Pytania do kandydatów na wójta gminy Jabłonna

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Astrabas » 14 lis 2010, o 13:25

Chotomowianin napisał(a):Witaj Moniko

Myslałem że czasy kiedy to tylko staż sie liczył juz mineły.
Wiem również ,ze posiadanie "tytułów",zaświadczeń o niezliczonej ilości ukończonych kursów nie gwarantuje sukcesu.
Pozdrawiam

Wybacz ale nie wiem o co chodzi. Jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi to proszę dokładniej zadaj pytanie.
Pozdrawiam,

[ Dodano: Nie 14 Lis, 2010 13:31 ]
szumski napisał(a):
Mnie osobiście ta osoba prywatnie chyba nie jest znana, a znam wszystkich kandydatów z okręgu nr 3. Tak, że Panowie bez takich oszczerstw bardzo proszę.

To kandyduje z Tobą @ Agnieszka z jednej listy czy nie?
Może chociaż jakieś "abrakadabra" jak inne czarodziejskie słowa nie są znane ;) .
Pozdrawiam

Osobiście znam wszystkich kandydatów z KWW Razem dla przyszłości. Agnieszka Mucha jest naszą kandydatką z okręgu nr 1. Z Chotomowa nie kandyduje żadna Agnieszka.

Ludzie różne rzeczy piszą anonimowo. Ja osobiście znam tylko garstkę osób które pisza na forum. Wróżek i czarodziejek nie znam.

Pozdrawiam,
Astrabas

Postprzez szumski » 14 lis 2010, o 13:35

To jak Wy będzieta głosować w tej RG jak się w jednym okręgu nie znacie?
Agnieszka to tylko nick forumowy.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Astrabas » 14 lis 2010, o 13:48

Janusz,
ja nie znam żadnej Agnieszki ze swojego okręgu.
Jeśli ktoś pisze na forum anonimowo to ja nawet nie mam ochoty dociekać kto to jest. Szkoda mi czasu na działania detektywistyczne. Jeśli Ty piszesz, że pod tym nickiem ukrywa się ktoś inny i masz taką pewności to pisz.
Ja jestem pewna że to nie osoba z mojego okręgu, więc Twój trop jest błędny.

Jeśli chodzi o moje dołączenie do dyskusji na forum to od razu pisałam jako Monika Astrabas kandydatka do RG. nie dołączyłam po to aby "mieszać" tylko aby siebie przedstawić.

Pozdrawiam,
Astrabas

Postprzez szer-szeń » 14 lis 2010, o 14:25

Wielka tajemnica
przecież wiadomo, że "agnieszka" to nasza kandydatka na radną Katarzyna Stawecka i nie ma się o co spierać.
szer-szeń

Postprzez benedykt » 14 lis 2010, o 14:41

Niestety, do dziś odpowiedzi nie uzyskała13 Głosujmy na nowych ludzi starym już dziękujemy Aby scharakteryzować radnych ze wsi Jabłonna posłużę się cytatem z „RZ” z 7.09.2009 r.„..polska polityka uległa w ostatnich latach zasadzie doboru negatywnego…Na najważniejszym, lokalnym poziomie do polityki garną się za to nieudacznicy zbyt głupi na cokolwiek innego,…Takie kadry nie są w stanie nikogo za sobą porwać ani niczego do polityki wnieść. Stąd właśnie wynika ponury fakt, iż polska polityka jest kiszeniem się we własnym sosie wciąż tych samych osób, których nie ma kto przepędzić. WŁADZA AKCEPTOWANA JAKO MNIEJSZE ZŁO, skostniała opozycja, żelazne elektoraty – wszystko to skutkuje zniechęceniem do demokracji i niewiarą, że procedury wyborcze mają jakiś sens, a politycy są pajacami zaludniającymi media. Nieudacznicy radni z komitetu wyborczego poprzedniego wójta -super nieudacznika, za nic nie odpowiadają i rządzą dalej będąc przewodniczącymi większości komisji. Oficjalnie rządzą jako klub radnych „Razem” w poprzedniej kadencji „Porozumienie” Wiadomo, że za te zaniedbania trzeba zapłacić PAN około 5 milionów zł. zamiast około 200 tyś zł. Bo Rada myślała, że jakoś to będzie i nie podjęła uchwały kończącej sprawę, zwalając winę na Łubę i Kwiatkowskiego, którzy rzekomo w 1997 r. nie zapłacili PAN. Czternaście lat temu w Jabłonnie rosło żyto, a mimo to właśnie Jabłonna była na 49 miejscu wśród najlepiej rozwijających się gmin w Polsce. Została wyróżniona przez ministra budownictwa Glapińskiego. To wyróżnienie ekipa poprzedniego wójta usunęła z gabinetu. Jaki był wtedy budżet Jabłonny?- a jaki jest dziś? Pozdrawiam.m.
benedykt

