wiadukt, schody, przejazd...

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

wiadukt, schody, przejazd...

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 20:54

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rozwoju poruszaliśmy sprawę aktualnej sytuacji formalno-prawnej związanej z wiaduktem nad torami kolejowymi a także sprawę likwidacji starego przejazdu przez tory oraz budowy schodów i wind przy wiadukcie.

Zarząd powiatu twierdzi, że w sprawie likwidacji przejazdu przez tory nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji. Powiat wystąpił z interwencją do inwestora, czyli PLK i przypomniał poczynione wcześniej ustalenia dotyczące tego, że stary przejazd zostanie utrzymany do momentu oddania do użytku schodów i wind prowadzących na wiadukt. Zostało wysłane pismo do PLK. Jak na razie pozostało bez odpowiedzi.

Jeśli chodzi o budowę udogodnień dla pieszych i niepełnosprawnych to według deklaracji PLK mają być gotowe do końca roku.

Jeśli chodzi o kwestię tego kto ma być zarządcą samego wiaduktu, drogi na nim oraz starego odcinka drogi powiatowej to sprawa ta w dalszym ciągu nie została rozstrzygnięta. Są pewne wątpliwości dotyczące spraw formalno-prawnych. Mają być w tej sprawie prowadzone konsultacje z prawnikami. Według zarządu powiatu sprawa jest jednoznaczna gdyż w grę wchodzą dwie odrębne ustawy. Według ustawy o drogach publicznych – droga w nowym przebiegu, czyli na wiadukcie, przechodzi z automatu w zarząd i utrzymanie powiatu, a stary fragment drogi powiatowej staje się drogą gminną. Jeśli zaś chodzi o sam wiadukt oraz infrastrukturę mu towarzyszącą to w grę wchodzą już zapisy ustawy kolejowej. Wynikać by z tego mogło, że zarządcą drogi miałby być powiat, ale właścicielem i zarządcą wiaduktu oraz infrastruktury mu towarzyszącej pozostać miałyby Polskie Linie Kolejowe, które są również beneficjentem środków unijnych na przebudowę linii kolejowej, której to częścią była również budowa wiaduktu.

Obecnie nie ma tej sprawie porozumienia między powiatem a PLK. Mają być w tej sprawie jeszcze prowadzone rozmowy. Powiat będzie w tej sprawie również rozmawiał z władzami gminy Jabłonna, która przejąć musi w zarząd stary odcinek drogi powiatowej.

Mimo braku formalnego porozumienia z PLK powiat ma utrzymywać drogę na wiadukcie więc zimą będzie ona odśnieżana i solona jeśli zajdzie taka potrzeba.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Re: wiadukt, schody, przejazd...

Postprzez szumski » 3 lis 2012, o 18:47

Ale nawymyślali!!! A wszystko po to żeby uzasadnić potrzebę istnienia miliona etatów. Mnożenie biurokracji doprowadzi albo do zdechu marnego, tego kraju, albo do krwawej rewolucji. Normalny człowiek nie jest w stanie tego znieść.

Teraz rzesze prawników muszą jeszcze wziąć pod uwagę, że wiaduktu się nie soli!!! a inna rzesza jak przerzucić odpowiedzialność za gwarancję gdyby jednak ktoś posolił!!! a może ukradną jak w Nieporęcie most i problem się rozwiąże.

Wiadukt jest chłodzony z góry i z dołu, zamarznie przy zerze i lekkim zefirku, jest na łuku, ludzie będą tłuc samochody z ci będą radzić.

Jeszcze nie tak dawno, w okolicach gdzie się urodziłem, 30 km drogi powiatowej miał w opiece jeden człowiek z kuniem, nazywał się Wróbel, nomen omen. Kuń szedł a Wróbel sypał piasek z woza, świątek piątek i 24 h/dobę. Pierwszy autobus był o 4.25 i wszyscy podziwiali, że Wróbel już zdążył.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 4 lis 2012, o 11:09

