zimowe utrzymanie dróg

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

zimowe utrzymanie dróg

Postprzez Igor Krajnow » 26 paź 2012, o 21:18

Jednym z tematów ostatniego posiedzenia Komisji Rozwoju było przygotowanie do sezonu zimowego na drogach powiatowych.

Zawarte już zostały umowy z firmami, które będą się zajmowały zimowym utrzymaniem dróg powiatowych. Powiat, podobnie jak w latach ubiegłych, został podzielony na dwa rejony drogowe po ok. 50 km dróg każdy. Rejon pierwszy obejmie gminę Serock oraz drogę powiatową z Kałuszyna (przez Olszewnicę Starą i Chotomów do Jabłonny) i ul. Dworcową w Janówku. Odpowiadać za niego będzie firma Stamel. Drugi rejon obejmie Legionowo, Nieporęt i resztę gminy Wieliszew. Za ten rejon odpowiadać będzie firma Bogdan Hynkowski. Dodatkowo w obu rejonach za ciągi piesze i pieszo-rowerowe odpowiadać będzie firma AG Complex. W każdym rejonie będą operować 3 pługosolarki.

W tym roku na ten cel przeznaczonych jest po 104 tys. zł na każdy rejon oraz 30 tys. zł na ciągi piesze. W przyszłym roku na zimowe utrzymanie przeznaczonych zostanie 400 tys. zł.

Drogi, na których jest duże natężenie ruchu i którymi kursują autobusy komunikacji zbiorowej, będą solone. Na drogi, na których natężenie ruchu jest mniejsze, sypana będzie mieszanka piasku i soli.

Powiat wzmocni kontrole tego jak wykonawcy wywiązują się ze swoich obowiązków. W pługosolarkach zostaną zainstalowane nadajniki GPS (koszt nadajników, które zostaną użyczone, wyniesie 150 zł za jeden miesięcznie). Wykonawcy będą mieli 30 minut od zgłoszenia na reakcję. W przypadku wystąpienia małych opadów, drogi będą odśnieżane po ich ustaniu. Gdy będą występować opady duże, ciągłe, odśnieżane będą również w trakcie.
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Avatar użytkownika
Igor Krajnow
Radny Powiatu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 14:56
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Powrót do Kącik RadnegoKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron