowaną ulotkę Alternatywy. Słabo ! Parę grosików żal? druk ulotek barwnych a6/a5 na kredowym papierze, full color ze zdjeciem kosztuje ok 3-4 gr od sztuki, jeśli ktoś leniwy to poczta rozniesie po 8grminus13% rabat.
Muniak zalezy to i billbordzik i plakaty sfinansowała i mimo wszystkiego nadal ma duże szanse bo jest znana ;(
Jendrula

Postprzez Mickiewicz » 9 lis 2010, o 21:38

Chyba znana z jej nieeleganckiego zachowania i pewności na dwa tygodnie przed wyborami ,że to właśnie Ona zostanie wójtem.Wypisz wymaluj to samo widzę w PiSie
Mickiewicz

Postprzez Jendrula » 10 lis 2010, o 09:56

Ale sie reklamuje i "jest znana" i MIMO WSZYSTKO jest liczącym sie kandydatem na Wójta w wyborach :razz:
Jendrula

Postprzez KrzysiekM » 13 lis 2010, o 10:22

Nagranie audio debaty można wysłuchać na www.chotomow.pl
Krzysztof Malec
KrzysiekM
Site Admin

Postprzez Mefisto » 13 lis 2010, o 10:46

W nawiązaniu do tej dyskusji na temat debaty, przeczytajcie nowy wątek "Osiągnięcia w pozyskiwaniu środków unijnych". To pokazuje jak bardzo za "murzynami" jesteśmy w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych, przy jednoczesnych problemach finansowych gminy. Nic dodać nic ująć.
Mefisto

Postprzez Jendrula » 15 lis 2010, o 17:49

Z tego między innymi powodu szykuję w tym tygodniu ostrą jazdę po programach i sylwetkach kandydatów, trzeba ich na finiszu kampanii przemaglować ostro a wady wypunktować. Decyzja należy oczywiście do Wyborców ale dodatkowych informacji nie zaszkodzi podać. Admina proszę o nie podawanie mojego adresu Przegranym Kandydatom bo mnie zlinczują a "mam żonę i dzieci na utrzymaniu" i\oraz kredyt hipoteczny aż do emerytury ;(
Po prostu juz dosyć dzwigania przez naszą gminę tabliczki "koniec wyścigu" , nie tylko po fundusze EU ale i w innych rankingach.
FORZA Jabłonna Chotomów Trzciany i Rajszew! Avanti! (tylko bez wycieczek do spalarni śmiecia w Italii!) :viva:
Jendrula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)