Mariusz Rudnicki zapytanie do mieszkańców.

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Mariusz Rudnicki zapytanie do mieszkańców.

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 2 gru 2010, o 09:51

Witam Państwa serdecznie.
W trakcie prowadzenia swojej kampanii wyborczej zwiedzając poszczególne zakątki Chotomowa odnotowałem następujący fakt...otóż wiele dróg bocznych odchodzących od ul. Kolejowej i Lipowej na Dąbrowie Chotomowskiej jest w ogóle nieoświetlone podobny stan rzeczy jest w ,,starej,, zachodniej części Chotomowa jak również miejscami na nowych Osiedlach lecz nie jest to przypadek nagminny. Jestem świadom faktu że do rozwiązywania tego typu problemów mamy nowych radnych i zapewne jest im znana ta sprawa ale z tego co się orientuję zgodnie ze statutem gminy Jabłonna wystarczy petycja podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców żeby problem był poruszony na gremium podczas obrad rady gminy. Ja z racji zawodu jaki wykonuję mogę się zająć z przyjemnością przygotowaniem geodezyjnej dokumentacji projektowej (mapy do celów proj. do ZUD) wraz z inw. po wykonawczą włącznie. Koszt takiej dokumentacji to kwoty jakie geodeta musi uiścić w PODGiK Legionowo plus zwrot kosztów. Poruszam ten problem na forum gdyż jestem ciekaw Państwa opinii na ten temat, jeżeli mój apel do Państwa spotka się z ogólną aprobatą to znaczy że nie piszę tego na darmo…Może ktoś kto przeczyta ten tekst zechce się włączyć do pomocy? Może ktoś kto kandydował i chce się sprawdzić w działalności społecznej? Czy opowiadają się Państwo za złożeniem takiej petycji?

Z poważaniem
Mariusz Rudnicki
Ostatnio edytowano 3 gru 2010, o 12:06 przez MARIUSZ_RUDNICKI, łącznie edytowano 1 raz
MARIUSZ_RUDNICKI

Postprzez Cielak » 2 gru 2010, o 10:09

Ja bardzo chętnie i włączył bym w to jeszcze ulicę Podleśną, bo to taki ciemny punkt na mapie naszej wsi i dzieciaki na dziki wpadają wieczorami :)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 2 gru 2010, o 11:04

Super.
Odczekamy jakieś 2 tygodnie niech każdy zapozna się z tym pomysłem na forum...
Po tym terminie wypadałoby się spotkać...
Może w jakimś publicznym znanym większości Państwa miejscu-proponuję kawiarnię w Chotomowie na ul. Bagiennej. Ustalimy szczegóły jak dalej podejść do tego problemu i poczynimy pierwsze kroki. Wstępnie zainteresowanych podpisaniem się pod moim pomysłem proszę o przesyłanie aprobaty mailem. W temacie maila będą Państwo uprzejmi wpisać następującą treść ,,OŚWIETLENIE CHOTOMÓW,,. Mój prywatny adres mailowy: geomar26@tlen.pl.

pozdrawiam
Mariusz Rudnicki
MARIUSZ_RUDNICKI

Postprzez Jendrula » 2 gru 2010, o 12:16

Tak gwoli informacji to oświetlenie nawet na prywatnych ulicach montuje gmina- oni montaz a mieszkańcy lampy, potem za prąd gmina ... ale to było jeszcze za Kubalskiego
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 2 gru 2010, o 13:33

przepraszam ale nie do końca chyba przeczytałem ze zrozumieniem pierwszy post.
Uważam, że jeśli chodzi o projekty to Gmina powinna je zrobić lub ew. zapłacić.
Dlaczego ja mam za to płacić?
Cielak

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 2 gru 2010, o 14:14

Oczywiście że gmina ma zapłacić...
MARIUSZ_RUDNICKI

Postprzez MagdaM » 2 gru 2010, o 21:15

Ja jestem bardzo zainteresowana - tylko jak w obecnym układzie politycznym wygląda sytuacja dróg prywatnych - też nieoświetlonych?

[ Dodano: Czw 02 Gru, 2010 21:16 ]
Chodzi mi o to jak rozwiązywana jest sprawa płacenia za oświetlenie itd...
MagdaM

Re: MARIUSZ RUDNICKI ZAPYTANIE DO MIESZKAŃCÓW

Postprzez Olena » 2 gru 2010, o 21:43

MARIUSZ_RUDNICKI napisał(a):wystarczy petycja podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców żeby problem był poruszony na gremium podczas obrad rady gminy.

Czyli wystarczy zebrać 15 podpisów, żeby poruszyć problem utwardzenia drogi gminnej?
Olena

Postprzez Cielak » 3 gru 2010, o 08:37

poruszyć problem - bardzo trafne :)
Cielak

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 3 gru 2010, o 09:21

Z drogami prywatnymi...hmm...myślę że tu może pojawić się furtka boczna dla gminy a co za tym idzie mogą odmówić chęci zbrojenia tego terenu...ale jaki problem jest zrzec się na rzecz gminy z tej drogi???
Oczywiście gmina nie chętnie chce przejmować drogi-rozumiem jej obawy gdyż w tym momencie mieszkańcy zaczynają dalej naciskać o ich dalsze urządzanie odśnieżanie itp.
ale czy nie możemy się dogadać z władzami że dla nowo przejętych dróg które gmina nam oświetli przyjmiemy jakiś okres karencji i nie będziemy się domagać kolejnych inwestycji przez jakiś czas (do ustalenia)?no niestety coś kosztem czegoś...To jest jednak tylko moje głośne myślenie...

pozdrawiam
MARIUSZ_RUDNICKI

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)