Postprzez szer-szeń » 14 lis 2010, o 14:52

Tak sobie Was czytam i myślę, że to zupełnie nie potrzebne złośliwości typu " kariera owiana tajemnicą", " jakie kompetencje by pracować w ZOZ -e ", "jakie wykształcenie".
Poczytajcie życiorysy tych najbogatszych co zbudowali swoje fortuny bez mgr i inż. przed nazwiskiem. Zwłaszcza, że teraz co drugi ma te literki przed nazwiskiem. Czy przypadkiem nie jest ważniejsze coś innego, może uczciwość,albo zaangażowanie, kreatywność, inteligencja, umiejętność współpracy i takie tam powiecie pierdoły. Jeśli chodzi o kandydaturę PP to można wyczytać na jego stronie, że kilkanaście lat pracował w jednej firmie, że teraz jest dyrektorem. Jakby tak się zastanowić, a nie tylko złośliwości prawić, to dużo o człowieku mówi.
szer-szeń

Postprzez Jendrula » 14 lis 2010, o 15:36

Tu przyznaję rację, w ostatnich 20 latach tyle się zmieniło iż wielu znas odkryło w sobie całkiem inne powołania/talenty niż pierotnie obrany kierunek kształcenia, więc temat wykształcenia proponuję zamknąć.
Poważniejszy problerm to to iż kandydaci są na 90% jednakowi:
1- wszyscy chcą budowy nowej szkoły bez wskazania źródeł finansowania, czesc chce rozbudowy obecnej szkoły i to jedyna róznica w programach
2.Wszyscy chca rozwoju transportu publicznego, bez wskazania ile chcą dopłacać ZTMowi lub prywatnym przewoźnikom, jeden szalony "innowator " chce nawet prowadzić linię kolejową na nieczynnej od lat trasie (gratuluje wizjonerstw na poziomie Geniusza Karpat Ceacescu) brak za to pomysłu jak z koleją uzgodnić budowę parkingu dla dojeżdżających pociągami, cóż najprostsze sprawy są zbyt skomplikowane!
3. Asfaltować to chce każdy kandydat, na razie poza Januszem nikt nie ośmielił się wskazać realnych źródeł finansowania, czyli Szumski be bo mówi że trzeba będzie współfinansować a reszta to nam z nieba asfalcik podaruje.
4. co do kanalizacji to wszyscy chcą ją zrobić ,są 2 konepcje ale nikt przekonujaco nie określił co lepsze Czajka czy własne zrzutnik G ... na swojej działce.i co lepsze dla gminy finansowo.
5.place zabaw i dodatkowe zajęcia dla dzieciaków Każdy chce zafundować i DAĆ.
6. Brak wymiernych sukcesów u kandydatów którzy ponownie starają sie o wybór- choćby takich jak odpowiednio wczesniej przyblokowanie nierozsądnej polityki finansowo inwestycyjnej Wójta P. Muniak.
7. Milczenie wiekszości kandydatów na forum oraz w reklamach wyborczych-jak ich mamy poznac, była tylko jedna debata a i festyn z grochówką.
Problemów co nie miara a kampania NUDNAAAAAAAAAAAAAAA :zzz:

Sami złotouści, chyba przy każdym nazwisku krzyżyk postawię :razz:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez alojzy » 15 lis 2010, o 20:53

Myślę, że trzy dni wystarczą średnio inteligentnemu człowiekowi na przypomnienie sobie jaką szkołę i kiedy skończył, chyba nie wstydzi się swojego wykształcenia? Z kodeksu etyki radnego przygotowanego przez PO:
2. Radny powinien odpowiadać na wszelkie pytania ze strony społeczności lokalnej dotyczące wykonywania funkcji i podejmowanych działań.
3. Radnemu nie wolno rozpowszechniać informacji nieprawdziwych,

Czyżby kodeks nie obowiązywał radnego, kandydata na wójta Przewoźniczka?
Jeżeli Pan Przewoźniczek nie jest w stanie sobie przypomnieć kiedy i jakie szkoły ukończył, to może przewodniczący GKW w Jabłonnnie Pan Józef Borecki odpowie, na jakiej podstawie w obwieszczeniu dotyczącym kandydatów na wójta gminy Jabłonna przy nazwisku Przewoźniczek napisał wykształcenie średnie?
alojzy

