Programy i sposoby ich realizacji

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Programy i sposoby ich realizacji

Postprzez Akacyjny » 5 lis 2010, o 14:58

Witam kochani Kandydaci.
Krzyczycie na siebie, wyciągacie różne mniej lub bardziej poważne afery, ale mam wrażenie, że nigdzie nie mówicie o swoich programach. Coś tam można znaleźć o oczyszczalni ścieków, rozpisujecie się ile będzie kosztował metr sześcienny ścieków, ale POBUDKA, HALO, TU ZIEMIA.
Napiszcie proszę o Swoich zamierzeniach i SPOSOBACH ICH REALIZACJI I FINANSOWANIA. Może dla ułatwienia pomysł - jak to zrobić.
Napiszcie także (powinno to "wyjść" samo przy tym ćwiczeniu) jak chcecie współpracować z Powiatem (bo tam to już zupełnie "czarna magia" i polityka)

I proszę - nie komentujcie pomysłów konkurentów (no chyba że są oczywiste dowody na to że piszą oni bzdury)

Zaczynamy (dam przykładowy pomysł)

Oświetlenie wszystkich ulic w gminie - każde gospodarstwo domowe weźmie na swoje utrzymanie jedną latarnię :)

powodzenia
Paweł
Akacyjny

Re: Programy i sposoby ich realizacji

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 15:04

Koszty utrzymania wszystkich urządzeń oświetlenia drogi obciążają gminę. Przy czym w sytuacji, gdy właścicielem urządzeń jest przedsiębiorstwo energetyczne, wówczas sam obowiązek ich utrzymywania należy do tego przedsiębiorstwa.

Równocześnie art. 18 ustawy Prawo energetyczne w obowiązującym dziś brzmieniu powstał w wyniku wprowadzenia zmian do ww. ustawy przez ustawę z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2008 r. Nr 88, poz. 539, z późn. zm.). Art. 61 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego rozszerzył obowiązek finansowania oświetlenia dróg publicznych przez gminy z dróg będących własnością gminy do wszystkich dróg znajdujących się na terenie gminy, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, w rozumieniu przepisów o autostradach płatnych.

źródło: Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury - z upoważnienia ministra z 9 marca 2009

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Człowieku - to był przykład jaką forme proponuję

Postprzez Akacyjny » 5 lis 2010, o 15:08

To był przykład jaką formę prezentacji proponuję. Generalnie chodzi, że Sz Kandydaci piszą co ślina na klawiaturę przyniesie nie zastanawiając się 2 sekund jak i z czego to sfinansować. Zdaję sobie sprawę, że to bzdura, ale to taki przykład dydaktyczny :)

Nie chciałem pisać, że np darmowe piwo w niedzielę bo moja nieletnia Córka to czyta
Paweł
Akacyjny

Re: Człowieku - to był przykład jaką forme proponuję

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 15:15

Akacyjny napisał(a):To był przykład jaką formę prezentacji proponuję. Generalnie chodzi, że Sz Kandydaci piszą co ślina na klawiaturę przyniesie nie zastanawiając się 2 sekund jak i z czego to sfinansować.

Zgoda.
Więc może załóż nowy wątek tylko dla kandydatów, Admin może spokojnie ustawić tak, żeby tylko kandydaci odpowiadali. Ja poproszę o moje 3 pytania:

1. Ile chcesz wydać na nową szkołę w Gminie?
2. Jaki model kanalizacji wybierzesz dla Gminy?
3. Skąd weźmiesz środki na budowę dróg?

Tylko tyle. To pozwoli mi (a może Wam też) odsiać ziarno od plew.

Marcin
Marcin

Postprzez Akacyjny » 5 lis 2010, o 15:23

Masz rację, że powinien być nowy wątek, ale jest już "komitety wyborcze oraz kandydaci" ale tam jakoś cicho (3 tematy, 10 postów).
Mogą być dwie przyczyny:

Albo nie mogą tam "trafić"
Albo nic nie mają do powiedzenia

Módlmy się, żeby przyczyną było pierwsze :)
Paweł
Akacyjny

Postprzez oli78 » 5 lis 2010, o 15:32

Byli tacy co nie mogli tu ,, trafić'', ale już są uświadomieni. Chyba to jest kwestia dyskusji na ich temat. :/
oli78

Postprzez szumski » 5 lis 2010, o 15:45

1. Ile chcesz wydać na nową szkołę w Gminie?
2. Jaki model kanalizacji wybierzesz dla Gminy?
3. Skąd weźmiesz środki na budowę dróg?

Marcin prawie wszystko mam w programie.
1. Niezbędne poprawki do projektu SP, nie stać nas na wyrzucanie drogiego projektu. Budynek musi spełniać wymogi budynku pasywnego. Przy powodzeniu z RPO opędzimy się 5 mln. środków własnych. Na Mazowszu bylibyśmy niemal pionierami - duże szanse.
2. Tu też znasz moje stanowisko. Biooczyszczalnie - całe postępowanie poprzedzające budowę ok. 100 tys. Budowa - FIDIC żółty. Finansowanie RPO lub udział w eksploatacji na 10 lat.
3. Zmusić wójta do wykonywania uchwały RG w sprawie pobierania opłat adiacenckich, bo uchwała jest.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 15:46

no, to rozumiem. Mnie to przekonuje, trzyma się kupy i nie obiecuje gruszek na wierzbie, dlatego ja zagłosuję na Ciebie. A gdzie jest Łojek z Twojej listy?

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 5 lis 2010, o 16:03

Marcinie
Zadania są jakby podzielone i Adam jest od spraw społecznych, bo traktujemy drużynę jako całość. Chyba wiesz, że jeżeli ktoś zna się na wszystkim to znaczy, że nie ma pojęcia o niczym ;)
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 5 lis 2010, o 16:06

aaa.... od społecznych powiadasz? aha. To pewnie dlatego go tu nie ma; znaczy zajęty jest?

:) Marcin
Marcin

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)