Kto zostanie wójtem ? (ANKIETA)

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Kto zostanie wójtem ?

Ankieta wygasła 22 lis 2010, o 15:03

Muniak Olga
9
18%
Przewoźniczek Przemysław
28
56%
Tarnawski Wojciech Kazimierz
13
26%

Liczba głosów : 50

Postprzez szumski » 15 lis 2010, o 11:11

Panie Januszu, pisze Pan oczywistą nieprawdę o w/w portalu i podpiera się teraz budżetem z 2007 r. W tamtym czasie nie było jeszcze "portalu społecznościowego życie-chotomowa", więc co ma piernik do wiatraka ?

Ale lider był już w RG. Było w projekcie budżetu na 2007r 250 tys. na budowę Dolinowej (wtedy bez nazwy z podanym nr. działki) i pierwszy ruch P. Pułkownika, Chrobrego z pomocą P. Majewskiej to było rozdrapanie tych 250. tys.
Takie są fakty a budżet przedstawiony przez wójt na komisję, w wersji papierowej mam w łapach.
Grzybuś nam jajko z niespodzianką podrzucił w pierwszym ruchu po wyborach. To czego mam się spodziewać teraz? Dodatkowo omijanie problemu urlopu jak wstydliwej choroby z grupy "W"

Oficjalnie w urlopie grzebał nie będę. Ale opinię z resortu przedstawię.
Oficer swój honor ma i sam powinien sprawę wyjaśnić.

Myśli Pan, że inni nie weryfikują tego, co Pan napisze i nie rozliczą z tego przy urnie wyborczej ?

Ależ po to m.inn udzielam się na forum. Po co mają kupować kota w worku?
Albo mnie zaakceptują z wszystkimi wadami i ew. zaletami (jeżeli takie mam) albo pogonią na szczaw.
Po co mam NA ZDJĘCIACH W SIECI łeb spuszczać żeby mnie nie rozpoznali?
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez oli78 » 15 lis 2010, o 11:37

Kazek Ty jako nieliczny z kandydujących jesteś na forum od dawna,nie tylko na potrzeby kampanii. Trzeba sie interesować wspólnym dobrem cały czas nie tylko chwilę przed głosowaniem. Kota w worku to nikt nie kupi co do Twoje osoby. Ludzie sami reputację wydają innym. A tak na marginesie nie wiedziałam, że mamy wspólnych znajomych. :)
oli78

Postprzez Marcin » 15 lis 2010, o 12:06

Janusz,

Ja Cię proszę, nie marnuj czasu na bzdury. Ci, co czytają, wiedzą kim jesteś i wiedzą czy warto głosować. Na udowadnianie co tam w "pożyciu" piszczy - szkoda czasu.

pozdrawiam (mój dach też Cię pozdrawia),

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 15 lis 2010, o 12:30

pozdrawiam (mój dach też Cię pozdrawia)

Ty się za mocno nie ciesz, bo na wiosnę trzeba będzie z nim poważniejszą rozmowę przeprowadzić ;)
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 15 lis 2010, o 12:34

Marcin! a nie brałeś pod uwage iż Janusz chce w każdym poscie wykazać iz Pan Pułkownik:
1.działa na bakier z prawem i dlatego nie powinien zostac radnym
2.narobił "troche" szkód w zakresie ul. dolinowej i MPZP w poprzedniej mijajacej kadencji i dlatego JW nie powinien być wybrany
3.celowo unika odpowiedzi na drazniące pytanie o urlop, wykazując także iż honoru oficerskiego nie ma zamiast powiedziec wprost- sorry zapomniałem naprawie błąd a wynagrodzenie za czas pobierania w trakcie kampanii przekaże na cele społeczne.
Po prosty w faktach czarno na białym Janusz dowodzi iż Pułkownik nie nadaje sie i powinien zrezygnować. :01:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez oli78 » 15 lis 2010, o 12:41

:) O właśnie o takie postawienie rzeczy mni chodziło kto ma wiedzieć ten wie.
Dziękuje Marcinowi i Jedruli za wpis wprost ;)
oli78

Postprzez Marcin » 15 lis 2010, o 12:56

Jendrula napisał(a):Marcin! a nie brałeś pod uwage iż Janusz chce w każdym poscie wykazać iz Pan Pułkownik:
2.narobił "troche" szkód w zakresie ul. dolinowej i MPZP w poprzedniej mijajacej kadencji i dlatego JW nie powinien być wybrany(...)

Tak.

Piszę to samo, od kiedy odkryłem jak słabym mechanizmem Pan Grzybek blokuje rozwój miejscowości, w której ja też mieszkam. De facto - to ja ponoszę konsekwencje takiego gospodarzenia, jak Grzybek czy Sawicki. Obaj Panowie powinni zrezygnować dla dobra reszty mieszkańców Gminy, nie tylko Chotomowa "B". (Może warto też wspomnieć, że drugi z panów nie zrezygnował z wyborów sam, tylko uniemożliwiło mu to prawo).

