No to mamy wodociąg i kanalizację :)

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez szumski » 22 lis 2010, o 22:05

Dżonu czemu za cztery lata? będzie już w grudniu. Przeczytaj se Art. 242 NOWEJ USTAWY (dla ułatwienia str. 96)
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez vispar » 22 lis 2010, o 22:55

No nie. W takie cuda to ja nigdy nie uwierzę - niby od zaraz wszyscy mają mieć tak tworzone budżety? To chyba nie dla polskich władz samorządowych ta ustawa napisana? Już to widzę jak w samorządach, w których od nastu lat rośnie deficyt i to praktycznie co roku, nagle zaczynają rządzić liberałowie i równoważyć budżety...
Sklep Cygara - ekskluzywne cygara kubańskie, humidory, akcesoria do cygar
vispar

Postprzez Cielak » 23 lis 2010, o 09:11

Ja potrafię przyjąć porażkę na klatę :)
I przyjmuję. Przegraliśmy.
Co prawda będziemy mieli swoich kandydatów w Radzie, ale Pani Wójt ma większość i to ona rządzi.
Podtrzymuję swoje stanowisko, że mam nadzieję iż uda się jej zrobić wszystko co obiecała chociaż wiary mi w to brakuje.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 23 lis 2010, o 09:41

Tak jest, Wójcina ma komfortową sytuację w Radzie i nie może zwalić na nikogo kto by zablokował działanie. poniekąd to dobrze że będzie musiała wypić piwo to które sama nawarzyła.
A jeśli myslimy o zmianach to prace trzeba zacząć od zaraz:
1.zadbać o nowy elektorat gdy autochtoni głosują na swojaków, skłonić 100% mieszkających do wypełnienia NIP3 w UG bo tak wielu nie może głosowac a i ich kasa płynie do innych miast
2.Prezentowac pozytywne riozwiązania bolączek gminy na forum i w prasie,
3.punktować głupie i korupcyjne rozwiązania
4.nie wyśmiewać sie z tych co wolą mieć destrukt od błota z półmetrowymi dziurami
5.uruchomić inicjatywy NIEZALEŻNE od władz gminy-np spółka (na początek społeczny komitet) do uruchomienia wodociągu, utwardzania prywatnych ulic (nie jest to takie drogie)
6.działac społecznie- np proponowane wcześniej zbiorowe negocjacje z firmami smieciowymi, szambiarkami, ochroną (mozna ze 100zł zejść na 30 zł w indywidualnych negocjacjach!)

Ale to wymaga pracy i systematyczności a nie puszczania marniutkich ulotek w ostatnich 3 dniach kampanii. Jeśli 3 uściśnięte dłonie to JEDEN głos to mozna było w 2 tygodnie zdobyć większe poparcie od zwycięskiej ekipy...
a i jescze jedno: po 2 kadencjach jeszcze trudniej bedzie odsunąć ekipę od władzy, nawet katastrofa może pomóc władzy :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez myciek » 23 lis 2010, o 11:42

Hmm.. niezależny komitet wodociągowy w sytuacji, gdy gmina ma w pobliżu gotowe odwierty i rozpoczęty proces inwestycyjny na samo ujęcie wody (bo zdaje się powstaje wraz z pierwszym etapem CEKS)?..

Ale pozostałe - absolutnie słuszne.
Pozdrawiam - Maciek
myciek

Postprzez Jendrula » 23 lis 2010, o 15:54

Myciek!
Gmina ma odwierty i...nic, pozwolenie na budowę-wniosek z powodów formalnych odrzucony w Starostwie. Wszystko w naszych rękach :papa:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez myciek » 24 lis 2010, o 11:06

Żeby w drugiej dekadzie XXI pod Warszawą zakładać społeczny komitet wodociągowy... Ale widać tak trzeba, coby do emerytury nie dźwigać worków z solą do uzdatniacza ;)
Pozdrawiam - Maciek
myciek

Postprzez dezorganizator » 24 lis 2010, o 12:30

myciek napisał(a):Żeby w drugiej dekadzie XXI pod Warszawą zakładać społeczny komitet wodociągowy... Ale widać tak trzeba, coby do emerytury nie dźwigać worków z solą do uzdatniacza ;)

ciesz się, że elektryfikację komuna odwaliła....
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez myciek » 24 lis 2010, o 14:26

Akurat na moim kawałku ulicy to ja robiłem za tę komunę - przynajmniej na poziomie zainicjowania inwestycji.

Jużeś był Waćpan przez chwilę taki konstruktywny:
dezorganizator napisał(a):SZPITALOWI W LEGIONOWIE - TAK!!!

I tyle? To był jeno nic nie znaczący epizod?

Dyć najwyraźniej pod uszanką szarej masy masz tyle, co i Szumski drzemiący na przyzbie. A obaj się jeno gumiakami zza węgła obrzucacie.
Chyba że to taki lokalny obrzęd? Mogę nie wiedzieć, ja tu jestem napływowy... :P
Pozdrawiam - Maciek
myciek

Postprzez dezorganizator » 24 lis 2010, o 14:33

myciek napisał(a):Akurat na moim kawałku ulicy to ja robiłem za tę komunę - przynajmniej na poziomie zainicjowania inwestycji.

nie ma się czym podniecać - tyle to każdy musiał.

myciek napisał(a):Jużeś był Waćpan przez chwilę taki konstruktywny:
I tyle? To był jeno nic nie znaczący epizod?

a mam gdzieś się ze szpadlem i taczką jednośladową stawić?
w zyciu zaprojektowałem tylko jedną przychodnię, a i to sto lat temu, więc się na szpital nie porywam, to zadanie dla wyspecjalizowanych w temacie.

myciek napisał(a):Dyć najwyraźniej pod uszanką szarej masy masz tyle, co i Szumski drzemiący na przyzbie.

eeee, złuda diabelska, gdzie mi tam....

myciek napisał(a):A obaj się jeno gumiakami zza węgła obrzucacie.
Chyba że to taki lokalny obrzęd? Mogę nie wiedzieć, ja tu jestem napływowy... :P

a skąd, gumiaka szkoda, a i onucka nie w kij dmuchał....
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)