CO Z ARCHITEKTURĄ?

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Re: CO Z ARCHITEKTURĄ?

Postprzez MagdaM » 2 lis 2012, o 15:53

Wtrącę się do tej dyskusji bo uważam, że areszt to kara zupełnie niewspółmierna do przewinienia w tym wypadku. Aresztem powinno się karać przestepców takich jak zabójcy, bandyci itd...groźni dla otoczenia.
Jeżeli ktoś mi jest winien dajmy na to 2000PLN (jakiś kontrahent, co w dzisiejszych czasach niestety nie należy do rzadkości w obrocie gospodarczym) to dla mnie jako zwykłego obywatela pozostaje droga cywilna, jak uzyskam juz nakaz sądowy, tytuł wykonawczy to mogę się jedynie zwrócic do kornika o egzekucję z majątku dlużnika, jeżeli komornik ma z czego ściągnąć to ściągnie; natomiast absolutnie nie moge wystąpić o areszt takiego delikwenta jak w tym przypadku zrobił to sąd. (co zresztą otwiera furtkę dla wielu oszustów, szczególnie tych którzy wiedzą jak funkcjonuje aparat prawa w naszym kraju).

Natomiast co do tego, że policja tutaj akurat najmniej zawiniła bo oni jedynie wykonują polecenia zgadzam się z Cielakiem.
MagdaM

Postprzez MagdaM » 2 lis 2012, o 15:53

Wtrącę się do tej dyskusji bo uważam, że areszt to kara zupełnie niewspółmierna do przewinienia w tym wypadku. Aresztem powinno się karać przestepców takich jak zabójcy, bandyci itd...groźni dla otoczenia.
Jeżeli ktoś mi jest winien dajmy na to 2000PLN (jakiś kontrahent, co w dzisiejszych czasach niestety nie należy do rzadkości w obrocie gospodarczym) to dla mnie jako zwykłego obywatela pozostaje droga cywilna, jak uzyskam juz nakaz sądowy, tytuł wykonawczy to mogę się jedynie zwrócic do kornika o egzekucję z majątku dlużnika, jeżeli komornik ma z czego ściągnąć to ściągnie; natomiast absolutnie nie moge wystąpić o areszt takiego delikwenta jak w tym przypadku zrobił to sąd. (co zresztą otwiera furtkę dla wielu oszustów, szczególnie tych którzy wiedzą jak funkcjonuje aparat prawa w naszym kraju).

Natomiast co do tego, że policja tutaj akurat najmniej zawiniła bo oni jedynie wykonują polecenia zgadzam się z Cielakiem.
MagdaM

Postprzez Jendrula » 2 lis 2012, o 15:55

Cielak!
Policjant musi wykonać wyrok sądu, jak nie stawisz się na wezwanie to mają cię doprowadzić ale to OD NICH zależy czy przyjdą do ciebie za dnia czy też nocą wpadną do chałupy , rozwalą drzwi i wystraszą NIEWINNE dzieci na całe życie. Ciebie też pod przymusem aczkolwiek grzecznie mogą doprowadzić do aresztu/sądu albo skuć jak psa i wlec po chodniku . Dziwię się że nie widzisz proporcji- kobieta winna była 2tys zł a potraktowano ją jak mafioza narkotykowego.Jak tego nie widzisz to znaczy iż już kompletnie się w Leminga zamieniłeś. Masz dziecko małe i nie czujesz grozy sytuacji za 2000zł mogą zdemolować psychikę twojego dziecka a ty mówisz OK?
W obronie urzędników idziesz na całość, zawsze są super, szkolenia które robią dla bezrobotnych też są super choć po nich pracy nadal nie ma, oddawanie wiaduktu gotowego przez 3 miesiace też super, robienie za miliony przejsć dla zwiarząt też super a jeszcze rozwalasz mnie tym twierdzeniem iż 40%nas powinno zniknąć by świat uratować. Bardzo cię lubię wieć powiem szczerze- co wpis to coraz bardziej się kompromitujesz,Wyjścia są dwa- przemysł zanim coś napiszesz albo zmień zioło które używasz bo zamiast pozytywnych halucynacji i wizji masz dziwny obraz świata.
Proszę Cię nie pisz już o tym jak wspaniali są urzędnicy bo mi kartofle w piwnicy gniją ze wstydu.
Napisz coś naprawdę pozytywnego i rozsądnego
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 5 lis 2012, o 09:15

Jendrula, wiesz co...
mam już dosyć twojego bełkotu przesiąkniętego kłamaniem na mój temat. Jak to czytam to zaczynam rozumieć jak się czuli opozycjoniści w PRLu, których ówczesna władza niesłusznie oskarżała o działalność przestępczą i kryminalną. Nie mogę wyjść ze zdziwienia Twojej łatwości w pisaniu o kimś nieprawdy.

Nigdy nie pisałem, że urzędnicy zawsze są super.
Nigdy nie pisałem, że szkolenia które robią dla bezrobotnych są super - wręcz przeciwnie!
Nigdy nie pisałem, że oddawanie wiaduktu przez 3 miesiące jest super...

