Kto zostanie wójtem ? (ANKIETA)

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Kto zostanie wójtem ?

Ankieta wygasła 22 lis 2010, o 15:03

Muniak Olga
9
18%
Przewoźniczek Przemysław
28
56%
Tarnawski Wojciech Kazimierz
13
26%

Liczba głosów : 50

Postprzez oli78 » 15 lis 2010, o 14:50

Wycieczki osobiste Heleny 80%. Kiedyś już było, że to My nie Wy tak się rozpisujemy w wycieczkach osobistych. Ale jaja :shock:
oli78

Postprzez Marcin » 15 lis 2010, o 14:54

Helena napisał(a):(...)Pan Krzyżanowski podobno współpracował z radnymi Alternatywy - wrogiem więc musi być i basta. Z automatu.

Czytaj ze zrozumieniem: przy uchwalaniu budżetu na rok 2009 radny Krzyżanowski ustalał z radnymi treść głosowania, zmierzającą do odrzucenia propozycji budżetu, złożonej przez wójta Olgę Muniak. Pan Krzyżanowski wielu osobom mówił, że jest przeciw faworyzowaniu jednego osiedla vs reszta.
W 3 minuty potem odbyło się głosowanie i nasz specjalista od finansów zagłosował "za" budżetem, umożliwiając w ten sposób dalsze pompowanie pieniędzy w jedno z chotomowskich osiedli, kosztem innych. Zrobił to w trakcie sesji, na której byłem i widziałem, jak wielu radnych chciało zatrzymać ten budżet. Ja nie jestem niczyim wrogiem, acz chciałbym, by wyborcy wiedzieli, na kogo głosują.

I możesz to sobie nazywać jak tylko chcesz, ale ja też mam do własnej opinii.

Marcin
Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 14:59 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
Marcin

Postprzez Chotomowianin » 15 lis 2010, o 14:56

Odnośnie MPZT to podjecie uchwały o rozpoczęciu prac daje możliwość urzędnikowi zawieszenie wydania tzw WZ/warunki zabudowy/ na okres 12 miesięcy.Mozliwośc taka ustepuje w momencie zatwierdzenia MPZT. W naszym przypadku skutecznie opieszły urzędnik skwapliwie korzysta za pomoca metody kija i marchewki podporzadkować sobie wydawanie WZ według swojego uznania. I juz w tym momencie mamy podział na tych lepszych i pozostałych których kieruje sie na Berdyczów.

poZDRAWIAM
Chotomowianin

Postprzez Marcin » 15 lis 2010, o 15:04

Chotomowianin napisał(a):Odnośnie MPZT to podjecie uchwały o rozpoczęciu prac daje możliwość urzędnikowi zawieszenie wydania tzw WZ/warunki zabudowy/ na okres 12 miesięcy.Mozliwośc taka ustepuje w momencie zatwierdzenia MPZT. W naszym przypadku skutecznie opieszły urzędnik skwapliwie korzysta za pomoca metody kija i marchewki podporzadkować sobie wydawanie WZ według swojego uznania. I juz w tym momencie mamy podział na tych lepszych i pozostałych których kieruje sie na Berdyczów.

Bardzo dziękuję, to silny argument za tym, by pokazać, jak nierówno traktuje mieszkańców rada, w której "rządząca" większość składa się z radnych alternatywy i Jabłonny. I czy naprawdę tego chcemy następne cztery lata? W czym problem, by uchwalić MPZT dla wschodniego Chotomowa i zablokować uznaniowość urzędników?

Głosowanie na alternatywę opłaca się wyłącznie ludziom z pogodnego, cała reszta powinna się wystrzegać kandydatów z tej listy, chyba że lubimy szamba, błoto i szkołę w ich obecnych postaciach. Ja nie lubię, dlatego piszę wprost, z czego to wynika.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Chotomowianin » 15 lis 2010, o 15:17

Jak nie można liczyć na głosy swoich sąsiadów to pozostaje ekspansja na tereny ościenne
;)
POZDRAWIAM
Chotomowianin

Postprzez Helena » 15 lis 2010, o 15:29

Marcin, odnosiłam się głównie do tego (napisałeś):
Marcin napisał(a):(Może warto też wspomnieć, że drugi z panów nie zrezygnował z wyborów sam, tylko uniemożliwiło mu to prawo).

A wiecie, dlaczego nie ma tam MPZP? Bo sklep, należący do kandydatki na radną, ma obiecane od Muniakowej, że konkurencja w okolicy nie powstanie NIGDY. [...]
A z jakiej listy startuje właścicielka sklepu? Z listy najbardziej układowego ugrupowania. Coś Wam to podpowiada/przypomina? Przypomnę, że MPZP uchwala Rada Gminy.
Barierą rozwoju naszej Gminy są chore układy. My już na starcie godzimy się na konflikt interesu publicznego z prywatnym, [...].

