REGULAMIN

REGULAMIN

Postprzez admin » 12 mar 2009, o 18:44

[center]Obrazek[/center]

1. Administracja ma zawsze rację.
To chyba oczywisty punkt.
2. Jeżeli administracja nie ma racji, możesz próbować na własną odpowiedzialność dyskutować, najlepiej jednak, dla nienadużywania cierpliwości, patrz punkt pierwszy.
Po odejściu od regulaminu reklamacji nie uwzględnia się.
3. Na forum obowiązuje wolność słowa i wolność przekonań.
Wszelako pewne temat nie nadające się do dyskusji, m.in. z powodu przedziału wiekowego odbiorców będą kasowane. To samo dotyczy gadania bez sensu i nabijania postów. Feminizm i szowinizm jest wysoce nielubiany.
4. Używanie wulgaryzmów, zwłaszcza zupełnie niepotrzebnie lub w stosunku do kogoś, prowadzi do nielubienia nadawcy.
Wszyscy jesteśmy ludźmi, czasem emocję nas ponoszą, ale trzeba też wiedzieć kiedy ugryźć się w język. To samo z bezpodstawnym obrażaniem kogoś. Netykieta poniżej.
5. Pamiętaj, że na forum panują określone zasady.
Tworzenie bezsensownych tematów jest niemile widziane. Nadmiar emotikonek jest niewskazany. To samo dotyczy zakładania tematów, które już były, a także zadawanie pytań, które już są w FAQ. Poza tym przypominam, do romansowania najlepiej nadaje się czat wraz ze swoimi prywatnymi pokojami...
6. Avatary i sygnatury muszą być w zgodzie z polskim prawem i ogólnie przyjętymi normami.
Rozebrane zdjęcia, bluzgi i wulgaryzmy odpadają definitywnie, pod karą usunięcia z forum. Jako zarządzenie dodatkowe, w nicku powinno być więcej liter niż znaków specjalnych typu $ czy @.
Obrazki w sygnaturze nie powinny osiągać ponadnormatywnych rozmiarów (będzie ścigane z całą surowością).
7. Spam.
Reklamodawców proszę o kontakt z administracją.
8. PoKeMOnOwE pismo jest wysoce nielubiane (łącznie z nagminnym korzystaniem ze słów typu 't e s h' i 'j u s h').
Jeżeli coś nie daje się odcyfrować, ląduje w koszu.
9. Na forum obowiązuje bezwzględny nakaz używania języka polskiego zawsze wtedy, gdy jest to możliwe.
Karygodny, rażący i nagminny brak respektu dla szeroko pojętej ortografii, gramatyki i stylistyki języka polskiego będzie tępiony w miarę skromnych możliwości. Dysleksja nie zwalnia jeszcze nikogo przed używaniem programów sprawdzających pisownię!
10. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do ingerencji w treść postu.
11. Zabrania się rejestrowania użytkowników po nazwą obraźliwą lub niezgodną z dobrymi obyczajami. Ich właściciele zostaną zbanowani.
12. Administrator zastrzega sobie wyłączne prawo do zmiany regulaminu. Nowa wersja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
13. Zabrania się rejestrowania jednej osoby pod więcej niż jedną nazwą użytkownika. Wszystkie konta jednej osoby mogą zostać zbanowane
14. Niniejszy regulamin tyczy się forum dostępnego pod adresem: forum.chotomow.pl
15. Użytkownik, umieszczając w profilu Konta Użytkownika dane, wizerunek lub inne treści, wyraża zgodę na wgląd w te informacje przez innych Użytkowników Forum, a w przypadku umieszczenia treści, mających charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. jedn. Dz. U. z 2006 r., nr 90, poz. 631 ze zm.), Użytkownik zrzeka się wszelkich roszczeń w stosunku do Administracji w przypadku jego wykorzystania i kopiowania jak również ich usunięcia.
16.Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Administrację wszelkich przekazanych i przechowywanych na Forum danych. Zgoda powyższa obejmuje również zezwolenie udzielone Administracji na wykorzystywanie powyższych danych w celach administracyjnych, statystycznych i marketingowych, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. z poz. zm.(Dz. U. nr 133 poz. 883).
17.Każdy Użytkownik jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie publikowane przez siebie materiały, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie autorskich praw majątkowych oraz praw wynikających z rejestracji wynalazków, wzorów użytkowych i przemysłowych, patentów, znaków towarowych, etc.
18.Administracja nie bierze odpowiedzialności za łamanie przez Użytkowników praw autorskich osób trzecich. W razie stwierdzenia łamania praw autorskich należy kontaktować się bezpośrednio z Użytkownikiem dopuszczającym się tego czynu z jednoczesnym poinformowaniem o tym fakcie Administrację.
19. Użytkownik zgadza się nie publikować na Forum:
a. treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych,
zawierających groźby;
b. wulgaryzmów i przekleństw;
c. treści podżegających do kłótni, konfliktów, sporów;
d. materiałów, obrazków, filmów, odnośników do stron internetowych niezgodnych z
polskim prawem;
e. materiałów związanych z pornografią, a także mającymi negatywny wpływ na osoby
niepełnoletnie;
f. materiałów obrażających uczucia religijne innych osób;
g. treści popierających dyskryminację rasową, etniczną, religijną, kulturową, filozoficzną,
etc.;
h. prywatnej korespondencji;
i. spamu;
j. oraz innych materiałów, które mogą być sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem.
20. W przypadku łamania powyższych zasad Administracja ma prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia Konta Użytkownika z lub bez podania przyczyny. W przypadkach uzasadnionych Administracja powiadomi o fakcie naruszenia prawa stosowne władze. Aby wspomóc te działania, rejestrowane są adresy IP Użytkowników.
21. Posty nie na temat (offtopic) oraz nie wnoszące nic do dyskusji (np. "no", "ok", "Zgadzam się..", "dziękuję..." ), będą usuwane, a autorzy karani.
22. W trakcie rejestracji użytkownik może zostać poproszony o wysłanie potwierdzającego SMS na numer telefonu administratora - koszt SMS-a zgodny z cennikiem Twojej obecnej taryfy (jak na zwykły numer komórkowy).
Numer telefonu który podałeś w pozostanie wyłącznie do wiadomości administracji forum nie będzie widoczny dla innych użytkowników forum oraz nie będzie wykorzystywany w celach reklamowych.


Netykieta (źródło: http://www.irc.pl/netykieta )

Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.
(Antoni Słonimski)

Oto zbiór reguł, których przestrzeganie ułatwi Ci pracę i zabawę w sieci, a także spowoduje, że nie będziesz uciążliwy dla innych. Przeczytaj je uważnie i rozumnie stosuj się do rad w nich zawartych.

Uwagi ogólne

Wolność słowa zawiera w sobie prawo do niesłuchania, jeśli nie ma się na to ochoty (Robert A. Heinlein).

Masz prawo do posiadania i wyrażania swoich poglądów. Inni mają dokładnie takie samo prawo -- szanuj to.

Sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie -- Twoim dobrym wychowaniu lub chamstwie.

Nick nie jest niczyją własnością, jednak niegrzecznie jest używać nicka, który jest kojarzony z inną osobą.

Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.

Forum nie powstało po to, abyś odreagowywał/a swoje frustracje. Forum powstało, by ludziom było łatwiej się porozumiewać.

Forum jest usługą udostępnianą za darmo przez administratorów. Doceń to, że dostajesz w prezencie możliwość porozumiewania się w ten sposób i nie zakłócaj tej przyjemności innym użytkownikom.

Na sieci przyjęło się, że każdy jest na "ty", bez względu na wiek i płeć. Nie oznacza to jednak przyzwolenia na brak szacunku wobec rozmówcy.

Floodowanie, czyli zasypywanie wątków bądź pojedynczej osoby masą informacji (np. powtarzaniem tego samego zdania, wklejaniem logów bez uprzedniej zgody odbiorcy itp.), jest naganne.

Na forum oprócz Ciebie może siedzieć Twój nauczyciel lub pracodawca, a Ty możesz się o tym dowiedzieć dopiero w szkole albo w pracy. Zachowuj się tak, żebyś niczego nie musiał się potem wstydzić.

Uwagi szczegółowe

PISANIE WIELKIMI LITERAMI jest uznawane za krzyk.

Pisanie w h4x0rz3, PoKeMoNiE i lekceważenie ortografii przyniesie Ci uznanie matołów.

Aby przekazywać swoje emocje, możesz używać emotikonów zwanych smileyami.

Zanim zadasz pytanie, poszukaj odpowiedzi samodzielnie, na przykład na http://google.com. Jak mądrze zadawać pytania -- http://rtfm.killfile.pl/.

Nie musisz akceptować ani pozostawać obojętnym wobec czyjegoś niestosownego zachowania. Możesz zwrócić uwagę, przestać przebywać w czyimś towarzystwie, poprosić o pomoc admina lub moderatora.[center][/center][center][/center]
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez admin, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 46
Dołączył(a): 12 mar 2006, o 16:13
Lokalizacja: Chotomów

Powrót do REGULAMINKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości