Igor Krajnow - do rady powiatu - Lista PO miejsce ostatnie

Igor Krajnow - do rady powiatu - Lista PO miejsce ostatnie

Postprzez Igor Krajnow » 25 paź 2010, o 22:08

Nazywam się Krajnow. Igor Krajnow. Mam 32 lata. Urodziłem się i wychowałem w Warszawie. Wyprowadziłem się z niej w 2001 r. i od razu zamieszkałem na terenie powiatu legionowskiego, któremu jestem wierny do dziś. Najpierw mieszkałem przez 4 lata na osiedlu Rajska Jabłoń w Jabłonnie. Obecnie, już od ponad 5 lat, mieszkam w Olszewnicy Starej w sąsiedniej gminie Wieliszew. Jestem żonaty, mam trójkę dzieci (dwójka starszych chodzi do szkoły w Chotomowie). Interesuję się muzyką (słucham głównie bluesa, rocka i klasycznego metalu), motoryzacją, filmem (uwielbiam horrory i thrillery).

Pracuję w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie. Jestem rzecznikiem prasowym ZTM.

Kandyduję do rady powiatu legionowskiego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 3 (gminy Jabłonna i Wieliszew). Miejsce na liście - ostatnie, ale jak "odwrócicie listę przyjaciele to Igor będzie na czele" :-)

Zanim przedstawię swój program, chciałbym jeszcze kilka słów napisać o swoich dotychczasowych działaniach na rzecz powiatu legionowskiego, czyli o najważniejszych projektach komunikacyjnych, w realizacji i promocji których brałem udział.

Jeśli chodzi o gminę Jabłonna to najważniejsze, z mojego punktu widzenia było:
1. Wprowadzenie Wspólnego Biletu ZTM-KM do Chotomowa - kto korzystał lub korzysta z pociągu, wie jakie to jest udogodnienie. I jaka oszczędność. Sam najczęściej dojeżdżam do Warszawy pociągiem z Chotomowa i wszystkim polecam to rozwiązanie.

2. Uruchomienie linii nocnej N63 z Warszawy przez Jabłonnę i Legionowo do Chotomowa - uczestnicy różnego rodzaju imprez, przed jej uruchomieniem mieszkańcy Jabłonny i Chotomowa mieli do wyboru albo ostatniego Transluda o 21.55 (czyli musieli wychodzić niemal na samym początku imprez) albo długi i męczący spacer

3. Uruchomienie dziennej linii autobusowej (kursującej tylko w dni powszednie) do Chotomowa 806 - po komunikacji nocnej przyszedł czas i na dzienną. Chotomów bliżej Warszawy!

4. Przekształcenie linii 806 w linię kursującą przez cały tydzień 741 - od 1 października.

Pokrótce jeszcze o działaniach dla gminy Wieliszew:
- wprowadzenie Wspólnego Biletu ZTM-KM,
- wydłużenie linii SKM - S9 z Legionowa do Michałowa Reginowa i Wieliszewa,
- uruchomienie linii autobusowych L9 i L10, w których honorowane są bilety ZTM.

MÓJ PROGRAM, w którym stawiam na komunikację:

CEL - stworzenie sprawnego systemu komunikacji wewnątrzpowiatowej

ZAŁOŻENIA OGÓLNE:
- Stawiam na szyny - rozwój komunikacji kolejowej
- Rozwój komunikacji autobusowej - dowozowej do najważniejszych węzłów przesiadkowych i stacji kolejowych
- Zwiększenie nakładów finansowych na rozwój komunikacji na terenie powiatu np. dofinansowanie do Wspólnego Biletu
- Współorganizowanie i współfinansowanie przez powiat najważniejszych przedsięwzięć komunikacyjnych na terenie gmin powiatu
- Umożliwienie pasażerom współdecydowania o najważniejszych zmianach w komunikacji na terenie powiatu

PRZYKŁADY REALIZACJI:
- Uruchomienie połączeń kolejowych (szynobusem) między Legionowem a osiedlem przy Wodociągu Północnym
- Wspólny Bilet do Janówka
- Reaktywacja Społecznej Rady Pasażerów przy staroście powiatowym, jako organu opiniującego, w imieniu użytkowników komunikacji, projektów zmian oraz planów rozwoju
- Uruchomienie szybkiego połączenia powiatu z Lotniskiem Chopina w Warszawie oraz z lotniskiem w Modlinie
- Uruchomienie nowych połączeń autobusowych - z Olszewnicy Starej do Chotomowa i Jabłonny, z Bożej Woli i Skierd do Warszawy, z Chotomowa do Legionowa (na biletach ZTM)
- Usprawnienie już istniejących - wydłużenie trasy L10 do przystanku PKP Wieliszew i dalej do Michałowa Reginowa oraz skierowanie linii przez Skrzeszew (przy remizie OSP)
- Objęcie komunikacją dzienną i nocną kolejnych miejscowości na terenie powiatu

