Dookoła Nas - wersja PO - okrojona, przez kogo ?

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Cielak » 19 lis 2010, o 13:55

Monika,
naprawdę niczego takiego nie miałem na myśli.
Musisz mieszkać w mało uczęszczanej okolicy.
Na Bagiennej opisywane praktyki niestety mają miejsce i bardzo ubolewam.

Nie będę już pisał w temacie bo i tak zostanę zadeptany a moje sowa opacznie zrozumiane.

Pozdrawiam.

P.S.
W jednym się z Tobą zgodzę, mogła by się już ta kampania skończyć...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Astrabas » 19 lis 2010, o 14:04

Mieszkam przy głównej ulicy, którą się jedzie na Olszewnicę i Dąbrowę Chotomowską.

Na moim ogrodzeniu wisi baner moje KWW i od tylu dni się z nim nic nie stało.
Dziękuje Wam moi sąsiedzi. Obiecuję że wszystkie plakaty, które powiesiłam przez ostatnie dni zniknął w poniedziałek :)

Nie wiem co tam u Was na Bagiennej się dzieje, u Nas jest miło

Pozdraiwam,
Astrabas

Postprzez maja26 » 19 lis 2010, o 18:18

milka napisał(a):A mnie nikt nie tłumaczył że to wersja okrojona za którą płaciło PO z własnych środków!!!!
Ja tam bym takiej okrojonej wersji nie chciała.

A czemu w takim razie PO nie daje swoich ulotek - to by było uczciwe.
A tak to oszukują ludzi i już !!

Milka

Milka nie tylko w naszej gminie PO łamie ordynację. W całym kraju tak jest.
Zobacz ten link z wyborczej:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... Grozi.html
maja26

Postprzez Cielak » 19 lis 2010, o 18:24

Maja,

a możesz mi wyjaśnić w jaki sposób złamaliśmy przepisy?

Nie wypowiadam się co do cytowanego artykułu.

A jak ocenisz udział urzędnika urzędu Gminy Jabłonna, Pana Tadeusza Rokickiego (Z-ca Wójta) w wiecu wyborczym Pani Olgi Muniak w Bożej Woli w dniu wczorajszym?
Zgodnie z ordynacją nie powinno go tam być że już nie wspomnę o popieraniu kogokolwiek w tak jawny sposób.

??????
Cielak

Postprzez maja26 » 19 lis 2010, o 18:41

Art. 72 oraz Art. 74 Ordynacji do Rad Gmin...
Poniżej:
Art72
1. Jeżeli rozpowszechniane, w tym również w prasie, w rozumieniu prawa prasowego, materiały wyborcze, a w szczególności plakaty, ulotki, hasła i wypowiedzi lub inne formy prowadzonej w okresie kampanii wyborczej agitacji zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat na radnego lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie orzeczenia:

1) zakazu rozpowszechniania takich informacji;

2) przepadku materiałów wyborczych zawierających takie informacje;

3) nakazania sprostowania takich informacji;

4) nakazania publikacji odpowiedzi na stwierdzenia naruszające dobra osobiste;

5) nakazania przeproszenia osoby, której dobra osobiste zostały naruszone;

6) nakazania uczestnikowi postępowania wpłacenia kwoty do 10 000 złotych na rzecz instytucji charytatywnej.

Art74
Informacje, komunikaty, apele i hasła wyborcze, ogłaszane w prasie drukowanej lub w telewizji bądź radiu na koszt komitetów wyborczych, partii politycznej lub organizacji popierających kandydatów, a także na koszt samych kandydatów, muszą zawierać wskazanie, przez kogo są opłacane i od kogo pochodzą. Odpowiedzialnym za umieszczenie tego wskazania jest redaktor w rozumieniu przepisów Prawa prasowego.

cała ustawa dostępna w necie,
maja26

Postprzez Cielak » 19 lis 2010, o 19:19

ale przepraszam bo dalej nie widzę związku...
Cielak

Postprzez Janusz » 19 lis 2010, o 20:09

Witam wszystkich
W związku z tym, że za kilka godzin kampania dobiegnie końca chciałbym przed godziną 0-00 podziękowac wszystkim moim kontrkandydatom za pozytywną kampanię. Zaklejanie pojedyńczych plakatów szczególne na tablicach mających wymiary może dwóch lub trzech plakatów nie wydaje mi się aż takim występkiem. Jednocześnie zobowiązuje się do jak najszybszego usunięcia moich plakatów.
Załączniki
Janusz.jpg
Kandydat do Rady Powiatu Legionowskiego Poz nr 2
Janusz.jpg (7.27 KiB) Przeglądane 7234 razy
Kandydat do Rady Powiatu Legionowskiego Nr 2 z listy Platformy Obywatelskiej
Janusz

A tak nawiązując do całokształtu dzisiejszego zdarzenia

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 19 lis 2010, o 21:13

Faktem jest że byłem wśród tych ,,szczęśliwców,, którzy zostali wyjęci z gazety...
Ja wszystko rozumiem ale jak w każdej konkurencji powinny obowiązywać zasady ,,fair play,,.
Każdy kandydat ma prawo się zareklamować a rozdawanie ,,swojej,, wersji gazety którą każdy mieszkaniec Chotomowa chętnie czyta zwłaszcza przed wyborami kiedy to będzie mógł zgłębić wiedzę na temat kandydujących jest świństwem i nie tłumaczy tego w żaden sposób to że ktoś kogoś zakleja własnym plakatem miejsca jest tyle że można się zawsze gdzieś bezpiecznie rozlokować i to tyle na ten temat. Ufam że wyborcy dokonają właściwego wyboru zgodnego z ich uważaniami i sumieniem. Życzę powodzenia wszystkim kandydującym i zapraszam na wybory. Z poważaniem Mariusz Rudnicki KWW Jedność Chotomowa 2010 Okręg Wyborczy nr 4
MARIUSZ_RUDNICKI

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 19 lis 2010, o 21:29

Już to wcześniej zostało napisane, ale jeszcze powtórzę, bo widać nie wszyscy rozumieją:
1. PO zapłaciła za dodruk gazety i rozdawane egzemplarze były z tej właśnie puli
2. nikt nie przeszkadzał mieszkancom zgłębiać wiedzy o innych kandydatach - cały nakład gazety, jaki dystrybuuje redakcja był dostępny w sklepach za darmo (jak zawsze)
3. nie ma takiego prawa, które zabraniałoby wydrukować sobie reklamówki konkurenta (politycznego, biznesowego itd), a potem wyrzucić je do kosza czy napalić nimi w piecu - klient który kupi towar ma prawo nim swobodnie dysponować.

Wszystkie zarzuty tutaj o brak gry fair play są nietrafione. I, podobnie jak Norbert, dziwię się, że przy świętym oburzeniu tym tematem, nie przeszkadza Wam niszczenie plakatów konkurencji. Ja sama wczoraj koło Tokaja postraszyłam policją dwóch panów, którzy chcieli zniszczyć plakat Alternatywy. I bynajmniej nie dlatego, że jestem ich stronniczką. Z Waszych wypowiedzi wionie realtywizmem etycznym: jak nam kuku to huzia na Józia, ale jak innym kuku to wszystko OK.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Aneta » 19 lis 2010, o 21:40

Mój mąż dzisiaj tez dostał okrojoną gazetę, ja mam zaś pełną - ze sklepu.
Nie chce mi się wierzyć, że wydawca gazety zgodził się na kolportaż niepełnego wydania.
Cóż, może doczekamy się kilka słów wyjaśnienia w następnym numerze albo na stronie, bo na razie znamy tylko wersję PO...
Aneta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)