Nowa trasa autobusu 741

Tu nasi radni informują o swoich poczynaniach oraz wysłuchują głosu ludu.

Re: Nowa trasa autobusu 741

Postprzez Cielak » 23 sty 2013, o 09:43

Panie Cielak, epoki się panu nie pomyliły? Zostań pan rzecznikiem prasowym ZTM i wprowadzaj z nimi Dzień Pieszego Pasażera!
I pomyśleć, że ktoś z takim rozumkiem startował na radnego... Chociaż z drugiej strony, do tych kucharek, co obecnie nami rządzą, to by pasował.

Loco
Gratuluję siły argumentów i szacunku dla innych użytkowników forum :)

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 23 sty 2013, o 10:40

LOCO! pomyliłeś mnie z kimś innym- NIGDY nie narzekałem na ciężkie dzieciństwo, wręcz przeciwnie. Proponuję Ci różne rozwiązania ty się tylko obrażasz. To smutne że jeśli uderzałeś do gminy to nic nie dało. Więc jak dorosły a nie jak mała dzidzia(bo tak się zachowujesz) odpowiedz sobie co możesz zrobić w tej sytuacji, z ZTM raczej nie wygrasz, więc chyba to co Ci podpowiadałem jest jakimś rozwiązaniem, można też oczywiście porwać poranny autobus i kazać kierowcy jechać pod szkołę(skoro kiedyś porwaliśmy 16 samolotów do Berlina). ;D
Nigdy też nie broniłem decyzji i zmianie trasy, tylko tego iż nie warto kruszyć kopię i wyć na forum z powodu 1 km. Mówiąc że postępuję jak Urzędas obraziłeś mnie, mam nadzieję że niechcący. Sądzę iż w całej sprawie DZIECIAK zrobił Ci awanturę że nie chce mu się chodzić 1 km od autobusu a ty tu płaczesz na forum. Sorki ale nie przypuszczałem iż ludzie dorośli posiadający dzieci są tacy nieporadni i bezradni w zderzeniu ze śmiesznymi problemikami.
Po 31.03.2013 jak się gminy podmiejskie z ZTM nie dogadają to autobus może w ogóle zniknąć i wtedy dziecko będzie musiało jeździć Transludem + przesiadka na miejskie autobusy na Modlińskiej i to już bedzie masakra(dojazd ok 1-1,5 h!!!)
Więc zamiast żalić się na forum zrób coś
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Loco » 23 sty 2013, o 16:01

Cielak napisał(a):Gratuluję siły argumentów i szacunku dla innych użytkowników forum :)

Gratulacje przyjęte. Co do szacunku, to jak już pisałem, trzeba sobie na niego zasłużyć.

Jendrula napisał(a): Więc jak dorosły a nie jak mała dzidzia(bo tak się zachowujesz) ...
...Więc zamiast żalić się na forum zrób coś

I kto to pisze? Człowiek, który napisał 83 posty w temacie "Wiadukt". To jest dopiero zachowanie godne dzidzi, która położyła się w supermarkecie i waląc piąstkami w podłogę krzyczy "dajcie mi wiadukt!". Zrobiłeś coś w sprawie tego wiaduktu (poza waleniem w klawiaturę)? A co zrobiłeś w którejkolwiek ze spraw (a mądrzyłeś się w każdej), o których pisałeś. To jest właśnie problem pokręconej logiki. Jak tobie się coś nie podoba, to jęczysz i mazgaisz się w dziesiątkach niemerytorycznych postów, prowadząc jałowe dyskusje lub pisząc totalnie pretensjonalne i egzaltowane wypracowania, jak choćby ten zakalec o opuszczaniu kraju przodków. http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?f=9&t=3546&start=20#p32483
Jak ktoś inny zgłasza konkretny problem, to pada wezwanie do działania (lub zgłaszania do prokuratury). Rzecz w tym, że takim działaniem jest również napisanie postu. I po to to forum właśnie istnieje. Żeby pisać m.in. o tym, co się mieszkańcom tej fatalnie zarządzanej gminy nie podoba.
Jendrula napisał(a):ZTM raczej nie wygrasz, więc chyba to co Ci podpowiadałem jest jakimś rozwiązaniem