Jeśli chodzi o drogi oraz o pozostałą infrastrukturę, to będę walczył o:
- Modernizację ul. Piusa w Chotomowie,
- Budowę ul. Polnej w Olszewnicy Starej,
- Przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania ul. Dworcowej z drogą 631 w Janówku,
- Poprawę bezpieczeństwa na drogach publicznych powiatu,
- Budowę parkingu przy przystanku kolejowym w Chotomowie,
- Zwiększenie dostępności internetu w gminach Jabłonna i Wieliszew, przy udziale funduszy unijnych,
- Dokończenie budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej z Chotomowa do Jabłonny.

Zapraszam do komentowania, pytania (zgodnie z regulaminem - w innej części forum)... Chętnie spotkam się także z użytkownikami forum osobiście. Czekam na propozycje!
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Przejście pod torami

Postprzez Igor Krajnow » 25 paź 2010, o 22:20

Rozmawiałem dziś z kolejarzami, po sobotnim potrąceniu pieszego przez pociąg w Chotomowie, o przejściu podziemnym pod torami, przy przystanku kolejowym.

Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale procedur muszą dotrzymać i chociaż prace przy przejściu podziemnym się zakończyły, nie przyspieszają coś odbioru. Będzie oddane do użytku dopiero "do końca listopada". Miejmy nadzieję, że do tego czasu nie dojdzie znów do jakiegoś wypadku.

[ Dodano: Wto 02 Lis, 2010 22:55 ]
8 listopada wchodzi w życie nowy rozkład jazdy kolejowy na naszej linii. To już pewnie wiecie. Ale nie wiecie pewnie tego, że dzięki temu, że konstruktorzy rozkładów kolejowych z ZTM chodzili nad specami z KM, będzie on dla nas korzystniejszy. Będzie więcej pociągów po południu, dzięki czemu powinno być w nich nieco luźniej. Teraz mamy pociąg o 16.53 a potem dopiero 18.09. Oba załadowane ludźmi. Od 8 listopada będzie 17.06, 17.41 i 18.10

Po szczegóły odsyłam TU

[ Dodano: Czw 11 Lis, 2010 02:32 ]
Nie wiem, czy was też to nie denerwuje, że w Chotomowie nie można naładować karty miejskiej? Okazuje się, że to jest problem. Ale od tego są problemy by je rozwiązywać :-) ZTM, za moją namową, wystąpił do Mennicy o uruchomienie punktu sprzedaży biletów i kodowania kart miejskich w Chotomowie. W poniedziałek ekipa Mennicy ma się pojawić w Chotomowie w celu "rozeznania terenu". Według mnie, w pierwszej kolejności w grę wchodziłoby uruchomienie sprzedaży biletów i kodowania kart na poczcie, tak jak to się dzieje we wszystkich urzędach pocztowych w Warszawie. Ewentualnie, jeśli jakieś podmioty handlowe byłyby zainteresowane taką usługą, możliwe będzie zainstalowanie terminala, w którymś ze sklepików czy kiosków.

Idealnym rozwiązaniem byłby oczywiście biletomat. Najlepiej przy przystanku kolejowym. Jednak obecnie okazuje się, że to nie będzie raczej możliwe. Instalowane obecnie w Warszawie i poza nią urządzenia (te wielkie "szafy") są bardzo drogie. Operator boi się, że takie urządzenie w Chotomowie nie zarobiłoby na siebie ze względu na zbyt małą liczbę przeprowadzanych w nim transakcji. Jednak nadzieją napawać może fakt, że planowana jest instalacja w aglomeracji mniejszych i tańszych biletomatów. Jeden z nich wtedy na pewno pojawi się w Chotomowie. Przypilnuję tego tematu!

Niestety wciąż nie wiadomo kiedy w Chotomowie mógłby pojawić się kasownik. Póki co Koleje Mazowieckie raczej nie zamierzają uruchomić swojej kasy, a bez kasy kasownika też nie zainstalują ze względu na zbyt duże ryzyko dewastacji :-(
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (kandydaci)