CO Z ARCHITEKTURĄ?

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

CO Z ARCHITEKTURĄ?

Postprzez szumski » 26 paź 2012, o 07:00

To, że Pan radny nic nie może w sprawie komunikacji to już wiemy. Poza tym nic się nie spodziewamy, bo jakim cudem ktoś z darmowym biletem może zrozumieć kogoś u kogo z jednego domu dojeżdża 5 osób??? Pomimo bólonka z gminy - 1,2 mln. i bólonka z budżetu domowego na bilety miesięczne, od jakiegoś czasu muszę odbierać całą piątkę z metra, bo mennica czy słonica (trudno się rozeznać w panarzecznikowych opowieściach) zablokowała ruch pociągów w stronę Chotomowa w godzinach szczytu. Zdarzało się, że szukałem bliskich w lesie między Choszczówką a Legionowem to już wolę żeby stali murem na jakiejś stacji metro - łatwiej znaleźć.

Ale do rzeczy: wczoraj odbyło się w starostwie spotkanie inżynierów wszystkich branż i inwestorów z władzami starostwa. Temat - źle funkcjonujący wydział architektury.
Frekwencja nadspodziewanie dopisała, nie liczyłem ale w auli wszystkie siedzące miejsca zapełnione. A Pan Przewodniczący od rozwoju co? stchórzył??? Przecież spotkanie było tuż po sesji. A może Pan od rozwoju nie czai bazy? że rozwój to inwestycje i sprawny proces inwestycyjny.
Może przynajmniej zapoznał się Pan z listem otwartym do starosty, podpisanym przez szeroką rzeszę inżynierów - mieszkańców powiatu?
Co Pan Przewodniczący ma zamiar zrobić np. z tym: ""organ wojewódzki potwierdza, że trzykrotnie uchylał w całości kolejne decyzje starosty legionowskiego i przekazywał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ stopnia podstawowego wskazując uchybienia" - to jest pismo z urzędu wojewódzkiego a sprawa dotyczy odmowy wydania pozwolenia na budowę zasranego garażu w Wieliszewie, żeby nie było, że jakaś moja osobista rozgrywka.

Czy byłby Pan skłonny spotkać się z mieszkańcami gminy Jabłonna, którą Pan reprezentuje w radzie powiatu i opowiedzieć o swojej wizji rozwoju metodą blokowania wszelkiego rozwoju - łącznie z blokowaniem rozbiórki sraczyków z czasów Sławoja oszpecających nasze miejscowości?
Zajmę się wynajmem sali w dogodnym dla Pana terminie.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: CO Z ARCHITEKTURĄ?

Postprzez Jendrula » 26 paź 2012, o 07:11

Oj Kazek kazek. Oni się już urządzili i upichcili we własnym sosie a ty im psujesz dobrą atmosferę nikomu niepotrzebnej pracy.
A sraczyki- jeśli stawiane za Sławoja to nie wolno rozebrać albowiem są to zabytki (tej miary co koszmarek Pałacu Kultury im Stalina lub niedoróba w postaci tzw.pawilonu Emilia. Niestety więcej takich pseudozabytków nie może być ruszonych za to niszczeją w najlepsze stare XVII i XVIII dwory i pałacyki oraz całe zespoły dworsko-pałacowe.
Cieszę się iż była frekwencja, ważne by coś się zadziało z niesławnym Wydziałem Architektury, choć ja się specjalnie z negatywnymi aspektami nie zetnąłem, teraz widzę iz to był tylko przypadek. :14:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 11:40

szumski napisał(a): wczoraj odbyło się w starostwie spotkanie inżynierów wszystkich branż i inwestorów z władzami starostwa. Temat - źle funkcjonujący wydział architektury. A Pan Przewodniczący od rozwoju co? stchórzył???

Może przynajmniej zapoznał się Pan z listem otwartym do starosty, podpisanym przez szeroką rzeszę inżynierów - mieszkańców powiatu?

