Pytanie do P. Radnego

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Pytanie do P. Radnego

Postprzez szumski » 2 paź 2012, o 21:12

Szanowny Panie Radny Igorze Krajnow
- czy nie narzeka pan na samopoczucie w momencie głosowania nad budżetem powiatu gdzie jedną z pozycji jest kasiora do ZTM a to właśnie z ZTM pobiera Pan wynagrodzenie
- czy Pańskie wynagrodzenie, premie i etat jako taki, są uzależnione od wysokości budżetu ZTM na który składa się 1,2 mln z naszej gminy kupę kasy z innych gmin powiatu i z samego powiatu, którego Pan jesteś radnym? A może płaci panu Św. Mikołaj albo Died Maroz?
- czy był Pan wybrany na radnego z naszej gminy czy tylko z Wieliszewa? bo na "fejsie" pochwaliłeś się Pan, że m. inn. Pańskim głosem w 2012 Powiatowi dobrodzieje przekazały kwoty na komunikację w tm wspólny bilet: "Gmina Jabłonna otrzyma dotację w wysokości 14 tys. zł, a Gmina Wieliszew - 106,5 tys. zł.
- czy wobec powyższego, Pan se jaja robisz?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Pytanie do P. Radnego

Postprzez Igor Krajnow » 3 paź 2012, o 12:05

szumski napisał(a):Szanowny Panie Radny Igorze Krajnow
- czy nie narzeka pan na samopoczucie w momencie głosowania nad budżetem powiatu gdzie jedną z pozycji jest kasiora do ZTM a to właśnie z ZTM pobiera Pan wynagrodzenie
- czy Pańskie wynagrodzenie, premie i etat jako taki, są uzależnione od wysokości budżetu ZTM na który składa się 1,2 mln z naszej gminy kupę kasy z innych gmin powiatu i z samego powiatu, którego Pan jesteś radnym? A może płaci panu Św. Mikołaj albo Died Maroz?
- czy był Pan wybrany na radnego z naszej gminy czy tylko z Wieliszewa? bo na "fejsie" pochwaliłeś się Pan, że m. inn. Pańskim głosem w 2012 Powiatowi dobrodzieje przekazały kwoty na komunikację w tm wspólny bilet: "Gmina Jabłonna otrzyma dotację w wysokości 14 tys. zł, a Gmina Wieliszew - 106,5 tys. zł.
- czy wobec powyższego, Pan se jaja robisz?

Cieszę się, że interesuje Cię moje samopoczucie jednak nie ono jest tu najważniejsze a fakty:

- Pieniądze, które Powiat ma zapisane w budżecie na komunikację zbiorową nie są pieniędzmi dla ZTM, z którego pobieram wynagrodzenie czego nigdy nie próbowałem zataić, a są to dotacje celowe dla gmin powiatu na dofinansowanie komunikacji.
- Wysokość budżetu ZTM nie jest zależna od wysokości dopłat ze strony gmin. Dopłaty ze strony gmin trafiają do jednej wielkiej kasy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. ZTM nie jest firmą a jest tylko i wyłącznie jednostką budżetową URzędu Miasta całkowicie od niego zależną.
- Byłem wybrany z gminy Jabłonna i gminy Wieliszew. Pochwaliłem się na "fejsie", że powiat wsparł komunikację gminom powiatu. Kryteria dofinansowania dla gmin eliminują jakąkolwiek uznaniowość i są następujące (na marginesie - podałem je również w przytaczanym przez Ciebie wpisie na "fejsie", widocznie nie doczytałeś...):
Wysokość dotacji wynika z kosztów ponoszonych przez gminy. Dotacje pokrywać mają 3 proc. kosztów funkcjonowania Szybkiej Kolei Miejskiej (Legionowo i Wieliszew), 5 proc. kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu ZTM-KM (Jabłonna i Legionowo) oraz 31 proc. kosztów funkcjonowania "eLek" poza terenem danej gminy (Wieliszew i Nieporęt). Stąd te różnice w kwotach. Jabłonna nie ma żadnej linii "L" ani SKM, więc otrzymuje jedynie dotacje do Wspólnego Biletu ZTM-KM. Gmina rocznie wydaje na niego ok. 300 tys. zł. 5 proc. z tych 300 tysięcy daje właśnie ok. 15 tys.

Mam nadzieję, że rozwiałem twoje wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 3 paź 2012, o 16:17

Mam nadzieję, że rozwiałem twoje wątpliwości.

Nie.
Nie dość, że jaja se robisz to uważasz publikę za idiotów.
My - gmina, płacimy do budżetu miasta W-wa, ZTM jest "budżetówką" miasta czyli miasto daje kasę do ZTM a ZTM dla Ciebie. I nagle na poziomie budżetu miasta naszą kasę wcięło a Tobie przynosi Św. Miki. A jak wcięło to złóż doniesienie do prokuratury. Toż na WUMLu chyba logiczniej tłumaczyli.

Kryteria dofinansowania dla gmin eliminują jakąkolwiek uznaniowość i są następujące

a kryteria kto uchwalał? znowu Św. Miki?
Było uchwalić równe kryteria a nie do L 30% a do "czerwoniaków" 3% .
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Igor Krajnow » 3 paź 2012, o 16:36

szumski napisał(a):a kryteria kto uchwalał? znowu Św. Miki?
Było uchwalić równe kryteria a nie do L 30% a do "czerwoniaków" 3% .

