Proste trzy pytania

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Proste trzy pytania

Postprzez Marcin » 4 lis 2010, o 14:28

... i wcale nie podchwytliwe:

1. Czy Państwo, którzy reprezentują Alternatywę, mogą nam przedstawić Państwa program dla Gminy na następną kadencję Rady? Po przeklikaniu Państwa strony takiego programu nie widzę a ulotka, jaką znalazłem w skrzynce, też mi programu nie przybliża. Będę wdzięczny za jednoznaczną deklarację i jasną propozycją, powiązaną z liczbami (odwołującymi się do budżetu Gminy).

2. Żywię nadzieję, że będziecie Państwo aktywnie walczyć z nierównomiernością wydatków na inwestycje infrastrukturalnych w całej Gminie, to duża bolączka odchodzącej właśnie Rady. Chciałbym poprosić o oficjalne Państwa stanowisko w tej sprawie.

3. I trzecia sprawa: kandydujecie Państwo do Rady Gminy. Jednak sprawna Rada Gminy to nie zlepek pojedynczych interesów, ale postawienie dobra publicznego ponad własne. Skuteczna Rada Gminy to ludzie, którzy powinni wspomagać oraz kontrolować działania przyszłego wójta. I oto pytanie: czy popieracie któregoś z kandydatów na wójta? Bo Alternatywa bez jasnego stanowiska w tej sprawie to nie alternatywa a koniukturalizm.

pozdrawiam,

Marcin

[ Dodano: Czw 04 Lis, 2010 15:13 ]
e, jednak jeszcze czwarte pytanie mi przyszło:

4. Jaki Alternatywa ma plan działań w przypadku, gdyby nadciągnęły czarne chmury i wybory wygrała by Pani Olga Muniak?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez maja26 » 8 lis 2010, o 08:02

Ja bym jeszcze dodała
Znam Państwa kandydujących z Alternatywy - może nie osobiście ale wiem gdzie kto z Państwa mieskza itd.
I mnie jako mieszkanki okręgu 3 interesuje, czemu nie ma u Państwa nikogo z naszego okręgu. Wszyscy Państwo mieszkacie w okręgu nr 4. Proszę mi wybaczyć ale istnieje ryzyko iż będą Państwo dbali o interesy ... tylko nie swoich wyborców.
Uprzedzajac zarzuty, wiem że prawo tego Państwu nie zabrania, ale taka czysta ludzka uczciwość chyba podpowiada że coś tu jest nie tak. Nie znaleźli Państwo w naszym okręgu nikogo godnego do swego ugrupowania, czy chodzi o Państwa jako mieszkańców interesy.

miłego dnia życzę,
Maja
maja26

Postprzez Jendrula » 10 lis 2010, o 11:53

Maja! nawet w dominujących partiach "ławeczka kadrowa" jest krótka na poziomie władzy centralnej, gdzie splendor i kasiora, stąd nie dziw sie że nawet PO PIS SLD nie wszędzie mają komplety kandydatów do obsadzenia wszystkich mandatów.
Do pracy w Radzie jakoś niechetnie sie ludziska pchają a to błąd bo to naturalna scieżka kariery w rozwinietych krajach, tam nie ma praktycznie posłów do parlamentu, bez wczesniejszego stazu w samorządzie lokalnym/regionalnym a u nas to jak w tanim kabarecie-króliki wychodzą z kapelusza (już za rok w parlamentarnych) :(
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez maja26 » 10 lis 2010, o 12:07

Było by chyba dobrze gdyby to tylko braki kadrowe spowodowały taki stan rzeczy. Myślę jednak, że to wersja optymistyczna. A nawet jeśli to wyborcom niech to da do myślenia przy oddawaniu głosów.... czy oby na pewno ten i ta radna zadba o moje sprawy - mieszkańca np ul.Kasztanowej. Ciekawe czy w ogóle wiedzą gdzie ta ulica jest?

Pozdrawiam,
Maja
maja26

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)