Rozkład kolejowy od 11.12.2011

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Postprzez Igor Krajnow » 24 gru 2011, o 08:45

Jendrula napisał(a):IGOR!
Chodzi o niezgodności pomiędzy rozkladami, Wczoraj zamiast spojrzeć na rozkład naklejkowy na peronie zajrzałem na stronę pkp i poleciałem jak głupi na NIEISTNIEJĄCY pociąg 11.17 Ciechanów-Warszawa Wola, a tymczasem pociągi były o 10,56 i 11,38 więc po kiego palanta ktoś wpisał do neta pociąg widmo. Takich leszczy jak ja było z 5 osób na peronie. Czy ktoś na kolejach rozklady koordynuje, co innego w necie, co innego na peronach a na torach....
Nic sie nie stało tylko mi D zmarzła i tyle :21:

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wiem za to, że jeśli chcemy mieć pewność co do rozkładu, powinniśmy go sprawdzać bezpośrednio na stronie operatora czyli KM.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez pitl » 4 sty 2012, o 16:59

No to ja idąc dziś za radą sprawdziłem rozkład , poszedłem na peron a tu o godz. 8.17 tłum czeka na "niejeżdżący" pociag.
Radosny komunikat przez megafon że pociąg został odwołany to było preludium do tego co działo sie później a co się stało to nawet media podały -wypadek śmiertelny na przejeździe między Legionowem a Chotomowem.
Dobrze że można się poratować SKM-ką ale nie każdy ma takie możliwości mnie się udało.
Ogólnie między 8.00 a 12.00 prawdopodobnie nie przyjechał na dw.Gdański żaden pociąg
"Kołchozu Mazowieckiego".
Dorzucę jeszcze do tego wczorajszą jazdę z Gdańskiego 16.51 "kiblem" który po zatrzymaniu się na peronie samorzutnie ruszał a próby opanowania składu powodowały wyłączenie światła w całym składzie i tak było co stacja przynajmniej do Chotomowa , tylko współczuć tym co jechali do Nasielska.Nasuwa się pytanie czy w ten sposób będą obsługiwane połączenia np między lotniskami i jeszcze w czasie Euro 2012.
piter pan
pitl

Postprzez kkriss » 10 sty 2012, o 03:38

szlak mnie trafia z tymi pociągami. Z legionowa do warszawy wola o 11:44 - 16 minut opóźnienia.
Z warszawy koła do nasielska 20:16 - 50 minut opóźnienia. Także wczoraj miałem niezłego pecha.
kkriss

Postprzez eboloczko » 5 lut 2012, o 15:34

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... i_PKP.html

Normalnie jakbym stała na stacji Legionowo. Nie znalazły się także pieniądze na tablicę, na której możn zawiesić rozkład, więc na którym peronie będzie pociąg to codziennie zagadka.
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Postprzez Igor Krajnow » 7 lut 2012, o 13:00

eboloczko napisał(a):
Nie znalazły się także pieniądze na tablicę, na której możn zawiesić rozkład, więc na którym peronie będzie pociąg to codziennie zagadka.

Peron od strony Piłsudskiego jest dla KM a ten drugi dla SKM. Tablica jednak by się przydała. Wiem, że przewoźnicy muszą wystąpić do PLK o to żeby mogli swoje rozkłady powiesić w przejściu pod torami. SKM obiecała, że skontaktuje się w tej sprawie z KM i wspólnie mają zadziałać.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Jendrula » 7 lut 2012, o 13:46

Sie skontaktują pouzgadniają podyskutują . I tak koło listopada umieszcza rozkłady na miesiąc bo potem nowy rozkład wejdzie w życie i stare uzgodnienia będą nieważne itak do znudzenia. SKM płaci za korzystanie z infrastruktury i nie ma zagwarantowanego prawa do umieszczenia rozkładów. kto taką umowę zawarł z PLK. Może nam Igor napiszesz kto podpisuje nie czytając umowy. A może umowa to przewiduje tylko nikomu nie chce sie pojechać do Legio i rozkład powiesić. W baraczku zwanym dworcem PKP Legionowo rozkład SKM wisi, co za problem by powiesić na peronach lub w przejściu?
To co Igor dowiesz się kto zawinił?
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Igor Krajnow » 8 lut 2012, o 00:29

Jendrula napisał(a): W baraczku zwanym dworcem PKP Legionowo rozkład SKM wisi, co za problem by powiesić na peronach lub w przejściu?

Na kolei czasem najprostsze sprawy wydają się być najtrudniejszymi do realizacji. Obiecali, że rozkłady się pojawią więc mam nadzieję, że słowa dotrzymają.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Igor Krajnow » 8 lut 2012, o 09:40

Tak dla rozluźnienia coś dla tych, którzy chcą zrozumieć O CZYM MÓWIĄ KOLEJARZE :-)

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez eboloczko » 17 lut 2012, o 19:09

mam jeszcze pytanie, dlaczego właściwie ten rozkład tak często się zmienia?

tablica by się przydała, jak nic, mam nadzieję, że się uda

pocieszające, że w taki mróz i śnieg pociągi kursowały bez większych problemów, czego nie można powiedzieć o kierowcach samochodów :D
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Postprzez Jendrula » 18 lut 2012, o 09:30

eboloczko napisał(a):mam jeszcze pytanie, dlaczego właściwie ten rozkład tak często się zmienia?

tablica by się przydała, jak nic, mam nadzieję, że się uda

pocieszające, że w taki mróz i śnieg pociągi kursowały bez większych problemów, czego nie można powiedzieć o kierowcach samochodów :D

To chyba powinno być standartem iż pociągi kursują bez problemu.... żaden cud
Pozwólcie kolei zarabiać i zamknąć nierentowne przedsięwzięcia a będzie funkcjonować równie dobrze jak miliony prywatnych firm, na pasażerach da się zrobić DUŻA KASĘ (popatrzcie na Translud)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Radnego