Kazek!
Prześlij tego posta do Cielaka może przestanie być zakochany w Urzędasach. Bo jak Jendrula mówi że jest zimno i trza czapeczkę założyć to co niektórzy specjalnie wtedy nie założą czapki.
Oj, widze po wpisie iż robisz się już radykalnym liberałem. Proces przebiega tak jak przewidziałem, każdego z nas kiedyś denerwowałym bajdurzenia liberałów różnej maści o tym że biurokracja szkodzi ale bylibyśmy w stanie zaakceptować uproszczenia procedur, mniej zezwoleń licencji ale coś tam byśmy zostawili "dla bezpieczeństwa" (złudnego). Ale jak nam daje codziennie nowotwór "biurwokracji" popalić nasze poglądy stają się radykalne.
Ani chybi za 2-3 lata nawet Lewica będzie się domagać ograniczenia władzy biurokracji, przy czym Lewica będzie chciała zlikwidować 80% etatów a liberałowie 99,9% i to będzie jedyna różnica w poglądach.
Oczywiście wszyscy na poważnie prowadzący działalność gospodarczą niezależnie od wielkości firmy i branzy już dzisiaj by zlikwidowali większość biurokracji (za wyjątkiem taksówkarzy bo im system ograniczenia licencji odpowiada i żadnej konkurencji nie chcą!) :14:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 4 lis 2012, o 11:59

Jendrula, nie przypisuj mnie do liberałów czy kogokolwiek w ogóle.
Jak ja zaczynałem działalność to był jeden ZUS na Senatorskiej i jeden US na Lindleya. Pani z ZUS dawała nura w kartony na korytarzu i w sekundę wyciągała potrzebny kwit a US co roku zdążył mnie skontrolować.
Architektura była w gminach i pani od pozwoleń zawsze wiedziała co miała na myśli pani od WZ.
Wróbel z kuniem zdążył do 4 rano posypać wszystkie mosty na połowie biegu Krzny.

Teraz delegatury UW pozostały w dawnych województwach i się rozbudowują, doszły powiaty. Każdy każdemu decyzje uchyla i przekazuje do ponownego rozpatrzenia. Każdy każdemu wchodzi w kompetencje: PINB w imieniu starosty wydaje decyzje a wydział architektury dwa piętra wyżej też w imieniu starosty uznaje ją za wydaną z naruszeniem prawa.
W gminach siedzą jak mysz pod miotą bo wyżej się obrażą i z kabla czy biletomatu zrobią most przez Cieśninę Beringa.
Jak to nie pi@rdolnie będzie cud.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 4 lis 2012, o 17:46

Ależ właśnie żeby pie....o chcą Liberałowie, do których skrajnego odłamu siebie zaliczam. Chodzi o sposób rozwiązania problemu a nie o przynależność do okreslonej grupy politycznej(zreszta partii liberalnej w Polsce nie ma).
Dawniej większość z pobłażaniem traktowała libarałów, chcą "trochę" uprościć procedury, najczęściej z tego uproszczenia wychodziło jeszcze większe ...skomplikowanie, jak z "jednym okienkiem". Teraz coraz więcej osób chce totalnego zliwkidowania administrqacyjnych uregulowań al a Wilczek, tylko nie chcą się przyznac do tego "liberalizmu" ale tak faktycznie jest.
mam nadzieję tylko iż ta wszechwładza biurokracji (nie PO czy PIS PSL SLD bo te już utraciły realną władzę) padnie szybko bo każdy dzień jej trwania szkodzi WSZYSTKIM poza 400tys grupą Urzędasow, szkodzi małym i dużym przedsiębiorstwom, biednym (zawyżone ceny usług i towarów) bogatym(pazerność ZUS i fiskusa), młodym(bariera zatrudnienia i fikcja bezpłatnych studiów), starym (nieszczelny system ZUS z największą w EU liczbą rencistów jak po jakiejś wojnie światowej).
Dziś wieczorem za ten szybki upadek wypiję już wyklarowaną naleweczkę z pigwy z mojego ogródka.
Na zdrowie a Urzędasom na pohybel! :08:
Jendrula

Postprzez Cielak » 5 lis 2012, o 08:54

Jendrula napisał(a):Kazek!
Prześlij tego posta do Cielaka może przestanie być zakochany w Urzędasach.

Oj Jendrula...
Ty jak zawsze musisz wszystko przeinaczyć.
Szkoda mi już czasu na dyskusję z Tobą w tym temacie i odkręcanie twoich insynuacji.

pzdr.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 5 lis 2012, o 11:08

Uderz w stół a nożyce się odezwą. powiedz mi dlaczego jak tylko skrytykuję jakiegokolwiek urzędasa to zaraz piszesz że to krzywdzące(przejrzyj zaległe wpisy to się przekonasz. Robię to przekornie byś w końcu przestał ich bronić bo szkoda czasu...
Miłego Dnia mimo kiepskiej pogody :13:
Jendrula

Powrót do Kącik Radnego