Drogi powiatowe po zimie

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Drogi powiatowe po zimie

Postprzez Igor Krajnow » 1 kwi 2011, o 18:12

Złożyłem wczoraj na sesji interpelację w sprawie naprawy nawierzchni drogi powiatowej 1820, czyli drogi łączącej Kałuszyn, Olszewnicę Starą, Chotomów i Jabłonnę. Duże dziury powstały w tej drodze m.in. w Olszewnicy Starej (ul. Warszawska) na łuku drogi w sąsiedztwie ul. Prostej, na pasie w kierunku Olszewnicy między sklepem a skrętem w drogę prowadzącą do Dąbrowy Chotomowskiej czy w Chotomowie, na pasie w kierunku Olszewnicy, między rondem a przejazdem kolejowym. Z informacji starosty wynika, że droga jest na gwarancji i nawierzchnia zostanie naprawiona do końca maja.

Na mój wniosek wicestarosta złożył także deklarację, że załatane zostaną także dziury na ul. Piusa w Chotomowie.

W odpowiedzi na moje pytania o budowę chodnika wzdłuż ul. Partyzantów, w kierunku Jabłonny, wicestarosta zadeklarował, że przed odbiorem robót przez powiat, wykonawca zostanie zobligowany do naprawy już uszkodzonej miejscami nawierzchni chodnika. Usunięte mają także zostać słupy stojące na środku tego ciągu. Termin zakończenia inwestycji - koniec kwietnia.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez MagdaM » 1 kwi 2011, o 20:36

Dzięki Igor za zainteresowanie naszymi drogami. Trzymamy za słowo wicestarostę. :)
MagdaM

Postprzez Chotomowianin » 12 kwi 2011, o 10:12

WITAM

Parafrazując standardową odpowiedz Pana Zastępcy z rubryki pytania i odpowiedzi ".........z okienka", strony UG,

"W kwietniu bedziemy wykonywać przegląd dróg i wtedy zapadną decyzje o wykonaniu napraw",

pozwolę sobie na odpowiedz:

Szanowna Pani Edyto, Szanowny Panie Tomaszu, Szanowny Użytkowniku dróg naszej gmny powinieneś być usatysfakcjonowany odpowiedzią Pana Zastepcy. z tresci wynika tyle optymizmu i wiary w realizacje celu że jestem pełen uznania dla tak żywiołowej reakcji władzy na problem mieszkańców.

i pewnie bym w to uwierzył kolejny raz gdybym nie znał zakończenia wieczorynki gdzie Bronisław Pawlik zamykajac okienko misia rzekł był ...a teraz drogie dzieci pocałujcie misia w du......

Pozdrawiam

:04:
Chotomowianin

Postprzez Igor Krajnow » 18 kwi 2011, o 19:04

Chotomowianin napisał(a):
Parafrazując standardową odpowiedz Pana Zastępcy z rubryki pytania i odpowiedzi ".........z okienka", strony UG,

"W kwietniu bedziemy wykonywać przegląd dróg i wtedy zapadną decyzje o wykonaniu napraw",

pozwolę sobie na odpowiedz:

[b] Szanowna Pani Edyto, Szanowny Panie Tomaszu, Szanowny Użytkowniku dróg naszej gmny

Jako radny powiatu wpływu na stan dróg gminnych nie mam. A jeśli chodzi o słowa wicestarosty to jako radny z pewnością przypilnuję tej sprawy.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Chotomowianin » 20 kwi 2011, o 11:52

WITAM

Igor Krajnow napisał(a):Jako radny powiatu wpływu na stan dróg gminnych nie mam. A jeśli chodzi o słowa wicestarosty to jako radny z pewnością przypilnuję tej sprawy.

I TU SIE NIE ZGADZAM dlatego że pełniąc takie funkcje

to ma sie władze w rękach tylko trzeba mieć świadomość po co chce sie je pełnić

POZDRAWIAM :04:
Chotomowianin

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 20 kwi 2011, o 21:37

Chotomowianin, Igor jest przewodniczącym komisji rozwoju i szefem klubu radnych PO w powiecie, więc może, zgodnie z deklaracją, pilnować jakości dróg powiatowych. Od gminnych są organy gminy, czyli wójt i radni gminni. Radny powiatowy, ma tyle wpływu na sprawy gminy, co każdy z nas. No, może łatwiej mu się umówić na spotkanie z wójtem, ale to wszystko.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Chotomowianin » 20 kwi 2011, o 22:09

WITAM

Joanna Kajdanowicz napisał(a):Chotomowianin, Igor jest przewodniczącym komisji rozwoju i szefem klubu radnych PO w powiecie,

Wiem że tak jest, ale jak byś przeczytała i Igor tez, uważnie wcześniejsze moje wpisy to zauważysz że pisałem odnosnie dróg a raczej reakcji urzedników UG na zapytania mieszkańców w sprawie dróg gminnych. Ale skoro odezwał sie Igor to chciałem przypomnieć że w oparciu o jego własną inicjatywe zinwentaryzowania dziur na drogach powiatowych też ma co robić . I tu nie rozumiem nagłej jego własnej bezsilności mimo sprawowania tylu funkcji

Chotomowianin

Postprzez szumski » 21 kwi 2011, o 06:22

No chyba teraz po ukonstytuowaniu się "spec" komisji doraźnej z Twoim udziałem, do nadzoru największej inwestycji w gminie, nomen omen w ciągu drogi powiatowej, nauczysz Igora drogowo - mostowej roboty. ;)
To jest władza, która ma wszystkie władze pod sobą.
Nu pagadi zajec......... ups Igor :P
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 21 kwi 2011, o 09:03

Chotomowianin napisał(a):WITAM
(...) I tu nie rozumiem nagłej jego własnej bezsilności mimo sprawowania tylu funkcji

Zarówno ja, jak i Igor odnieśliśmy się właśnie do Twojej wypowiedzi o drogach gminnych. Stąd jego info, że do gminnych nic nie ma i moje wyjaśnienie odnośnie podziału kompetencji pomiędzy poszczególne szczeble samorządu. Co do bezsilności naszego radnego powiatowego, to w ferworze mogłeś nie doczytać, że zadeklarował dopilnowanie wykonania deklaracji wicestarosty, odnośnie łatania powiatowej ulicy Piusa.
Igor Krajnow napisał/a:
A jeśli chodzi o słowa wicestarosty to jako radny z pewnością przypilnuję tej sprawy.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Chotomowianin » 21 kwi 2011, o 10:29

WITAM Z RANA

Joanna Kajdanowicz napisał(a): to w ferworze mogłeś nie doczytać

Doczytałem tylko chyba nie dokładnie odpisałem i tu pełna zgoda . za wczesnie nacisnąłem "wyślij" i poszło na łamy forum....i sie narobiło aż " zająca" obudziłem ;)

natomiast wiem z własnego doświadczenia że zapytania ,petycje na kazdym szczeblu samorządu są traktowane jednakowo na zasadzie :wiemy ,pamiętamy,rozpoznamy sprawe, zadecydujemy a i tak zrobimy jak będziemy chcieli.I tu miarą skuteczności jest ilosć załatanych dziur a nie ilość zapytań i petycji. A swoją droga to chciałbym wiedzieć który z członków zarządu starostwa,obecnie jest ich czterech, odpowiada za stan naszych dróg powiatowych w tym i ul Piusa.

Chotomowianin

Następna strona

Powrót do Kącik Radnego