Postprzez on » 15 lis 2010, o 21:04

Więc za kolegą Marcinem stawiam do Was Kandydaci pytanie jakie macie dla nas (mieszkańców bloków na Leśnej A,B,C,D,E,F,G )propozycje w sprawie rozwiązania problemów "ul. Leśnej - parkowania, udrożnienia i etc" TU INFO: http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php? ... 0c3f#25305
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez dezorganizator » 15 lis 2010, o 22:11

Jendrula napisał(a):1- wszyscy chcą budowy nowej szkoły bez wskazania źródeł finansowania, czesc chce rozbudowy obecnej szkoły i to jedyna róznica w programach

co wiecej ta część, która chce rozbudowy (czyli stworzenia substandardowego potworka bez boiska) próbuje nam wcisnąć jakąś zaginioną koncepcję, której nikt nie widział i o którą od tygodni nie można się doprosić. Widać traktują elektorat jak stado durnych baranów: macie przyjąć na wiarę, że jest genialna i nie wnikać tylko głosować, a my zadbamy (albo i nie) o resztę.

Jendrula napisał(a):2.Wszyscy chca rozwoju transportu publicznego, bez wskazania ile chcą dopłacać ZTMowi lub prywatnym przewoźnikom, jeden szalony "innowator " chce nawet prowadzić linię kolejową na nieczynnej od lat trasie (gratuluje wizjonerstw na poziomie Geniusza Karpat Ceacescu) brak za to pomysłu jak z koleją uzgodnić budowę parkingu dla dojeżdżających pociągami, cóż najprostsze sprawy są zbyt skomplikowane!

Pewnie, że nie wskażą ile, bo nikt nie ma pojęcia, każdy czupurny jak kogut na wiosnę, bo myśli, że przewoźnicy bić się będą o taki lukratywny kontrakt. Niestety nie będą. Dziwię się, że jeszcze nikt lotniska dla gminy nie zaproponował. A co do uzgodnienia czegokolwiek z koleją.... Od dziesiątek lat nie można uzgodnić, żeby pociągi były czyste i jeździły plus minus punktualnie, to co dopiero parking? mission impossible.

Jendrula napisał(a):3. Asfaltować to chce każdy kandydat, na razie poza Januszem nikt nie ośmielił się wskazać realnych źródeł finansowania, czyli Szumski be bo mówi że trzeba będzie współfinansować a reszta to nam z nieba asfalcik podaruje.

Ależ można współfinansować, tylko słabością planu jest:
- jak zmusić do współfinansowania zarżniętych kredytami nowych mieszkańców? Jak nie zechcecie, nie bedziecie mieli asfaltu - cóż za wspaniały wykręt dla gminy, bo zawsze znajdzie się ktoś kto nie zechce albo po prostu nie da rady.
- jak wytłumaczyć tym współfinansującym, że oni muszą, a ci co dostali asfalt wcześniej - nie. Ja bym się burzył, na szczęście nie muszę.

Jendrula napisał(a):4. co do kanalizacji to wszyscy chcą ją zrobić ,są 2 konepcje ale nikt przekonujaco nie określił co lepsze Czajka czy własne zrzutnik G ... na swojej działce.i co lepsze dla gminy finansowo.

O, koncepcje to są nawet trzy albo i więcej tylko żadna nawet z grubsza nie ogarnięta finansowo. Koncepcji "każdy sobie oczyszcza na swojej działce", to mi się nawet nie chce komentować, bo do tego po pierwsze żadna gmina ze swoją łaskawością i radą nie jest potrzebna, a po drugie takie myślenie zwalnia gminę ze wszystkiego - w końcu dziecko też mogę w domu nauczać, jak mi gmina podręczniki dofinansuje, wodę mogę sobie sam oczyszczać, drogę sobie sam odśnieżać - po smętnego grzyba mi w takim razie cała ta nadbudowa? Niech się tylko w takim razie od moich podatków odstosunkują.

Jendrula napisał(a):Problemów co nie miara a kampania NUDNAAAAAAAAAAAAAAA :zzz:

Sami złotouści, chyba przy każdym nazwisku krzyżyk postawię :razz:

wszystko razem sprowadza sie do komunikatu:
nikt wam tyle nie da, ile my wam obiecamy, oraz do żelaznego punktu każego programu (ze szczególnym uwzględnieniem partyjnych): WINNI SĄ ZAWSZE INNI.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)