Mariusz Rudnicki zapytanie do mieszkańców.

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez MagdaM » 3 gru 2010, o 09:37

MARIUSZ_RUDNICKI napisał(a):ale czy nie możemy się dogadać z władzami że dla nowo przejętych dróg które gmina nam oświetli przyjmiemy jakiś okres karencji i nie będziemy się domagać kolejnych inwestycji przez jakiś czas (do ustalenia)?no niestety coś kosztem czegoś...To jest jednak tylko moje głośne myślenie...

pozdrawiam

:) no comment
MagdaM

Postprzez Jendrula » 3 gru 2010, o 16:48

Przy obecnej sytuacji finansowej gminy oraz biorąc pod uwage jej aktualne władze (60% z KKW Olgi Muniak) proponuje telefon do Adama Słodowego i "zrób to sam" na swojej prywatnej drodze inaczej "czekaj tatka latka" ;(
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Chotomowianin » 3 gru 2010, o 17:25

witam

Mysle że nie my powinnismy dogadywac sie z władzą bo to władza powinna reprezentować nas mieszkańców i działać na rzecz naszej społeczności ale u nas jest jak jest władza ma władze a reszta fige
Wracajac do tematu dróg i ich przekazywaniu to nie widzę nawet w dalekiej przyszłosci/kadencja/ najmmniejszej szansy na uporzadkowanie w tej sprawie
Chotomowianin

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 3 gru 2010, o 18:20

Moim skromnym zdaniem...jeśli nic się nie zrobi...nic się nie zadzieje...można czekać aż gmina się kiedyś zlituje i przez przypadek nas oświeci:)
Z tego co Państwo zauważyliście większość inwestycji przez ostatnią kadencję odbyła się na nowym osiedlu w zachodniej części Chotomowa
W tej kadencji mamy podobny układ sił
2/3 naszych radnych (okręg 4) jest właśnie z tamtego osiedla
myślicie że zainteresuje ich co się dzieje na Dąbrowie Chotomowskiej??
myślę że podobnie jak do tej pory...
proponuję żeby zareagować
gmina gdy otrzyma od nas pismo podpisane przez stosowną liczbę zainteresowanych będzie musiała się do niego tak czy inaczej ustosunkować:)

myślę że warto spróbować...
to nic nie kosztuje
pozdrawiam
MARIUSZ_RUDNICKI

Postprzez agnieszka » 3 gru 2010, o 22:17

Ja chętnie przyłączę się do tej inicjatywy .Kilka lat temu wraz z sąsiadami na ul. Polnej walczyliśmy o oświetlenie i asfalt . Po kilku latach pisania do gminy , organizowania spotkań z reprezentacją gminy udało się .Od roku mamy oświetlenie i asfalt .
Mogę podzielić się doświadczeniem w tej kwestii.Nie liczcie na radnych ,oni mogą poprzeć przy głosowaniu, ale to mieszkańcy muszą monitować i "wychodzić swoje"Pozdrawiam
K.S
agnieszka

Postprzez Jendrula » 4 gru 2010, o 12:12

są też pozytywy naszych dróg .... :D
http://demotywatory.pl/69584/Polskie-drogi
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)