Schody na wiadukt

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Schody na wiadukt

Postprzez szumski » 12 lis 2012, o 15:00

Szanowny Panie Radny.
Czemu Starostwo uprawia sabotaż w naszej gminie?
Sprawa wygląda następująco:
Budowane są schody i windy na wiadukt. W pierwszej wersji obiecanek, było że do momentu oddania schodów będzie otwarty dla pieszych przejazd. No ale jak to z obiecankami, kolej się zbiesiła i przejazd zamknęła, radni powiatowi z v-ce starostą odpowiedzialnym za infrastrukturę akurat wtedy dłubali w nosie i poooszło. Czas wybudowania wind jest bliżej nieznany (może 2015r. bo wtedy trzeba zamknąć i rozliczyć inwestycję) i ponoć przed uruchomieniem wind nie można chodzić po chodach!!!
Otóż można. Potrzebna jest zgoda autora projektu i jakieś małe jego przeróbki. Autor przyjechał (kilka razy) rozwiązanie zrobił i czeka 3 miechy na 4 tys. za swoją prace. Inaczej projektu nie wyda, bo się boi (jak widać nie bezpodstawnie) szwindlu.
Droga jest POWIATOWA, schody też przejdą na majątek powiatu, odpowiedzialny z zarządu powiatu (już mi się nie chce wymieniać z nazwiska) obiecał zapłacić. I co? i kicha!!!
Jaki Wy macie interes w tym żeby utrudniać życie mieszkańcom Chotomowa?
W grę wchodzi śmieszna suma!!! nie większa niż ta przeznaczona latoś, na ochlaj z sołtysami w Zegrzu.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Schody na wiadukt

Postprzez Jendrula » 12 lis 2012, o 19:35

Brawo Kazek! Zmieniłeś zdanie! Jeszcze latem przekonywałeś iż dopóki "stan budowy " nie jest zakończony to nie można użytkować obiektu (wiaduktu) a teraz piszesz że MOŻNA! Późno to późno ale spojrzałeś na sprawę logicznie a nie "regulaminowo".
Ciekawe jak jest tego przyczyna że w sprawie wind mówisz że można użytkować mimo niezakończenia budowy a z wiaduktem mówiłeś odwrotnie.To kiedy miałeś rację teraz czy wtedy bo nie można raczej być jednocześnie "za i przeciw".
To co spowodowało że zmieniłeś zdanie, nie mów że moje wypociny cię olśniły bo w to ja sam nie wierzę. :01: :01:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 12 lis 2012, o 20:02

Jendrula pomimo, że Cię lubię to majaczysz.
Pisałem tak:
9 lip 2012, o 22:23
Na podstawie art. 55 pkt.3 ustawy prawo budowlane, można wystąpić o pozwolenie na użytkowanie przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych. Pewnie inwestor - PKP tak zrobi bądź już zrobił. Organ wydaje pozwolenie na użytkowanie części budowy jeżeli obiekt może funkcjonować bez niezakończonych robót.

A wiadukt jest w ciągu drogi powiatowej i o wszelkie wyjaśnienia powinieneś się zwracać do Wróbla.
Wróbel to czyta, bo starostwo nie z gruszki nie z pietruszki zaczęło wymieniać elementy koryt ściekowych na powiatowej - Partyzantów. Brawo!!! w połowie kadencji v-ce zatrybił, że nie powinna to być płytka chodnikowa oparta na dwóch kawałkach innej połamanej płytki.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 13 lis 2012, o 09:49

Poroniona inwestycja te schody do nieba wraz z windą(która tak sie przyda niepełnosprawnym jak niewidomym telewizor) to i realizacja nie trybi.
Na szczęście mnie to obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, nie mam wpływu pomiędzy wyborami na to jak są wydawane pieniądze z cienkiego i ubogiego budżetu. wezmę to pod uwagę za 2 lata przy wyborach, choć po tym jak się dałem nabrać na gładkie słówka i obietnice tyhc na których głosowałem głęboko się zastanowię nad tym by z deszczu nie wpaść pod rynnę. Załowałem iż moi faworyci nie przeszli, teraz już nie żałuję ale niestety alternatywy (rozsądnej) nie widzę, mam nadzieję iż się wyklaruje w ciągu tych 2 lat.
Wystarczy mi ze jest wiadukt (zamiast jazdy przez Legionowo) i że są ekrany bo mniejszy hałas od pociągów. to że resztę urzędasy sp.... to już standart,niestety ;(
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Powrót do Kącik Radnego