Co do tego, czy z ZTM się wygra, to się jeszcze okaże, więc za podpowiadane mi rozwiązania (genialne - nigdy bym na nie nie wpadł) na razie dziękuję.
Jendrula napisał(a): nie warto kruszyć kopię i wyć na forum z powodu 1 km

Po pierwsze "nie warto kruszyć kopii" (tak jest poprawnie, do starcia potrzebne są dwie). A po drugie, skoro nie warto, i problem dla ciebie żaden, to po co sam się w ogóle odzywasz? Tak bardzo się nudzisz? Dla mnie warto. I kruszyć kopie, i wyć na forum. Jak się okazuje nie jestem sam:
http://www.zycie-chotomowa.pl/2013/01/22/autobus-741-nie-spelnia-oczekiwan-mieszkancow/

Ponadto doszły mnie słuchy, że na najbliższej sesji Rady Gminy mają się tą kwestią zająć radni Alternatywy dla Chotomowa. Więc wszystko przed nami.
Loco

Postprzez Jendrula » 23 sty 2013, o 16:39

LOCO!
Nie tylko z logicznoscią i zdrowym rozsądkiem jest ci nie po drodze ale o merytoryczności dyskusji masz mgliste pojęcie.
Podałem ci parę rad co zrobić w tej sytuacji - czego oczekiwałeś po swoim wpisie że zaczniemy cię żałować i do piersi tulić?
Nigdy nie pisałem-dajcie mi wiadukt tylko OTWÓRZCIE GOTOWY WIADUKT a ty własnie piszesz w tonie-Dajcie autobus pod szkołę bo się mojemu dziecku 1 KM nie chce chodzić.wpis o opuszczaniu kraju przodków to cytat z innego blaga ja nie opuszczam kraju i nie namawiam nikogo do tego. Walcz o ten swój autobus jak ci KILOMETR za daleko i nie miej pretensji iż ktoś się smieje z głupot które tu wypisujesz.
Forum jest od WOLNEJ dyskusji , to nie sesja rady gminy gdzie trzeba gadać merytorycznie, zresztą pójdziesz na sesję to sobie popatrzysz.
Nie jestem twoim wrogiem, tylko wyśmiewam trochę twoją nieporadność.
Po efektach zobaczymy jak zadziałasz.
Na przyszłość wybieraj dziecku dobrą szkołę zamiast takiej w pobliżu której jeździ autobus, bo lepiej zaginać na piechtę dalej ale otrzymać edukację na lepszym poziomie.
Pozdrawiam i powodzenia i zapraszam na niedzielne spacery(z dzieckiem, niech się ruszy znad kompa) :14:
Jendrula

Postprzez Jendrula » 23 sty 2013, o 16:43

Z tekstu w gazecie wynika po opisie "problemu" iż jest to dokładny cytat z tego co piszesz na forum, więc prawdopodobnie słowo "mieszkańcy" oznacza tylko tego jednego mieszkańca LOCO.
A że za dużo płacimy i nie mamy wpływu na te autobusy to "insza inszość" Zobaczymy co Ci się uda zmienić
Jendrula

Postprzez Jendrula » 23 sty 2013, o 17:13

Loco napisał(a):I jeszcze jeden cytat z Pana Logicznego:
Jendrula napisał(a):Ja woziłem do Wawy dziecko i nie narzekałem bo to był MÓJ wybór by nie wozić do Jabłonnej.

No to jak w końcu ma być? Dzieciaki mają dmuchać kilometry dla zdrowia na piechotę, czy też mają być wożone pod samą szkołę by (cytując innego eksperta) zostać "utuczonymi świniami". Zaczynam się już w tej logice gubić.

