Nowa trasa autobusu 741

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Re: Nowa trasa autobusu 741

Postprzez Jendrula » 22 sty 2013, o 08:18

Dlatego najlepiej jak w OGÓLE gmina wycofa się z dotacji przewozów a zacznie dotować mniej uposażonych pasażerów lub rozpisze przetarg na usługi dojazdu do Wawy, zobaczymy czy wygra ZTM(WĄTPIĘ- bo skupiają się głównie na przywilejach biletowych dla pracowników i ich kochanek-konkubin).
Z drugiej strony - mamy na terenie powiatu gimnazja, więc dojazd do nich jest zapewniony a Wawa to już inny powiat i tu rodzice świadomie podjęli decyzję o dowozie swoich dzieci do szkoły w "wielkim mieście". Ja woziłem do Wawy dziecko i nie narzekałem bo to był MÓJ wybór by nie wozić do Jabłonnej.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 22 sty 2013, o 09:25

Zgadzam się, że to nie fajne zmiany i że nie powinno tak być.
Ale z drugiej strony nie piszmy że przejście jednego kilometra to jakaś masakra...
Co to jest kilometr? 12 min? Bez jaj!
Najlepiej podwoźmy je wszędzie pod sam próg, a potem usiądźmy i płaczmy że nam z dziecka zrobiła się utuczona świnia :)
Trochę ruchu im nie zaszkodzi.

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Loco » 22 sty 2013, o 12:19

Jendrula napisał(a):rodzice świadomie podjęli decyzję o dowozie swoich dzieci do szkoły w "wielkim mieście".

Właśnie, świadomie podjęli w oparciu o rozkład jazdy i trasę autobusu, który od kilku lat kursował dotowany za pieniądze z ich podatków. Teraz trasa ta została bez uzasadnienia zmieniona. Nic nie stało na przeszkodzie, by po prostu przedłużyć ją do Starych Świdrów, bez zmieniania jej wcześniejszego biegu.

Cielak napisał(a):nie piszmy że przejście jednego kilometra to jakaś masakra...
Co to jest kilometr? 12 min? Bez jaj!

A jakże.. Po co nam ciepła woda - zimna hartuje. Po co nam windy - na piechotę zdrowiej. Po co nam cukier - zęby się psują. Teraz już rozumiem. To wszystko z troski o zdrowie naszych dzieci! Panie Cielak, epoki się panu nie pomyliły? Zostań pan rzecznikiem prasowym ZTM i wprowadzaj z nimi Dzień Pieszego Pasażera!
I pomyśleć, że ktoś z takim rozumkiem startował na radnego... Chociaż z drugiej strony, do tych kucharek, co obecnie nami rządzą, to by pasował.
Loco

Postprzez Jendrula » 22 sty 2013, o 13:09

Loco!
Jesli decyzja o wyborze szkoły dla dziecka była podyktowana rozkładem jazdy autobusu i tym by przystanek był pod progiem szkoły to gratuluję Ci LOGIKI i wyboru co jest dobre dla dziecka a co nie. Jeśli tylko ten autobus był ważny to czemu nie wybrano szkoły w Legionowie albo Jabłonnej? Kto CI gwarantował iż linia będzie i tylko tą trasą będzie jeździć. Tylko dla Ciebie i twojego dziecka ma ten autobus jeździć?
Jeśli przejście kilometra stanowi problem, to rzeczywiście czas na wizytę u lekarza(oprócz internisty ten od psychoz lękowych, nie wiem jak się nazywa lęk przed chodzeniem piechotą 10 min, ale pewnie lekarze wiedzą jak się nazywa i jak pomóc). Nikt też Ci nie zabiera windy ani ciepłej wody, po prostu robisz halo z drobnostek, czyżby zimowa depresja- POLECAM SPACERY :13: :14:
Jendrula

Postprzez Loco » 22 sty 2013, o 14:17

Jendrula napisał(a):Jesli decyzja o wyborze szkoły dla dziecka była podyktowana rozkładem jazdy autobusu i tym by przystanek był pod progiem szkoły to gratuluję Ci LOGIKI i wyboru co jest dobre dla dziecka a co nie. Jeśli tylko ten autobus był ważny to czemu nie wybrano szkoły w Legionowie albo Jabłonnej? Kto CI gwarantował iż linia będzie i tylko tą trasą będzie jeździć. Tylko dla Ciebie i twojego dziecka ma ten autobus jeździć?

