Mariusz Rudnicki - A co z dzikami ??

21 listopada to termin wyborów samorządowych, tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy. Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Mariusz Rudnicki - A co z dzikami ??

Postprzez MARIUSZ_RUDNICKI » 3 gru 2010, o 11:24

Coraz częstszym i gęstszym przypadkiem jest że idąc sobie zwyczajnie ulicą można się na takową watahę natknąć...
Czy nie uważacie Państwo że czas najwyższy coś z tym zrobić??
Chyba nie jest miłym spotkanie z takim zwierzem??
Na osiedlu w Nowym Dworze Maz mieli podobny problem i zarządzono odstrzał...
Myślę że u Nas też powinno się zastosować jakieś radykalne metody które rozwiążą problem raz na zawsze...
A jakie jest Państwa zdanie??

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 3 gru 2010, o 12:03 przez MARIUSZ_RUDNICKI, łącznie edytowano 1 raz
MARIUSZ_RUDNICKI

Postprzez szumski » 3 gru 2010, o 12:46

Na osiedlu w Nowym Dworze Maz mieli podobny problem i zarządzono odstrzał...

Ale z bata chyba ten odstrzał był :razz:
Na terenach zabudowanych w grę wchodzi tylko wyłapywanie i to po spełnieniu iluś tam warunków m. inn. opinii PZŁ Strzelać w terenie zabudowanym nie wolno.
Zwierzęta dziko żyjące są własnością Skarbu Państwa, gospodarkę łowiecką powierzono PZŁ ale w skład obwodów łowieckich nie wchodzą m. inn:
3) tereny zajęte przez miejscowości niezaliczane do miast, w granicach obejmujących zabudowania mieszkalne i gospodarcze z podwórzami, placami i ulicami oraz drogami wewnątrz tych miejscowości,

Dzwonić do starostwa:
Powiatowy Koordynator ds. Łowiectwa dyżury w środy w godz. 9.00 - 13.00, tel. 022 7640 124, pok. 124 na I piętrze

niech Zenek łapie albo wyprowadza jak Grajek z Hamelin.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 3 gru 2010, o 14:49

Swięta idą- szyneczka z dzika by sie przydała :) ino flinty brak bo w naszym kraju jedynie bandito' mają broń. :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez oli78 » 3 gru 2010, o 14:55

Jendrula i broń by sie znalazła i kilku myśliwych też. Szyneczka, szyneczką ale tatar jaki pyszny z dzika :)
oli78

Postprzez robertr » 3 gru 2010, o 15:44

Kilka dni temu miałem spotkanie z trzema dzikami - 50 metrów od domu- matka i dwa nie takie już małe. Próbowałem je odgonic machając torbą. Gdy to zobaczyły to te mniejsze podbiegły i zaczęły atakowac torbę. Trochę musiałem tańczyc odganiając je z obu stron - nie będę ukrywał, że było to miłe i sympatyczne - trochę się zestrachałem.
Wczoraj sąsiadka ze 100 metrów dalej przez pole karmiła te dziki wyjmując coś z torby i wkładała im to do pyska.
Mała rada : jak się wraca np z pracy z jakąś torbą to najlepiej miec tam coś smacznego....
pozdr
robertr

Postprzez MagdaM » 3 gru 2010, o 15:53

No właśnie one przez te dokarmianie są tak oswojone że zachowują się jak pieski :)
MagdaM

Postprzez Jendrula » 3 gru 2010, o 16:44

http://www.youtube.com/watch?v=cvfqIePkNqc
a to praprzyczyna najazdu dzików- Budowniczowie Chotomowa je przyciągneli dokarmianiem :what:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez MISIO » 3 gru 2010, o 16:48

i wódeczką... :D
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Cielak » 3 gru 2010, o 18:28

Po pierwsze to te dziki były tu pierwsze, Panie Mariuszu, więc to raczej my jesteśmy problemem a nie one :)

Poza tym dziki to nie problem. Że chodzą i ryją? Taka uroda okolicy i tyle. Dzik niczemu tu nie zawinił i pretensji do niego mieć nie można bo to jego odwieczne prawo ryć.

Inna sprawa to taka że owszem dziczyzna pyszna jest.
Więc może sąsiedzi wstąpimy do jakiegoś koła łowieckiego i sami będziemy te dziki odstrzeliwać a potem przerabiać na wyroby własne we wspólnym gronie racząc się dobrą "wodą oligoceńską na śliwce"???
W końcu jak by nie było mieszkamy na wsi, to do czegoś zobowiązuje!
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez robertr » 3 gru 2010, o 18:45

Jakiś problem to jest. Dziś również na skrzyżowaniu Radosna/Pogodna - skrzyżowanie z każdym rogiem zabudowanym - stoją te same dziki + jeszcze jeden - kulawy - szczęśliwie jakoś przeszedłem. Moje dzieci i sąsiadów, które uczęszczają do szkoły w Chotomowie na drugą zmianę muszą jakoś przejść. Sąsiadka dzwoni do żony i pyta jak ma dostac się do samochodu - dziki nie chcą odejść od bramy.
robertr

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (debata)