KANDYDACI NA RADNYCH !!!

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez dezorganizator » 8 lis 2010, o 21:12

Cielak napisał(a):no żartujecie sobie chyba ze mnie...
Ja nie jestem w RR już od roku :)
Zły adres :)
Skąd ja mam to mieć?

Czyli nima.
I teraz my, wyborcy, mamy popierać koncepcję rozbudowy szkoły, o której nawet nie idzie wypowiedzieć się, czy w ogóle trzyma się kupy (co nie sądzę, bo co to za szkoła z boiskiem w formacie filatelistycznym).
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez szumski » 9 lis 2010, o 08:15

Czyli nima.

Czas wkroczyć ;)
Jest, leży w gminie. Możesz se oglądać do woli.
Koncepcja była prezentowana na 8~9 miesięcy przed przekazaniem działki po świniarni. Zarówno przez rodziców jak i UG była traktowana poważnie.
Zamawiającym i płatnikiem był UG. Pani Wójt przedstawiała autorów i napomknęła, że opłata była bardzo symboliczna.
Czy RR partycypowała nie wiem. Jeżeli to w stronę UG (nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość) ale to można sprawdzić bo RR ma przecież rachunek bankowy.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Helena » 9 lis 2010, o 09:52

Norbercie.
Osobiście wymieniłeś wśród swoich osiągnięć zrobienie wstępnej koncepcji oraz wizualizacji rozbudowy SP w Chotomowie, na którą rada rodziców miała wydać 1800 zł. To Twoje słowa.
Zapytałam o źródło pochodzenia w/w środków, bo wydało mi się dziwne, że pieniądze wpłacane na Komitet Rodzicielski, rada rodziców, której byłeś przewodniczącym, zamiast np. na sfinansowanie niektórych zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań, nagrody dla wyróżniających się uczniów, dofinansowanie konkursów, imprez klasowych, wycieczek szkolnych itp., wydała na tzw. „papierologię”, która trafiła na półkę.
Jeśli te pieniądze pochodziłyby od ofiarodawcy innego niż rodzice, wystarczyłaby zapewne jego zgoda i odpowiednia pozycja w preliminarzu wydatków Komitetu Rodzicielskiego. Jeśli jednak byłyby to środki pochodzące z wpłat od rodziców, to jako rodzic uważałabym to za rozwiązanie wielce kontrowersyjne.
Skoro wg „Szumskiego” zamawiającym koncepcję i płatnikiem był urząd gminy i Ty sam także zaczynasz to sobie przypominać, moje wątpliwości co do źródła pochodzenia środków wydatkowanych na koncepcję, w zasadzie zostały rozwiane.
W tej sytuacji zastanawia mnie, ile prawdy jest w zdaniu opisującym jedno z osiągnięć: „2. Zrobić bardzo wstępną koncepcję oraz wizualizację (przygotowaną przez architektów!) rozbudowy Szkoły Podstawowej w Chotomowie (na którą rada rodziców wydała 1800zł)” ?
Rozumiem, że był to niezamierzony skrót myślowy, w wyniku którego pominąłeś udział urzędu gminy w tym osiągnięciu, a tym samym "sukces miał wielu ojców", zaś pieniądze z Komitetu Rodzicielskiego nie zostały zmarnowane.
Helena

Postprzez maja26 » 9 lis 2010, o 10:25

Helena, rozumiem że Ty w imieniu Alternatywy na forum się wypowiadasz.

To akurat takie w stylu Alternatywy - że jak sukces to wielu ojców , jak porażka to sierota.

A czemu tak piszę, bo
- osobiście byłam zaangażowana w przekształcenie naszego przedszkola w gminne. Byłyśmy jako mamy proszone o komentarz i wsparcie w tej sprawie - ale inicjatywa tej zmiany wyszła tylko i wyłącznie od P. Muniak. I naprawdę nie przypominam sobie aby ktoś z Alternatywy z nami o tym rozmawiał. Byliśmy jako rodzice w bardzo licznej grupie na sesji RG poświęconej tej sprawie. Wtedy też żaden z naszych radnych nie pofatygował się aby z nami porozmawiać i choć by przez czysta kulturę – bądź co bądź to wyborcy tam byli – zagadać. A teraz ja czytam że przekształcenie przedszkola to sukces Alternatywy. To nie prawda jest.
- tak samo jak powstanie gminnego placu zabaw – jeśli ktoś uważa to za sukces to zapraszam do obejrzenia tego sukcesu. Można też z rodzicami porozmawiać co o tym sukcesie myślą.