U ciebie widzę problemy z logiką. Nigdzie nie napisałem, że decyzja była podyktowana jedynie rozkładem jazdy. Gdyby tak było, to dziecko chodziłoby właśnie do Legionowa lub Jabłonny. Została wybrana najlepsza szkoła, do której można bezpiecznie dojechać transportem miejskim (dziecko nie jest dowożone samochodem). To po pierwsze. Po drugie, nie tylko dla mnie i mojego dziecka ma ten autobus jeździć, ale również dla kilkudziesięciu innych dzieciaków, które do tej szkoły dojeżdżają z naszej gminy (uczniowie ci stanowią pokaźny procent pasażerów tej linii). Ciekawe, że decyzję o wyborze tej właśnie szkoły podjęło również wielu innych rodziców. Może da to Panu Logicznemu do myślenia. Po trzecie, nikt nie gwarantował, że trasa nie ulegnie zmianie, ale mam prawo wymagać, by nikt mnie nie zaskakiwał nieuzasadnionymi zmianami w rozkładzie jazdy autobusu linii współfinansowanej z moich pieniędzy.

@ kaola
Człowieku, kup sobie w końcu jakiś słownik ortograficzny (to taka książka, z której można się dowiedzieć jak poprawnie pisać po polsku), bo twoje posty, które bez opamiętania płodzisz jak oszalały królik, to zgroza. Dziecko z takim poziomem znajomości języka polskiego nie dość, że nie dostałoby się do żadnego gimnazjum, ale nawet podstawówki by nie skończyło.
Loco

Postprzez Loco » 22 sty 2013, o 14:29

I jeszcze jeden cytat z Pana Logicznego:
Jendrula napisał(a):Ja woziłem do Wawy dziecko i nie narzekałem bo to był MÓJ wybór by nie wozić do Jabłonnej.

No to jak w końcu ma być? Dzieciaki mają dmuchać kilometry dla zdrowia na piechotę, czy też mają być wożone pod samą szkołę by (cytując innego eksperta) zostać "utuczonymi świniami". Zaczynam się już w tej logice gubić.
Loco

Postprzez Loco » 22 sty 2013, o 15:07

kaola napisał(a):to właśnie nazywa się szanowanie SENIORÓW

Jeżeli senior nie ma nic sensownego do powiedzenia, to niech lepiej sobie daruje swoją pisaninę. W szczególności, gdy nie jest w stanie swoich nic niewnoszących wynurzeń poprawnie, po polsku, wyartykułować, bo tylko daje zły przykład młodzieży, która ten bełkot czyta. Na szacunek sobie trzeba zasłużyć.
Loco

Postprzez Jendrula » 22 sty 2013, o 18:17

Na czym polega to że jest bezpiecznie dowożone twoje dziecko? Na jakiej podstawie twierdzisz iż na Strumykowej jest bardziej bezpiecznie niż 1 km dalej- pracujesz w policji, masz jakieś statystyki wypadków, napadów na dzieci?
Robisz z igły widły- zorganizuj jakiś transport dzieciaka do szkoły, piszesz że jeździ do tej szkoły kilkoro dzieci- może wynajem busa, może sąsiedzkie podwożenie dzieci? Wielu tak robi zamiast "tupać nóżkami" jak mała dzidzia i krzyczeć że Ci autobus zabrali. Co do finansowania- zapytaj Igora ile kosztuje utrzymanie linii 741, która oprócz 2 porannych kursów wozi powietrze. Może do gminy uderzyć żeby dać se spoko z tą linia a kasę dać na dowożenie do gimnazjów i liceów na Białołęce.
PS- jak miałem 7 lat to dojeżdżałem do szkoły autobusem(kursy co 1,5h) do miasta, do przystanku z domu ok 1 km, w tym połowa przez pole, potem z przystanku ok 600m do szkoły i...jakoś nie umarłem a i też nikt mnie nie napadł i na zajęcia dodatkowe po 18.00 powtórnie jeździłem, wracając po 20.00 i tak aż do matury i nic mi się nie stało, nikt mnie nie zaczepiał, dlatego trudno mi zrozumieć jak jęczysz że CI autobus zabrali.Zmierz sobie w googlach czy jest tak daleko i głowa do góry. Kiedyś Gimnazjalistow traktowano jak pół-dorosłych i zwracano się już per "kawalerze"(panienko) zamiast per TY jak do dzieci :papa:
Jendrula

