Komunikacja miejska na terenie naszej gminy

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Komunikacja miejska na terenie naszej gminy

Postprzez Olena » 6 gru 2010, o 22:04

Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek w kąciku naszego Radnego :)
Igor, z racji Twojego zawodu i tego co pisałeś przed wyborami, mam parę pytań dotyczących komunikacji miejskiej na terenie naszej gminy (i Wieliszewa też). Pisałeś, że ma zostać przedłużona (uruchomiona nowa?) linia do Olszewnicy. Z racji tego, że mieszkam na granicy Chotomowa i Olszewnicy mam w związku z tym parę pytań. Czy przewiduje się powstanie przystanków na odcinku od ronda w Chotomowie do granicy Chotomowa? Jak rozumiem rozmowy toczą się pomiędzy ZTM a Wójtem Wieliszewa, czy nasza "władza" też jest zainteresowana rozwojem komunikacji? Mógłbyś jakoś przybliżyć ten temat, żebyśmy (mieszkańcy Chotomowa za torami i Dąbrowy Chotomowskiej) nie zostali postawieni przed faktem dokonanym i mogli interweniować w razie czego w naszym UG?

Pozdrawiam
O.
Olena

Postprzez MagdaM » 6 gru 2010, o 22:12

Olena to Ty gdzieś chyba koło mnie mieszkasz? Chyba musimy się umówić na kawę. :)
MagdaM

Postprzez Olena » 6 gru 2010, o 22:23

Magda do Ciebie autobusem nie muszę jechać, na kawę się chętnie umówię :D
Olena

Re: Komunikacja miejska na terenie naszej gminy

Postprzez Igor Krajnow » 7 gru 2010, o 13:07

Olena napisał(a):Pisałeś, że ma zostać przedłużona (uruchomiona nowa?) linia do Olszewnicy. Z racji tego, że mieszkam na granicy Chotomowa i Olszewnicy mam w związku z tym parę pytań. Czy przewiduje się powstanie przystanków na odcinku od ronda w Chotomowie do granicy Chotomowa?

Potwierdzam to, że planowane jest uruchomienie takiego połączenia. W czwartek spotykam się w tej sprawie (komunikacji w Wieliszewie) z nowym wójtem. W spotkaniu będzie uczestniczył również merytoryczny pracownik ZTM od tras i rozkładów. Uzgodnimy założenia do nowego przetargu na obsługę komunikacyjną. W tych założeniach znaleźć się ma także nowe połączenie Poddębia, przez Olszewnicę do Chotomowa lub dalej do Legionowa nawet. Potem "uderzymy" do radnych gminy Jabłonna i wójta. Takie przystanki powinny powstać. Potraktujemy to jako postulat do realizacji :-)
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Olena » 7 gru 2010, o 18:09

Wydaje mi się, że mieszkańcy bardziej potrzebują szybkiego połączenia z Warszawą zamiast wycieczek po Legionowie (choć mnie bardziej ucieszyło by połączenie do Legionowa :P ). Natomiast co do dodatkowych przystanków i rozmów z naszą wójciną... jakoś czarno to widzę, pewnie trzeba by zapłacić za przystanki i dodatkowe wozokilometry... Bardzo Cię proszę o relacje z takich spotkań, dobrze by było być na bieżąco, żeby w razie czego w porę zareagować :]
Olena

Postprzez Igor Krajnow » 7 gru 2010, o 21:14

Olena napisał(a):Wydaje mi się, że mieszkańcy bardziej potrzebują szybkiego połączenia z Warszawą zamiast wycieczek po Legionowie (choć mnie bardziej ucieszyło by połączenie do Legionowa :P ). Natomiast co do dodatkowych przystanków i rozmów z naszą wójciną... jakoś czarno to widzę, pewnie trzeba by zapłacić za przystanki i dodatkowe wozokilometry... Bardzo Cię proszę o relacje z takich spotkań, dobrze by było być na bieżąco, żeby w razie czego w porę zareagować :]

Szybkie połączenie z Warszawą zapewni pociąg, do którego będzie można dojechać busem. A co do spotkania z Panią wójt - nie przesądzajmy tematu tak pochopnie :-).. będę zdawał relacje
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Olena » 5 sty 2011, o 20:38

Że "odgrzeję kotleta" - są jakieś nowe wieści?
Olena

Postprzez Jendrula » 6 sty 2011, o 08:25

Olena napisał(a):Że "odgrzeję kotleta" - są jakieś nowe wieści?

OLENA!
Jaki wieści? Kolej się rozkłada na łopatki, drogi nieodśnieżone a my tu marzymy o "zorganizowanym transporcie".
Kasy brak- więc rozwoju transportu zbiorowego być nie może bo jest chronicznie uzależniony od dotacji.... ciekawe jak Translud sobie radzi bez dotacji, może by tam skierować na staż "specjalistów od komunikacji miejskiej " którzy bez dotacji nie widzą możliwości funkcjonowania? na początek będą myli (w ramach stażu) autobusy by wiedzieć jak ważne jest czystość....
Janusz!
Ponieważ jesteś biegły w wyszukiwaniu w papierkach... ile to gmnina nasza dokłada do ZTM i KM w ramach "wspólnego biletu?"
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 6 sty 2011, o 09:06

ile to gmnina nasza dokłada do ZTM i KM w ramach "wspólnego biletu?"

~ 200 tysięcy, czyli wszystko co zajumają w formie podatku od środków transportu prywatnym przewoźnikom.
M. Warszawa, w ramach "wykonania zadań lokalnego transportu zbiorowego" dostaje od gminy prawie 1,2 mln.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 6 sty 2011, o 12:00

Dżizus Marya!
Za taka kasiorę to można by wozić mieszkańców do najbliższego przystanku ZTM w mieście i jeszcze by zostało.
Najgorsze że do tego dopłacają ci co nie korzystają z ZTM i bulą komercji po 6 zeta za kurs do Wawy przez Legionowo.
A można by tak nie płacić i dać kasiorę naszym dojeżdżającym do łapy? (oczywiście tym którzy z powodów materialnych nie moga zapłacić 100%)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Następna strona

Powrót do Kącik Radnego