Do "czerwoniaków" żadna z gmin nie otrzymuje dotacji. Promowane są linie L dowożące do kolei, która jest najszybszym środkiem dojazdu do Warszawy. Gmina Jabłonna póki co żadnej linii tego typu nie uruchomiła a swego czasy była propozycja ze strony ZTM. W ramach skromnych środków w budżecie powiatu na te dotacje trzeba było wybrać jasne i precyzyjne kryteria. I te kryteria zostały zaproponowane przez zarząd a przez radnych przyjęte. I te kryteria to właśnie promowanie transportu szynowego: SKM i KM oraz linii L.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Igor Krajnow » 3 paź 2012, o 16:41

szumski napisał(a):My - gmina, płacimy do budżetu miasta W-wa, ZTM jest "budżetówką" miasta czyli miasto daje kasę do ZTM a ZTM dla Ciebie.

Równie dobrze te pieniądze skarbnik miejski może przeznaczyć na pensje pracowników ZTM jak i na naprawę dziur w drodze na Mokotowie.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 3 paź 2012, o 17:48

Równie dobrze te pieniądze skarbnik miejski może przeznaczyć na pensje pracowników ZTM jak i na naprawę dziur w drodze na Mokotowie.

Ktoś mądrzejszy ode mnie powinien Ci wytłumaczyć, że po takiej wypowiedzi powinieneś złożyć mandat.
Jak to urządziłeś że gmina Jabłonna łata dziury na Mokotowie a na swoje nie ma?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Igor Krajnow » 3 paź 2012, o 19:08

szumski napisał(a):Ktoś mądrzejszy ode mnie

Są tacy? Nie wierzę...

Skoro fakty i realia budżetowe (które również pewnie świetnie znasz - w końcu nie ma takiej rzeczy, na której byś się nie znał - tylko się nie przyznajesz) do Ciebie nie przemawiają to nie wiem co przemówi...

Powtórzę jeszcze raz. Dotacje z powiatu dla gmin są wynikiem przyjęcia pewnego założenia, że powiat dofinansowuje głównie komunikację wewnątrzpowiatową, czyli linie L oraz dojazd szynowy do Warszawy. Chciałbym, żeby powiat mógł również dofinansować czerwoniaki ale go na to nie stać.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 3 paź 2012, o 20:53

Dzięki za uznanie, też mi się wydawało że na tyle durny nie jestem żeby wierzyć w łatanie dziur na Mokotowie za pieniądze z budżetu Jabłonny. No ale jak tak twierdzisz to zapytam jutro UM Warszawa czy to prawda co pisze Pan Rzecznik ZTM, Radny Powiatu, Przewodniczący Komisji Rozwoju, Przewodniczący klubu radnych PO.

No to spytam jeszcze raz: jak samopoczucie w momencie oskarżenia skarbnika Warszawy, że sp@ździł pieniądze jabłonowskich podatników na łatanie mokotowskich dziur, zamiast przekazać do ZTM na obsługę transportu zbiorowego w Jabłonnie? tylko dlatego żeby samemu się wyślizgać z niezręcznej sytuacji.

W naszym budżecie jest zapisane, uchwalone i przelane: "Miasto stołeczne Warszawa, Przeznaczenie dotacji: Wykonanie zadań lokalnego transportu zbiorowego w zakresie przejazdów relacji Jabłonna - Warszawa i Chotomów - Warszawa - 1 400 000" i to się nazywa dotacja celowa !!!. Jak dotacja wykorzystana niezgodnie z przeznaczeniem (na mokotowskie dziury) to trza zwracać, bo my bidne i sami na dziury mamy tylko 92 000!!!
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Igor Krajnow » 3 paź 2012, o 22:14

Dobra. Z tym Mokotowem to było z mojej strony przegięcie. Nikogo o nic nie oskarżam. Chodziło mi tylko o to, że wysokość dotacji od gmin ani dotacja z powiatu nie ma wpływu na wysokość mojego wynarodzenia i nie ma tu żadnego konfliktu interesów ani niezręcznej sytuacji. Dotacje na transport to dotacje do przewozów a nie do administracji.

Kwestie kryteriów jakimi kierował się powiat przy udzielaniu dotacji dla gmin już omówiłem wcześniej. Nadal uważasz, że z czegoś chcę się wyślizgać? Jedyną niezręczną sytuacją jest w tej chwili to co napisałem o Mokotowie, ale tu się już przyznałem do błędu.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Chotomowianin » 4 paź 2012, o 11:53

Witam.

Kwestie kryteriów jakimi kierował się powiat przy udzielaniu dotacji dla gmin już omówiłem wcześniej

tak, tylko ze kryteria można ustawić w zalezności od celu. Na przykład można oceniac piękno konia od zadka strony ale i od łba, tylko z tym że ocena logiczności kryteriów jest tu łatwiejsza bo przy ocenie od zadka można zarobić kopa między oczy , i to od kopyta, a my niestety raz na 4 lata ;)

Dotacje na transport to dotacje do przewozów a nie do administracji.

tylko jakoś tak sie składa że póki kierowców było więcej niż "innych" specjalistów to obywało się bez zbójowania na gminnych

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Następna strona

Powrót do Kącik Radnego