Pozwolę sobie też na głębszą refleksję: do Rady Powiatu startuje Pan Krzyżanowski, postać, która w głosowaniach, jakie obserwowałem, ewidentnie dogadywała się z alternatywą. Postać, która szczyci się osiągnięciami w przetargach a nie upilnowął Gminy w żadnym. Panie Adamie, czas oszczędzić wstydu i zostawić miejsce w radach dla kandydatów, którzy faktycznie mogą coś dla nas zrobić.

I z innej beczki: czy pasuje Wam szrot w środku Chotomowa? Mnie nie, mieszkańcom sąsiednich działek tez raczej nie. Proste pytanie: dlaczego jest tam szrot? Odpowiedź: bo na tej działce nie da rady postawić niczego, brak Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) powoduje, że właściciel kolejny już raz dostał odmowe wydania Warunkó Zabudyw z Urzędu Gminy Jabłonna.
A wiecie, dlaczego nie ma tam MPZP? Bo sklep, należący do kandydatki na radną, ma obiecane od Muniakowej, że konkurencja w okolicy nie powstanie NIGDY. Więc bez MPZP ta działka jest niezbywalna, ergo szrot będzie tam do końca świata.

Teraz zobaczmy: gdzie reklamuje się alternatywa? Na działce sklepu. A z jakiej listy startuje właścicielka sklepu? Z listy najbardziej układowego ugrupowania. Coś Wam to podpowiada/przypomina? Przypomnę, że MPZP uchwala Rada Gminy.

Barierą rozwoju naszej Gminy są chore układy. My już na starcie godzimy się na konflikt interesu publicznego z prywatnym, więc wołanie o Kodeks Etyki przez osoby złapane na kłamstwie, jest wołaniem na puszczy. Nasz rozwój jest będzie nadal blokowany, bo styk interesu Gminy i interesów prywatnych zawsze wypada u nas na niekorzyść interesu publicznego.

pozdrawiam,

Marcin

PS. a jak się Wam podoba, że moderatorem wszystkich tematów została Eliza?
Marcin

Postprzez jablonka » 15 lis 2010, o 13:49

Ankieta umieszczna na stronie forum jest zdecydowanie bardziej miarodajna, chociaż wcale nie musi sprawdzić się z wynikami wyborów. W każdym razie ta zamieszczona na portalu życie chotomowa jest beznadziejna, każdy użytkownik może oddać niezliczoną liczbę głosów, można więc klikać bez umiaru, najlepiej pewnie na siebie

[ Dodano: Pon 15 Lis, 2010 14:02 ]
Marcin napisał(a):
Jendrula napisał(a):Marcin! a nie brałeś pod uwage iż Janusz chce w każdym poscie wykazać iz Pan Pułkownik:
2.narobił "troche" szkód w zakresie ul. dolinowej i MPZP w poprzedniej mijajacej kadencji i dlatego JW nie powinien być wybrany(...)

Tak.

Piszę to samo, od kiedy odkryłem jak słabym mechanizmem Pan Grzybek blokuje rozwój miejscowości, w której ja też mieszkam. De facto - to ja ponoszę konsekwencje takiego gospodarzenia, jak Grzybek czy Sawicki. Obaj Panowie powinni zrezygnować dla dobra reszty mieszkańców Gminy, nie tylko Chotomowa "B". (Może warto też wspomnieć, że drugi z panów nie zrezygnował z wyborów sam, tylko uniemożliwiło mu to prawo).

Pozwolę sobie też na głębszą refleksję: do Rady Powiatu startuje Pan Krzyżanowski, postać, która w głosowaniach, jakie obserwowałem, ewidentnie dogadywała się z alternatywą. Postać, która szczyci się osiągnięciami w przetargach a nie upilnowął Gminy w żadnym. Panie Adamie, czas oszczędzić wstydu i zostawić miejsce w radach dla kandydatów, którzy faktycznie mogą coś dla nas zrobić.

I z innej beczki: czy pasuje Wam szrot w środku Chotomowa? Mnie nie, mieszkańcom sąsiednich działek tez raczej nie. Proste pytanie: dlaczego jest tam szrot? Odpowiedź: bo na tej działce nie da rady postawić niczego, brak Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) powoduje, że właściciel kolejny już raz dostał odmowe wydania Warunkó Zabudyw z Urzędu Gminy Jabłonna.
A wiecie, dlaczego nie ma tam MPZP? Bo sklep, należący do kandydatki na radną, ma obiecane od Muniakowej, że konkurencja w okolicy nie powstanie NIGDY. Więc bez MPZP ta działka jest niezbywalna, ergo szrot będzie tam do końca świata.