LOCO! Wprowadziłeś nas w błą pisząc że dziecko do szkoły będzie miało kilometr. jak już jesteś taki nieporadny to wejdź na stronę http://www.jakdojade.pl to zobaczysz jak ułatwić dojście do szkoły. Wg serwisu z przystanku na Mehoffera do szkoły na Strumykowej jest 480 METRÓW. I to o te metry(wcześniej było ich 250!) robisz batalie i zawracasz wszystkim w głowie przy okazji wyzywając mnie od Urzędasów (dla mnie to straszna obelga!)
Opamiętaj się! jak już twoje dziecko 480 m nie przejdzie to TRAGEDIA!!!!! :11:

http://warszawa.jakdojade.pl/
Jendrula

Postprzez Loco » 23 sty 2013, o 17:37

@ Jendrula.
Zadałem ci konkretne pytanie. Co zrobiłeś w sprawie wiaduktu (lub jakiekolwiek innej, w których się wypowiadałeś), poza napisaniem 83 niebywale merytorycznych postów? Proszę o konkrety. Czekam na odpowiedź.
Loco

Postprzez szumski » 23 sty 2013, o 18:12

Gmina interweniowała w sprawie trasy natychmiast po sygnale od rodziców. Dojeżdża dziewięcioro dzieci, tak przynajmniej wynika z subwencji przekazywanych za uczniem - tzw. znaczone pieniądze.
Sprawa jest monitorowana na bieżąco ponieważ gmina pokrywa aż w 60% koszt tej trasy.
Pomimo mojej, delikatnie mówiąc, chłodnej rezerwy do ZTM, zapominacie o tym że ten autobus jedzie teraz do pętli tramwajowej a tramwaj do metra Młociny. Rozwiązuje to na pewno problemy komunikacyjne innym pasażerom niż uczniowie ze Strumykowej.

Co do całokształtu "współpracy" z ZTM, gmina pojedynczo nie ma żadnych szans. Pamiętacie jak już raz skończył się taki spór. Opinia publiczna oszalała jak ZTM zakazał zatrzymywania się autobusom na terenie gminy Jabłonna. Trzeba był w jurandowym worze ZTM przebłagać i wybulić pod dyktando.
Jakiekolwiek szanse w negocjacjach może mieć wyłącznie cały powiat.
Mariusz nazwał to dzisiaj "wariantem berlińskim" ale wiadomo, że powiat pruszkowski (wraz ze swoimi gminami) energicznie rozważa utworzenie linii lokalnych dowożących najprostszą drogą do kolei i bezpośrednią umowę z koleją. Z naszym radnym powiatowym to "austriackie gadanie" bo jest etatowym pracownikiem ZTM ale może namówić radnych gminnych aby złożyli wniosek do p. przewodniczącego Kowalika o zaproszenie starosty na spotkanie i niech starostwo zajmie jakieś stanowisko.
Stutysięczny powiat jednak ma lepsze argumenty niż jedna gmina.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 23 sty 2013, o 18:29

A najlepiej jakby porozumienie utworzyły WSZYSTKIE powiaty "okołowarszawskie" wtedy mają mocną pozycję w negocjacjach zarówno z ZTM jak KM i niezależnymi przewoźnikami.
W wariancie mniej optymistycznym niech WAWa się dogaduje co do honorowania biletów w I strefie a powiaty zapewnią dojazd na Choszczówkę lub Legionowo(do SKM-ki).
Tak jak było - było wygodne dla ZTM i jeszcze płakali że mają 30%pokrycie kosztów, to może KOSZTY ZA DUŻE CO?
Dla gminy wpłata na ZTM to potwornie duże obciążenie przez które nie starcza kasy na potrzebniejsze sprawy niż dopłata do biletu Jendruli(nie chcę jej!!! dajcie potrzebującym!)
Jendrula

Postprzez Loco » 23 sty 2013, o 18:32

Uczniów dojeżdżających z Chotomowa i Jabłonny na Strumykową jest ok. 30 (średnio po dziesięciu w każdym roczniku). Albo gmina zaniża wartość dotacji, albo ma mocno nieaktualne dane (żaden z wariantów mnie nie zdziwi).
Loco

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Radnego