Nie stchórzyłem. Nikt mnie na to spotkanie nie zaprosił. Widocznie inżynierowie i zarząd powiatu uznali, że lepiej im będzie rozmawiać bez radnych. Gdybym wiedział o spotkaniu chętnie bym się na nim pojawił. Listu otwartego nie czytałem, nie otrzymałem kopii.

szumski napisał(a):Co Pan Przewodniczący ma zamiar zrobić np. z tym: ""organ wojewódzki potwierdza, że trzykrotnie uchylał w całości kolejne decyzje starosty legionowskiego i przekazywał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ stopnia podstawowego wskazując uchybienia" - to jest pismo z urzędu wojewódzkiego a sprawa dotyczy odmowy wydania pozwolenia na budowę zasranego garażu w Wieliszewie,

Nie znam dokładnie sprawy. Znasz szczegóły, masz dokumenty? Porozmawiajmy konkretnie - wiesz jak się ze mną skontaktować...

szumski napisał(a):Czy byłby Pan skłonny spotkać się z mieszkańcami gminy Jabłonna, którą Pan reprezentuje w radzie powiatu

Zawsze jestem chętny na spotkania z mieszkańcami gminy Jabłonna. Dlatego oprócz możliwości kontaktu ze mną w sieci i umówienia się na spotkanie - przez facebooka, nk czy tu na forum pełnię też dyżury m.in. w Urzędzie Gminy Jabłonna. Do tej pory nie przyszedł nikt. Terminy dyżurów podałem w jednym z wątków poniżej. Jeśli komuś termin dyżuru nie pasuje może się ze mną umówić na spotkanie w innym terminie. Zapraszam.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 11:51

Jendrula napisał(a):choć ja się specjalnie z negatywnymi aspektami nie zetnąłem, teraz widzę iz to był tylko przypadek. :14:

To nie był przypadek. Na długo zanim zostałem radnym też byłem klientem wydziału i nie miałem żadnych problemów. Oczywiście nie można generalizować bo każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Ale jeśli klient się nie dopuszcza żadnych uchybień jak np. próbuje zdobyć pozwolenie na budowę obiektu, który już stoi a do tego nielegalnie (taki przykład celowo bardzo mocno przerysowany i oderwany od rzeczywistości bo chyba nikt nie byłby na tyle nierozsądny) to raczej nie powinien mieć problemów. Zresztą każdą decyzję rozpatruje żywy człowiek - jeśli się pomyli albo wyda decyzję niezgodną z prawem to nie znaczy od razu, że cały wydział pracuje źle. Nie można generalizować.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Chotomowianin » 26 paź 2012, o 12:44

Widocznie inżynierowie i zarząd powiatu uznali, że lepiej im będzie rozmawiać bez radnych.

Gospodarzem spotkania był Starosta.
Nie myślałem że radny -reprezentant i wybraniec narodu potrzebuje zaproszenie. Nastepnym razem załatwimy zaproszrnie i podstawimy jeszcze limuzyne.
Co do spotkań z radnym że nikt nie przychodzi ,szkoda czasu bo posłuchac okragłych słówek można i w TV, znacznie wygodniej.

Zresztą każdą decyzję rozpatruje żywy człowiek - jeśli się pomyli albo wyda decyzję niezgodną z prawem to nie znaczy od razu, że cały wydział pracuje źle. Nie można generalizować.

Nikt nie mówił że cały wydział, ale skoro rzecze sie ze nawet profesor to cymbał to znaczy że ktos jest tu za medrca a nie urzędnika. Skoro weryfikacji i interpretacji procedur Prawa Budowlanego dokonuje osoba z technicznym wykształceniem o ubożuchnym zakresie uprawnień mająca kłopoty z nierówności że 906 < 1000 to znaczy że mamy problem.

Smaku dodaje fakt ze zaczęto dyskusje od stwierdzenia że prokurator na niegrzecznych stoi za drzwiami ;)

Czy spotkanie coś zmieni ? Uważam że w samym urzędzie to nie, ale że warto zjednoczyć siły przeciwko złu to tak.

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 26 paź 2012, o 14:13

Znasz szczegóły, masz dokumenty? Porozmawiajmy konkretnie - wiesz jak się ze mną skontaktować...

Szkoda, że nie dodałeś jak wczoraj na spotkaniu starosta: "bo jak nie to zmuszony jestem powiadomić prokuraturę"
No coś Ty, walę co mi się przyśniło.
Na żadne "audiencje" nie dam się już namówić. Kanarek wszystkiego się wyparł co było na audiencji a świadkowie - zarząd koła PO Jabłonna, których zaprosiłem na tą "audiencję" wypruli właśnie na Madagaskar i nic nikt nie wie. A przed audiencją twierdzili, że coś takiego nie może się zdarzyć. No to się zdarzyło.
Poza tym nie śmiem już nikomu uczonej łepetyny zawracać bom głąb, w starostwie odebrano mi prawo wykonywania zawodu i dyplom Akademii Technicznej.
Wieczorowy technik to pewnie za dnia na dyplomach się nie bardzo wyznaje to pal licho pójdę jeszcze raz na zaliczenie po ciomaku, ale nauczycielowi religii pewnie poj@bała się obrona magisterium z egzaminem do pierwszej komunii i dyploma mnie zajumał.