Teraz zobaczmy: gdzie reklamuje się alternatywa? Na działce sklepu. A z jakiej listy startuje właścicielka sklepu? Z listy najbardziej układowego ugrupowania. Coś Wam to podpowiada/przypomina? Przypomnę, że MPZP uchwala Rada Gminy.

Barierą rozwoju naszej Gminy są chore układy. My już na starcie godzimy się na konflikt interesu publicznego z prywatnym, więc wołanie o Kodeks Etyki przez osoby złapane na kłamstwie, jest wołaniem na puszczy. Nasz rozwój jest będzie nadal blokowany, bo styk interesu Gminy i interesów prywatnych zawsze wypada u nas na niekorzyść interesu publicznego.

pozdrawiam,

Marcin

PS. a jak się Wam podoba, że moderatorem wszystkich tematów została Eliza?
jablonka
jablonka

Postprzez Helena » 15 lis 2010, o 14:27

Nie nadaje się na radnego tylko dlatego, że nie wziął urlopu ?
Przecież to śmieszny argument, który pokazuje jak zacietrzewieni w swej nienawiści są niektórzy z forumowiczów przypisujący tylko sobie prawo do jedynie słusznej oceny innych ludzi, tylko nie siebie. Łatwo oceniacie innych, oj łatwo, tworząc takie umowne towarzystwo wzajemnej adoracji, które forum traktuje jak swoje własne terytorium światopoglądowe. Teraz już wiem, dlaczego tak mało tu nowych forumowiczów.

Po prostu nie lubicie człowieka z jakiejś przyczyny. Rozumiem, że pogniewaliście się za wspomnianą przez Pana Janusza ulicę Dolinową (nie wiem, czy to prawda, czy nie, o tym "rozdrapaniu"), a że jest konkurentem, z którym jak widać się liczycie, z powodu braku merytorycznych argumentów, którymi moglibyście wykazać, dlaczego ktoś nie nadaje się na radnego (może przesunięcie tych 250 tys. było z jakiejś przyczyny uzasadnione na tamtą chwilę ?), atakujecie go, używając uzasadnienia, które nie ma związku ze sposobem sprawowania mandatu radnego. Zły radny, bo nie wziął urlopu. Zły radny bo zabrał nam 250 tys. Sam wziął i zabrał. Sam przegłosował uchwałę. Ciekawe, że innych radnych z tego nie rozliczacie z taką zaciekliwością.

Pan Sawicki - radny z Alternatywy. Wrogiem więc musi być dla forumowiczów z jedynie słusznym poglądem.
Pan Krzyżanowski podobno współpracował z radnymi Alternatywy - wrogiem więc musi być i basta. Z automatu.

A już to, co wypisuje Marcin o p.Sawickim i kandydatce na radną, która ma sklep, to świadectwo braku kultury w czystej postaci i wg mnie pomówienia. Masz jakieś dowody na to co piszesz, te układy, dogadywanie się ? Ja na miejscu tych osób podałabym Cię do sądu.
Helena

Postprzez Marcin » 15 lis 2010, o 14:40

Helena napisał(a):(...)A już to, co wypisuje Marcin o p.Sawickim i kandydatce na radną, która ma sklep, to świadectwo braku kultury w czystej postaci i wg mnie pomówienia. Masz jakieś dowody na to co piszesz, te układy, dogadywanie się ? Ja na miejscu tych osób podałabym Cię do sądu.

Heleno (trojańska):
a) szrot w centrum miejscowości, 100 metrów od kościoła, to fakt,
b) brak MPZP to fakt,
c) start właścicielki sklepu z listy alternatywy to fakt,
d) baner alternatywy przy sklepie to fakt,
e) blokowanie przez Panów Grzybka i Sawickiego rozwoju całej Gminy kosztem swojego osiedla to fakt (polecam nakłady inwestycyjne per capita, Urząd udziela takich informacji),
f) brak startu Pana Sawickiego to fakt. Nie jestem jego wrogiem, ale jestem przeciwnikiem jego kandydowania - ostatnią kadencję zmarnował i jeśli przejrzysz działania komisji oświaty (był jej przewodniczącym), to zrozumiesz, dlaczego już nigdy nie powinien wracać do samorządu, zwłaszcza naszego,
g) start Pana Grzybka, pomimo negatywnego wpływu na rozwój CAŁEJ GMINY to fakt,
h) publiczne kłamstwo osoby, która nawołuje do podpisania kodeksu etyki to fakt,
i) reszta to proste wnioski z powyższego. Te możemy mieć różne.

Zamiast wyciągać swoje "wnioski", najpierw zapoznaj się z faktami. Bronisz "alternatywy" - Twój wybór, masz do tego pełne prawo. ALE: to nie daje Tobie podstaw to oceny mojej kultury, rozróżnij proszę meritum sprawy od własnych wycieczek.

Marcin
Marcin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)