Postprzez Loco » 22 sty 2013, o 19:33

Czytam te twoje wywody i dochodzę do wniosku, że mam do czynienia z mentalnością urzędasa, który jest w stanie wytłumaczyć (i bronić do upadłego) najgłupszą decyzję. Jak rozumiem ty swoje dziecko wywalałeś z samochodu w połowie trasy i kazałeś zapieprzać na piechotę? Przecież nie ma żadnych statystyk mówiących, że wysadzanie kilka kilometrów przed szkołą jest bardziej niebezpieczne niż dowożenie pod samo gimnazjum. Ręce opadają jak się czyta takie bzdury. Jest linia autobusowa, która do tej pory spełniała swoje zadanie. Zmieniono trasę w bezsensowny sposób, i co nam proponuje Pan Logiczny? Wynajęcie busa lub sąsiedzkie podwożenie dzieci (super, proponuję pójść za ciosem i samemu zacząć sobie szyć ubrania, albo, jeszcze lepiej, wyprawiać skóry upolowanych własnoręcznie zwierząt). Wtedy faktycznie autobus będzie woził powietrze. Również rano. To ja się pytam po jaki ch... w ogóle nam ta linia? W dodatku za takie pieniądze. I proszę mi bzdur nie pisać o "uderzaniu do gminy" o zmiany w finansowaniu transportu. "Uderzałem" o różne rzeczy i wiem, że ten urząd jest niereformowalny (przynajmniej dopóki nie zmieni się wójt i jego ekipa). Poza tym mam już dość "uderzania" o cokolwiek - odśnieżanie, sprzątanie, równe drogi, światło na ulicach, bezpańskie psy itp. Chciałbym mieszkać w gminie, w której nie trzeba "uderzać", żeby żyć jak człowiek. W gminie dobrze zarządzanej. Nigdy nie byłem za finansowaniem autobusu ZTM z gminnych pieniędzy, ale dopóki jest, to niech jeździ w najbardziej efektywny i wygodny dla mieszkańców gminy sposób. I nie mam się o co pytać żadnych Igorów, bo przygoda z biletomatem i kompromitujące próby tłumaczenia, dlaczego nie można podłączyć do prądu goownianej skrzynki, ostatecznie przekonała mnie o wydolności instytucji, którą on reprezentuje.
I jeszcze jedno, dzieci jest nie kilkoro (co pasuje do twoich wywodów), a ponad 30.

Jendrula napisał(a):PS- jak miałem 7 lat to dojeżdżałem do szkoły autobusem(kursy co 1,5h) do miasta, do przystanku z domu ok 1 km, w tym połowa przez pole, potem z przystanku ok 600m do szkoły i...jakoś nie umarłem..

... ale co to za życie. Wzruszające, ale twoje ciężkie dzieciństwo nie jest i nie będzie dla mnie punktem odniesienia. Poza tym Leszek w "Daleko od szosy" miał jeszcze trudniej.
Loco

Postprzez kaola » 22 sty 2013, o 19:51

LOCO,
czy myślisz że zmiana wójta , to będzie lepiej?, daj na siebie namiary to z przyjemnością zagłosuje na ciebie bo widać ześ bystry?! , wiele mógłbyś tu zmienić? , gdzie ty mieszkasz i jak długo ? określ swoje położenie.
dziękuję
kaola

Następna strona

Powrót do Kącik Radnego