Kolejny sukces alternatywy to projekt CEKS bo to przecież Alternatywa była inicjatorem tego projektu. Więc Rodzice – to że nie będzie rozbudowy obecnej podstawówki tylko budowa CEKS i nasze dzieci przez min. kolejne 3 lata będą w szkole miały super warunki do nauki to TEZ SUKCES ALTERNATYWY.
A i jeszcze budowa chodnika wzdłuż Partyzantów, na którego wykończenie nie ma pieniędzy – to też sukces ALTERNATYWY.
Mam nadzieję że uzyskam również odpowiedź na moje pytanie co do miejsca zamieszkania kandydatów na radnych z Alternatywy?
maja26

Postprzez jablonka » 9 lis 2010, o 10:39

Helena w imieniu Alternatywy usuwa również posty, które są niewygodne. może to jest droga do tego sukcesu Alternatywy. Dużo napisać ale nie potrafic tego obronić. Droga maju26 na odpowiedź bym nie liczyła, to co niewygodne najlepiej pomijać "alternatywnym "milczeniem.
jablonka
jablonka

Postprzez Jendrula » 9 lis 2010, o 11:08

kochani!
Chyba przestanę do 21.11 czytać forum bo to jak się kandydaci "wykładają" opowiadają farmazony lub przywołując pewne dokumenty-których potem nie moga przedstawić alo piszac o sprawie finansowania- gdzie ostatecznie nie wiadomo kto i za co zapłacił. Ja nie wypowiadam sie o sprawch o których słyszałem ale nie widziałem dokumentów.
Poziom wodolejstwa straszny! Wychodzi na to iż konkretne poglądy i pomysły ma tylko Janusz Karmel. Mozna je krytykować zgadzać się lub nie , ale ON JE MA i jasno deklaruje a do tez podłaćza linki do dokumentów i ustaw.
Czemu inni tego nie robią?
Czyżby nikt inny nie był konkretny oprócz Janusza?
Kandydaci do roboty- bo przecież mamy wam płacić kase przez najbliższe 4 lata!
Prosze tylko o konkrety- dość wodolejstwa!
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez maja26 » 9 lis 2010, o 11:21

a czego Ty oczekujesz
Jakich konkretów i ustaw.
Bo ja nie bardzo wim o co Tobie chodzi. Podoba Ci sie co Szumski pisze, uważasz że jest godny tego aby Ciebie w RG reprezentować - Twoje zdanie.
Nie wiem czy każdy kandydat to do RG tylko dla tej BIG kasy idzie, więc nie wiem czy kogo nie obrażasz przypadkiem.

Poz,
Maja
maja26

Postprzez szumski » 9 lis 2010, o 11:54

Nie wiem czy każdy kandydat to do RG tylko dla tej BIG kasy idzie,

No to proponuję po pół diety do momentu zakupu PODNOŚNIKA dla GCKiS w Jabłonnie i KRZESŁA w Chotomowie.

Nie muszą być jakieś wypasione po 50 tys. co od 4 lat mnie wciska derekcja i podobno gminy nie stać.
Podnośnik używany ale po przeglądach i z gwarancją, może być już za 14tys. a krzesło za 4999 NOWE!!!
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Helena » 9 lis 2010, o 12:27

maja26 napisał(a):Helena, rozumiem że Ty w imieniu Alternatywy na forum się wypowiadasz.

Czytając Twoje różne posty sądziłam, że reprezentujesz zdroworozsądkowe podejście do tego, co wypisywane jest na forum w związku ze zbliżającymi się wyborami. Jeśli to, o co pytałam w postach, jest przez Ciebie odczytywane jako opowiedzenie się za którąś z "formacji" startujących w wyborach, poddałaś mój dotychczasowy osąd w wątpliwość. Jesteś bowiem w błędzie. Nie opowiadam się za żadną z formacji i na forum nie reprezentuję nikogo, poza sobą.

Wchodząc na forum sądziłam, że znajdę tu merytoryczną wymianę poglądów na temat programów kandydatów. Zamiast tego znalazłam kierowanie dyskusji na wątki osobiste, bardziej lub mniej absurdalne zarzuty pod adresem różnych konkurentów pachnące czystym populizmem. Absurd tej sytuacji starałam się wykazać swoimi niektórymi pytaniami, ale widzę, że nie udało mi się to.

Natomiast co do Norberta, w imieniu którego jak rozumiem wystąpiłaś, zapytałam o konkretną sprawę, o której sam napisał. Masz prawo nie interesować się tym, z czyich pieniędzy sfinansowano "koncepcję rozbudowy szkoły". Mnie akurat to zainteresowało. Ale czy w związku z powyższym, idąc Twoim tokiem rozumowania, mam Cię postrzegać jako reprezentantkę PO na forum, bo opowiedziałaś się tym postem po stronie Norberta ?

Przy wyborze kandydata/ki na radnego/ą nie kieruję się tym, z jakiego jest on/ona komitetu wyborczego. Logo nie jest dla mnie najważniejsze. Interesuje mnie osoba i jej predyspozycje do pełnienia niewdzięcznej funkcji radnego.
Helena

Postprzez maja26 » 9 lis 2010, o 12:28

no i pomysł super !!!!
dieta radnego średni 1000 zł za mc. Mamy 15 Radnych 7,500 zł m-c * 6 m-cy i już będzie.

Kto z kandydatów gotów jest poprzeć taką inicjatywę?
Poz,
maja26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)