Rozkład kolejowy od 11.12.2011

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Postprzez Igor Krajnow » 13 gru 2011, o 12:58

Dołożę trochę moich obserwacji z podróży. Wczoraj pociąg, który miał przyjechać do Chotomowa o 7.23 miał spoźnienie spore - ok. 15 minut. Piętrus przyjechał dość zapchany. Widziałem, że nie wszyscy pasażerowie z Chotomowa usiedli na wolnych miejscach bo było ich mało. W Legionowie pasażerów trochę "dobiło". Powrót z Kasprzaka o 17.40 (punktualny) na dwóch elfach nie był zły. Tragedii nie było. Nawet jak ludzie wsiedli na Gdańskim to większość jeszcze mogła usiąść. Ci co nie usiedli i stali mieli wokół siebie dużo miejsca (jechałem drugim elfem w zestawie - pod koniec jednostki).

Dziś rano niewiele zabrakło a zdążyłbym na ten pociąg, który powinien być o 7.07. Spóźnił się i przyjechał ok. 7.16. Nie zdążyłem natomiast zorientować się jak w środku z miejscami. Mogło być jednak ciasno, gdyż zebrał też część pasażerów, którzy chcieli jechać o 7.23. Piętrus dziś też się spóźnił ok. 8 minut. Za to w środku nie było problemu ze znalezieniem wolnego miejsca siedzącego (pierwszy wagon zaraz za pulpitem sterowniczym). Z ciekawością obserwowałem, że na Choszczówce i w Płudach było pusto na peronach, ale to dlatego, że chwilę wcześniej wszystkich zabrała SKM-ka. Pozdrawiam
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Jendrula » 13 gru 2011, o 16:12

Igor!
A mysleliście by czasowo skasować przystanek Wawa Toruńska, teraz podczas budowy ciężko sie tam dostać i prawie nik nie korzysta z tego (czasowo) rozwalonego peronu.
Skoro KM chwalą się iż im pasażerów przybyło w ostatnich latach to i kursów powinno być więcej, nawet jak Elfów i Flirtów nie starczy to i starą "elektryczką" EZT pojedziemy! :)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez MISIO » 13 gru 2011, o 21:11

15.51 z Koła opóźniony 20 minut !!! SKANDAL!!!!!!! Dodatkowo postój przed Pragą. Ten rozkład jest zupełnie nie przystosowany do funkcjonowania. W dodatku zasłyszane w pociągu: Dziś pociąg po 6,00 w Legionowie przyjechał... 10 minut wcześniej :D

Dosłownie na peronie jesień średniowiecza. Peron stoi zapewne kilkanaście lat, a nikt nie raczy zamontować megafonu, przez który ktoś pracujący w KM jako dupourzednik mógłby poinformować ile czasu przyjdzie nam czekać na skład. Za to zamontowali dwie eleganckie tablice na rozkład... oczywiście zniszczone przez wandali dzień po zamontowaniu. Gdzie pojęcie? Raczej przeszło obok...
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez pitl » 14 gru 2011, o 08:15

Witam.
16.30 z Zachodniego przyśpieszony ale do Wschodniego potem godzinny postój w peronach, obsługa dopiero po 30 minutach oznajmiła że opóźnienie odjazdu jest im nieznane i wogóle nie wiadomo kiedy pociąg odjedzie , udało mi się z pociągu dodzwonić do info PKP usłyszałem "Awaria komputera sterującego ruchem na Pradze". Pociąg odjechał po 60 minutach ze Wschodniego potem stał jeszcze 20 minut przed Legionowem i przepuścił 4 pociągi.W Chotomowie był przed 18.00 -cisną się na usta najgorsze z przekleństw ale tłumaczę to sobie tym że wczoraj był 13-ty. :x
piter pan
pitl

Postprzez Astrabas » 14 gru 2011, o 11:06

Witam,

ja mam chyba jakieś wyjątkowe szczęście. Pracuję w "normalnych godz" w Warszawie i nie przyjeżdżają mi się żadne nieprzyjemności. Zawsze siedzę. Mogę reklamować KM jako wzór. Ale może ja jestem taka stara szkoła, która pamięta nie takie problemy na kolei. Lepiej i tak KM niż własnym samochodem. A nawet jak się chwilę spóźni to bez stresu – książkę można dłużej poczytać.
Miłej podróży Wszytkim,
MA
Astrabas

Postprzez Aneta » 14 gru 2011, o 22:08

Zgadzam się z Moniką. Jest super - jak spóźnimy się na pociąg w Chotomowie (6:38), to zdążymy dojechać do Legionowa i jeszcze czekamy na peronie (takie dopasowanie do pasażerów).
Spóźnienia? Bujda! Dzisiaj z Gdańskiej (16:51) odjechał dobre 2 minuty przed czasem (biegnący z metra wiedzą co to znaczy 2 minuty).
A że ciasno? Przynajmniej pointegrować się można. A i szok mniejszy jak potem wbijam się do metra.

Ale może ja w nienormalnych godzinach pracuję :razz:
Aneta

Postprzez MISIO » 15 gru 2011, o 09:28

Aneta napisał(a):Spóźnienia? Bujda!

To co uważasz, że nie znam się na zegarku i nie wiem ile czekam na peronie na opóźniający się pociąg?
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez szumski » 15 gru 2011, o 10:13

To co uważasz, że nie znam się na zegarku i nie wiem ile czekam na peronie na opóźniający się pociąg?

No nieeee Machnasiu, jak się chajtnąłeś to i u komunii musiałeś być!!! więc sikora masz ;) i się na nim znasz.
Tylko na żartach się chyba nie znasz, bo wpis @Anety to po prostu świetny dowcip.
Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Astrabas » 15 gru 2011, o 10:15

Aneta napisał(a):
Ale może ja w nienormalnych godzinach pracuję :razz:

Myślę że to jednak jest tak że "jeszcze się taki nie urodził" Mnie się naprawdę bardzo dobrze jeździ. Pracuję w centrum i dojazd z pracy do domu zajmuje mi max 1,20 min ze spacerkiem. Takie uroki mieszkania na przedmieściach. Można mieszkać w Stolicy i mieć 10 min do pracy ale cóż tak chyba każdy wybrał. Jak dla mnie jest ok.
Pamiętam naprawdę gorsze czasy !
Miłego dnia,
Monika
Astrabas

Postprzez Aneta » 15 gru 2011, o 16:28

Pamiętam naprawdę gorsze czasy !

Równajmy w górę!
Ja pamiętam lepsze - choćby ostatni rozkład (albo ten wakacyjny).
Bez kolei nie wyobrażam juz sobie dojazdu do W-wy.
Ale wiemy już, ze może być lepiej - więc tego oczekujmy :D

A tak wogóle to myślę Moniko, ze po prostu masz szczęście, ze trafiasz na "porządne" pociagi. Czasmi jeżdżę z Tobą (tak, tak :) ), czasami z Machnasiem - ale widać, że ostatnio bardziej z nim ;)
Aneta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Radnego