Pytania

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Pytania

Postprzez GOUST » 5 lis 2010, o 08:30

Grazka napisał(a):.Dużą zasługą samorządu było uruchomienie tzw przejścia przez Legionowo drogi krajowej 61 i przyspieszeniu budowy odcinka tej drogi za wiaduktemMam pytanie odnośnie tego przyśpieszenia? Jak to zrobiliście? Bo o ile wiadomo CSP stało się Centrum Ochrony na euro i jednym z warunków było sprawna komunikacja ze stolicą. Tak wiec przyśpieszenie budowy drogi 61 za wiaduktem [piaski Legionowo] było tylko zasługą komendanta głównego, który wybrał Legionowski ośrodek jako centrum na EURO.

Grazka napisał(a):-modernizacji i rozbudowy sieci dróg,O ile z modernizacją mogę się zgodzić, to z rozbudową sieci dróg, niestety nie. Jest to porażka całej rady powiatu... Nie ubiegaliście u wojewody nawet o prostą inwestycję jak dokończenie Obwodnicy Jabłonna. Czym lepsi są mieszkańcy "od Zegrzyńskiej w kierunku warszawy" od tych co są "od Zegrzyńskiej w kierunku Nowego dworu"? Co się ruszyło w sprawie Trasy mostowej?a w sprawie olszynki grochowskiej? Rada powiatu leżała Bykiem gdy wójt gminy Wieliszew chciał rezerwę pod trasę wykreślić z MPZP. Nawet nie było koleżeńskiego kiwnięcia palcem. Gdyby nie SISKOM prawdopodobnie w tej chwili starostwo wydawało by pierwsze pozwolenia na budowę domów. Co znacznie utrudniło by w przyszłości budowę tej trasy.

Legionowo jest jednym parkingiem dla TIR-ów choć nazwa TIr jest czystym nadużyciem, bo większość to krajowe kolosy. Mimo pobliskich terenów pustych gminy Jabłonna nikt nie wpadł na pomysł by wybudować tu parking dla tych kolosów. Od razu zluźniło by się w mieście i nie było by niepotrzebnego szukania miejsc parkingowych.
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
Avatar użytkownika
GOUST
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2 kwi 2009, o 18:00
Lokalizacja: CHo-MO ??? CHOTOMÓW.

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron