Rozkład kolejowy w dniach 10.01 - 28.02

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Postprzez Igor Krajnow » 16 mar 2011, o 18:30

Wystąpiłem jak obiecałem. Czekam też na wyniki pomiarów napełnienia porannych kursów S9. Zarówno tych, które są obsługiwane przez podwójne pociągi, jak i tego pojedynczego o 7.24. Jak otrzymam wyniki pomiarów - podzielę się nimi z Wami.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez badziu » 21 mar 2011, o 11:19

Podejrzewam że osoby odpowiedzialne za pomiary nie dały rady wsiąść do pociągu...
badziu

Postprzez eboloczko » 26 mar 2011, o 07:32

Jeżdżę pociągami na tej trasie któryś rok z kolei i wciąż słyszę, że jakiś remont, że mam być cierpliwa i jeszcze trochę wytrzymać. Prawda jest taka, że takiego bałaganu na kolei jeszcze nie było. Żaden remont nie tłumaczy 5-10-15 minutowych opóźnień, które kiedyś były nie do pomyślenia.

Nie polecam pociągu o ósmej do Wawy centralnej, bo ostatnio stałam pół godziny na wschodniej. Tamten dworzec jest także w remoncie, więc generealnie nigdy nie wiadomo. Słyszałam tylko wciaż "opóźniony pociąg z...do..".

Traktuje się ludzi jak bydło, nie ma co mierzyć, gołym okiem widać, jakie tumy zmierzają codziennie rano do Warszawy i z powrotem.
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Postprzez MISIO » 26 mar 2011, o 08:32

Zgadza się. Pociągi są zatłoczone do granic możliwości. "Przyjemność" jazdy rano do pracy bezcenna. Który to już rok?? trzeci czy czwarty?
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Jendrula » 26 mar 2011, o 10:44

A może tak blokada torów albo wysadzenie "dyrekcji" kolei by pomogło? Z najprostszymi rzeczmi sobie nie radzą a pociąg 7,48 ma PLANOWANY postój 17 minut na Wschodniej bo zmienia się drużyna konduktorska! Podróżni jak stado baranów gonią na inny peron by się przesiąść bo kolejarzom nie che się jechać od Działdowa do Radomia i zmieniają "drużynę". Może by tak jeszcze lokomotywę zmienić? albo wagony albo koła...totalne bezmózgowie :shoot: :razz: :x
Skąd się ci ludzie wzięli? jakiej lekcji w II klasie podstawówki nie odrobili?
Chyba zaraz się rzucę pod PENDOLINO :keep:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Igor Krajnow » 18 kwi 2011, o 19:16

Wystąpiłem jak obiecałem. Czekam też na wyniki pomiarów napełnienia porannych kursów S9. Zarówno tych, które są obsługiwane przez podwójne pociągi, jak i tego pojedynczego o 7.24. Jak otrzymam wyniki pomiarów - podzielę się nimi z Wami.

Dostałem oficjalną odpowiedź. ZTM dysponuje pomiarami średniego napełnienia trzech porannych kursów S9. Pomiary z początku marca. Połączenia, które są obsługiwane pociągami podwójnymi, mają następujące napełnienia:

6.27 z Piasków - ok. 500 osób.
6.58 z Wieliszewa - ok. 520 osób

W pociągu pojedynczym o 7.24 z Piasków jeździ średnio ok. 360. Nie ma więc możliwości by zamienić obiegi. ZTM występował do KM z wnioskiem o wydłużenie tego składu, lub uruchomienie dodatkowego skróconego pociągu z Legionowa (jako KM9) - bez rezultatu. Odpowiedź - brak rezerwy taborowej. Spróbuję u marszałka, któremu podlegają KM!

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Igor Krajnow » 18 kwi 2011, o 19:26

eboloczko napisał(a):

Traktuje się ludzi jak bydło, nie ma co mierzyć, gołym okiem widać, jakie tumy zmierzają codziennie rano do Warszawy i z powrotem.

Na pocieszenie - prawdopodobnie od lipca SKM przejmie obsługę linii S9 - pojawią się na niej nowe pociągi

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 18 kwi 2011, o 19:40

Zaawansowana schizofrenia.
Ja bez pisania sam do siebie, widziałem dzisiaj Chotomowian wracających z Wa-wy (po 18stej) na dachu pociągu jak w kolonialnej Kalkucie!!!
W Kalkucie już się wyprostowało, nas nadal kolonizują jacyś "zarządzający" transportem.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 19 kwi 2011, o 07:26

Sprawa jest prosta jak budowa cepa.... ani PKP ani ZTM nie opłaca się wozić pasażerów i tylko "przeszkadzamy im pracować" stąd wymówki że "brak taboru" i inne średniodobowe napełnienia składów" które nie pozwalają podłączyć dodatkowych wagonów ani zrobić korekty rozkładu w godzinach szczytu i to wszystko niestety za nasze pieniądze z dotacji.
Gdybym mogł decydować -z dnia na dzień dotacja by zniknęła dla PKP i ZTM a dostali by ją PASAŻEROWIE. Wtedy skończyłoby się te wieczne kolejowo-tramwajowo-autobusowe "wicie rozumicie tabor, tory i trudności obiektywne".
Niestety taką REWOLUCJĘ proponuje tylko Korwin -Mikke który medialnie już przegrał wszystko co było do przgrania. Pozostali gracze dawali by dotacji ile wlezie dla tzw komunikacji publicznej co to dobro publiczne ma w D
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Kącik Radnego