1) Jeśli ktoś nie staruje w wyborach, to nic nam do tego. To decyzja tej osoby. Jednych się czepiasz, że startują, a innych, że nie, pakując się w tym przypadku, w ich życie osobiste sugerując publicznie, że ktoś ma problemy z prawem. Nawet gdyby, to co Ci do tego.
2) Byłeś przy tym umawianiu się Wójtowej ze sklepem ? Możesz to poprzeć jakimś dokumentem ? Czy tylko powtarzasz za kimś (plotkujesz) ?
Wiesz o czymś, co jest niezgodne z prawem, zawiadom odpowiednie organy. Nie zatrzymuj tej cennej informacji tylko dla siebie i kolegów, bo narazisz się na odpowiedzialność karną. Bądź lokalnym patriotą. Zrób coś dla naszej społeczności. A najlepiej wystartuj na radnego w przyszłej kadencji.
Chotomowianin pisał o wyczynach jakiegoś urzędnika. Nie dorabiaj więc do tego ideologii i nie mieszaj w to radnych.
Pozdrawiam
Helena

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 15 lis 2010, o 15:40

ja tylko dwie rzeczy dla porządku:
1. Eliza jest moderatorem wszystkich wątków od co najmniej miesiąca, jeśli nie dłużej, nie ma więc powodu by się akurat teraz tym podniecać
2. radni alternatywy nigdy nie byli w koalicji z radnymi z Jabłonny

pozdrawiam
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Marcin » 15 lis 2010, o 16:11

Helena napisał(a):1) Jeśli ktoś nie staruje w wyborach, to nic nam do tego. To decyzja tej osoby. Jednych się czepiasz, że startują, a innych, że nie, pakując się w tym przypadku, w ich życie osobiste sugerując publicznie, że ktoś ma problemy z prawem. Nawet gdyby, to co Ci do tego.
2) Byłeś przy tym umawianiu się Wójtowej ze sklepem ? Możesz to poprzeć jakimś dokumentem ? Czy tylko powtarzasz za kimś (plotkujesz) ?
Wiesz o czymś, co jest niezgodne z prawem, zawiadom odpowiednie organy. Nie zatrzymuj tej cennej informacji tylko dla siebie i kolegów, bo narazisz się na odpowiedzialność karną. Bądź lokalnym patriotą. Zrób coś dla naszej społeczności. A najlepiej wystartuj na radnego w przyszłej kadencji.

bez sensu, znów brniemy w wymianę co kto komu, nie po to ten wątek. Wyjaśnię:

a) Nigdzie nie pisałem o życiu prywatnym, nic mi do tego i nigdzie się takimi wątkami nie zajmuję. Jeśli przeczytasz raz jeszcze mój post, odkryjesz, że nie sugeruję, że ktoś ma problem z prawem; Twój wniosek jest z kosmosu i taka sugestia to manipulacja.

b) Argument z "organami" jest słaby. Gdybyś wiedziała o forum nieco więcej, wiedziałabyś, że nie mam z tym najmniejszego problemu. Niech Cię moja odpowiedzialność karna aż tak bardzo nie martwi, daję sobie z tym radę :)

c) ja słowa dotrzymuję i na radnego nie startuję, z sobie znanych powodów. A jeśli chcesz mierzyć moje zasługi etc - może najpierw się przedstawimy?

Marcin

[ Dodano: Pon 15 Lis, 2010 16:47 ]
Joanna Kajdanowicz napisał(a):ja tylko dwie rzeczy dla porządku:
1. Eliza jest moderatorem wszystkich wątków od co najmniej miesiąca, jeśli nie dłużej, nie ma więc powodu by się akurat teraz tym podniecać
2. radni alternatywy nigdy nie byli w koalicji z radnymi z Jabłonny

Joanno,

ad radni) polecam listę głosowań przy uchwalaniu budżetów gminy. Polecam też moje zapiski po spotkaniach radnych z całego Chotomowa u mnie w domu. Żeby uwierzyć w "radni alternatywy nigdy nie byli w koalicji z radnymi z Jabłonny" musiałbym gwałtownie zresetować swoją korę, najlepiej jakimś ciężkim narzędziem. Wprowadzasz czytających w błąd.

To, że nie ogłosili koalicji, nic nie oznacza; rozkład inwestycji w ciągu ostatnich czterech lat już udowadniałem, że preferował Jabłonnę + osiedle pogodne (udowodniłem nawet nieprawdę, jak to państwo z pogodnego sami coś tam budowali. Może i chcieli, tyle tylko, że płaciła za to cała Gmina z naszych wspólnych pieniędzy). Warto powtórzyć: stworzona przez radnych większość "Jabłonna + alternatywa" jest odpowiedzialna za brak inwestycji w Chotomowie; warto o tym pamiętać przy głosowaniu.
150 domów jednego z osiedli ma chodniki i oświetlenie utwardzonych ulic z naszych pieniędzy. Więc jeśli chcecie zrozumieć, gdzie są Wasze podatki, z których normalne gminy budują się drogi i kanalizację, pojedźcie na os. pogodne. Tamtejsze ulice powstały właśnie z naszych wspólnych środków. Reszta zaś (czyli my), możemy się utopić w błocie i szambach, bo dla nas, drodzy mieszkańcy reszty Chotomowa, pieniędzy już nie starczyło (polecam odpowiedzi na stronie Urzędu Gminy).

ad Eliza) Jedna mała uwaga: moderatorem Forum została osoba, która prowadząc lokalną "gazetę", zamieściła tam ile, dwa? trzy? artykuły krytyczne wobec Urzędu Gminy. W ciągu 4 lat. Po skandalicznej kadencji (teraz) następuje wydanie, jak ostatnie (polecam wielce zajmujący wywiad z obecnym wójtem) i Eliza zostaje moderatorem wszystkich wątków. Wnioski zostawiam czytelnikom.

Warto zauważyć, że to forum, to coś więcej niż prywatny folwark Admina.

Marcin
Marcin

Postprzez Jendrula » 15 lis 2010, o 16:49

Lena!
Co tak sie uparłaś i bronisz Tajemnicy urlopu Pana Pułkownika! Zadaliśmy na forum pytanie czy kandydat zgodnie z prawem wziął urlop czy nie i dotąd nie mamy odpowiedzi ani tak ani nie ot такой ответ советского чиновника- ни да ни нет! czyli najlepiej milczeć i unikać odpowiedzi, ale jakbyKandydat miał to ,co każdy facet ma w spodniach, toby już w momencie pierwszego pytania wziął urlop i machnął nam skanem na forum. Widac nawet go na to nie stać. Czy chcemy Radnego o takich cechach charakteru? każdy odpowie sobie sam przy urnie. A tak na marginesie jak takich mamy obrońców ojczyzny to może od razu poddajmy sie komukolwiek z naszych sąsiadów (stawiam na Czechy- pikne Holki i dobre piwo) ;D
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 15 lis 2010, o 17:12

Marcin napisał(a):ad Eliza) Jedna mała uwaga: moderatorem Forum została osoba, która prowadząc lokalną "gazetę", zamieściła tam ile, dwa? trzy? artykuły krytyczne wobec Urzędu Gminy. W ciągu 4 lat. Po skandalicznej kadencji (teraz) następuje wydanie, jak ostatnie (polecam wielce zajmujący wywiad z obecnym wójtem) i Eliza zostaje moderatorem wszystkich wątków. Wnioski zostawiam czytelnikom.

Warto zauważyć, że to forum, to coś więcej niż prywatny folwark Admina.

Marcin

Marcin, Ty jak zwykle teorię spiskową dziejów masz. Numer DN z wywiadem z panią Muniak nie jest ostatni przed wyborami. W tym tygodniu ukaże się jeszcze jeden numer gazety. Co do kwestii moderowania forum, to Eliza i tak była moderatorem 90% wątków już od lat, więc te 10% więcej nic nie znaczy. Nie wiem, dlaczego uparłeś się doszukiwać tutaj drugiego dna.
Co do treści zamieszczanych w gazecie to po pierwsze Eliza nie jest redaktorem naczelnym DN i sama nie decyduje o tym, co się w gazecie ukaże. Również Monika Turczyńska ma tam wiele do powiedzenia. Po drugie ciekawa jestem, od kiedy to wartość gazety mierzy się liczbą krytycznych artykułów na jakikolwiek temat. Po trzecie, jak się komuś linia gazety nie podoba, nie musi jej czytać. Ja nie czytam Faktu czy Naszego Dziennika, więc Ty może nie powinieneś czytać DN.
Na koniec dodam, że Eliza jest jedną z najprzyzwoitszych i najbardziej uczciwych osób, jakie znam, i jestem przekonana, że opinię tę potwierdzi każdy, kto ją zna (naprawdę zna, a nie z widzenia i kilku zdawkowych rozmów).
Pozdrawiam
Joanna Kajdanowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)