Nie pisz mi tu o kompromitowaniu się. Swoimi wpisami, przesiąkniętymi nienawiścią i chęcią dokopania każdemu kto się z tobą nie zgadza wystawiasz piękną opinię sam o sobie.
Nie dam się sprowokować i nie napiszę wprost co aktualnie o tobie myślę. Chociażby dlatego, że nie wypada kogoś publicznie obrażać, tylko za to, że ma inne poglądy a jeśli ten ktoś obraża mnie, to po prostu odwracam się na pięcie i z nim nie rozmawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 5 lis 2012, o 11:24

Nie oceniam Ciebie tylko niedorzeczne tezy jaki głosisz na forum, a ich ocenę pozostawiam czytelnikom forum.
Nie będę dyskutował z 3 tezami które postawiłeś bo jakoś są w sprzeczności z twoim stanowiskiem (pisemnym) jakie zawarłeś w sporach o szkoleniach, wiadukcie o o "wspaniałych" urzędnikach itp.
Sorry pomimo iż Cie nadal lubię to bede ogniem i mieczem na forum wyśmiewał wszelki niedorzeczności.
Ja szanuję poglądy innych , zwłaszcza jeśli przedstawiają rzeczowe argumenty do swoich racji,
O zianiu nienawiścią to częściowo prawda, rzeczywiście jestem nieobiektywnie uprzedzony do Urzędasów , niestety jest to pokłosie wielu spraw jakie musiałem i musze załatwiać w urzędach i które choć z pozoru proste są komplikowane do bólu przez idiotów komplikowane.
Nastawienie zmienię jak się wezmą do roboty i stosowania prawa w interesie obywateli i państwa któremu służą i od których dostają kasę.
O stan mego umysłu nie troszcz się bo skoro w dzieciństwie bawiłem się w zabawę pt." nie nastąpić na szczelinę w płytkach chodnikowych" to każdy psychiatra stwierdzi iz to nerwica natręctw (Spoko niegroźna dla otoczenia), poza tym mam z pewnościa ADHD bo lubię duże tempo pracy i dlatego tak mnie wkurza jak babol w UG Jabłonna mi mówi iż wydanie odpisu z Planu Zagospodarowania trwa 2 tygodnie (trwa 3 minuty z wydrukiem i postawieniem pieczątki)
Spierajmy sie o poglądy a nie o emocje, przerzucajmy się argumentami ważmy słowa bo czasem piszemy słowa za które można dostać karę( np w wybiciu 40% ludzkości w imię przetrwania przyrody).
mam nadzieję że się nie obraziłeś, bo jak tak to przejdę w tym worze pokutnym (choć nie wiem dlaczego, ale nic to) :14:
Jendrula

Postprzez szumski » 18 mar 2013, o 19:41

Znowu Wojewoda uchylił decyzję Starosty w całości. Tym razem Biedronka dostała pozwolenie na budowę od czapy i niezgodne z decyzją o warunkach zabudowy.
Wróbel mógłby się już nie kompromitować forsowaniem tych Biedronek na siłę i wbrew Prawu Miejscowemu na każdym wolnym skrawku ziemi w powiecie.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 18 mar 2013, o 20:01

Lepiej żeby działka stała pusta i podatek o gruntu zamiast od budynków wpływał? Lepiej nie mieć nic niż sklep? Nie rozumiem za bardzo, a co tam może jszcze stanąć jak nie dyskont? Hotel Hilton wybudują na bieda-działeczce? Nie zapędziliśmy się za daleko z tymi paragrafami? :01:
Jendrula

Postprzez szumski » 18 mar 2013, o 20:26

Jendrula napisał(a):Lepiej żeby działka stała pusta i podatek o gruntu zamiast od budynków wpływał? Lepiej nie mieć nic niż sklep? Nie rozumiem za bardzo, a co tam może jeszcze stanąć jak nie dyskont? Hotel Hilton wybudują na bieda-działeczce? Nie zapędziliśmy się za daleko z tymi paragrafami? :01:

Niech se stanie, tylko z wjazdem tam gdzie wjazd i z frontem tam gdzie front.
Jendrula, a czy koło Ciebie (też zadupie) nie mógłby stanąć dyskont z wyjazdem w Twoją bramę?
Nie dajmy się zwariować z tym liberalizmem, to gmina jest odpowiedzialna za kształtowanie przestrzeni publicznej i jak nie chce wyjazdu na Modlińską tylko na Parkową to tak ma być.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 19 mar 2013, o 13:08

Wyłóż mi łopatą jak głupiemu czu nie może być wyjazd na Modlińską? BO chyba nikomu nie przeszkadza wyjazd na główną drogę zamiast na boczną, czy taka organizacja ruchu to złamanie przepisów? nie pisz o "kształtowaniu ładu przestrzennego" bo gminy robiąc plany kopiują od innych zapisy i plany i skutek... całe przedmiescia obsiane tysiącami pseudodworków szlacheckich z ganeczkiem zwieńczonym kolumienkami w stylu Jońsko-Wiejskim, a jak chcesz wybudować dom nowoczesny z płaskim dachem to nie pozwolą Ci. A domy stojące pod linijke na tej samej ulicy, a czemuż to nie można mieć ogrodu z przodu? To zbrodnia? Przeciw komu. Inwestora takiego jak ten od Biedrony to trzeba chuchać i na rękach nosić dopóki budżet gminy nie ma dużej nadwyżki.
A tak będzie NIC
Jendrula

Postprzez szumski » 4 kwi 2013, o 16:56

To zbrodnia? Przeciw komu. Inwestora takiego jak ten od Biedrony to trzeba chuchać i na rękach nosić dopóki budżet gminy nie ma dużej nadwyżki.

Zaraz tam zbrodnia, ot zwykła "polityka" w stylu wydymańców:

RAŻĄCE NARUSZENIE PRAWA (str. 3)
http://www.jablonna.pl/gmina/pliki/aktu ... r%2029.pdf

WYNAGRODZENIE OD JERONIMO MARTINS DYSTRYBUCJA (str. 4)
http://www.bip.powiat-legionowski.pl/pl ... l00110.pdf
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Radnego