Czy może Pan Radny wyjaśnić dlaczego do protokołu odbioru ciągu pieszo - rowerowego (zj@banego na maksa) przy ulicy Partyzantów nie pozwolono zgłosić uwag przedstawicielom UG Jabłonna, tłumacząc, że nie jest stroną? pomimo że UG udzielił dotacji celowej na tą inwestycję? Pismo wysłane przez UG też nie doczekało się odpowiedzi.

A czy mógłby Pan wyjawić jaka jednostka projektowa projektowała domecek i kto był kierownikiem budowy, że tak sprawnie się uwinęli? Żadna tajemnica bo to informacja dostępna publicznie a wykonywanie samodzielnych funkcji w budownictwie jest zawodem zaufania publicznego.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 20:04

Chotomowianin napisał(a): Nie myślałem że radny -reprezentant i wybraniec narodu potrzebuje zaproszenie. Nastepnym razem załatwimy zaproszrnie i podstawimy jeszcze limuzyne.

Chodzi o zwykłą informację, że takie spotkanie ma się odbyć.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 20:06

szumski napisał(a):Na żadne "audiencje" nie dam się już namówić.

Bo i po co kiedy łatwiej na forum pokrzyczeć...

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 26 paź 2012, o 20:43

Igor to nie jest odpowiedź na pytania.

Ja już nie chcę z nikim się umawiać na żadne spotkania, bo i tak wszystkiego się wyprą.
Poza tym, podpisałeś protokół z komisji w którym zaakceptowałeś wypieprzenie 335 tys. na słynne "akwarium" czyli następną barierę dla klienta wydziału architektury bez pytania jak wydane pieniądze publiczne wpłynęły na sprawność obsługi klienta i czy w ogóle to było potrzebne. Pytam się po co??? żeby dowartościować w gabinety wieczorowego technika i pętaka bez uprawnień??? Więc ja nie chcę się z Tobą spotykać bo Ty też to firmujesz.

Czy ty zdajesz sobie sprawę z postawy jaką właśnie zaprezentowałeś??? mniej więcej wychodzi tak: "nie mów publicznie, przyjdź i załatwimy" Chyba Cę pokręciło inżyniera z siwymi jajami na pęczek rzodkiewek?
Otóż nie, ja chcę doczekać czasów kiedy będę po prostu: składał wniosek, odbierał decyzję a nie cokolwiek "załatwiał". Czaisz bazę czy za trudne.

Chcesz czy nie, protokół odbioru inwestycji p.t. budowa ciągu pieszo - rowerowego, będzie upubliczniony.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 20:52

szumski napisał(a):Ja już nie chcę z nikim się umawiać na żadne spotkania, bo i tak wszystkiego się wyprą.
Poza tym, podpisałeś protokół z komisji w którym zaakceptowałeś wypieprzenie 335 tys. na słynne "akwarium" czyli następną barierę dla klienta wydziału architektury bez pytania jak wydane pieniądze publiczne wpłynęły na sprawność obsługi klienta i czy w ogóle to było potrzebne. Pytam się po co??? żeby dowartościować w gabinety wieczorowego technika i pętaka bez uprawnień??? Więc ja nie chcę się z Tobą spotykać bo Ty też to firmujesz.

Podpisałem gdyż uważam, nie tylko ja, ale i pozostali członkowie komisji, że taka przebudowa była potrzebna, nawet z punktu widzenia jawności działania urzędników, którym dzięki temu akwarium ciągle można patrzeć na ręce.

szumski napisał(a):Czy ty zdajesz sobie sprawę z postawy jaką właśnie zaprezentowałeś??? mniej więcej wychodzi tak: "nie mów publicznie, przyjdź i załatwimy"

Tak się zacietrzewiasz, że już mylnie interpretujesz każde moje słowo. Napisałem tylko tyle, że nie mogę zająć stanowiska w konkretnej sprawie, a o takiej chyba pisałeś, nie znając jej szczegółów. Jeśli znasz szczegóły sprawy (masz dokumenty - powołujesz się na urzędowe pismo od wojewody) - chętnie je poznam. Nie szukaj "załatwiaczy" tam gdzie ich nie znajdziesz.

Igor Krajnow
Radny Powiatu

Następna strona

Powrót do Kącik Radnego