Tomasz Rybałko Kandydat na Radnego Powiatu Legionowskiego

Tomasz Rybałko Kandydat na Radnego Powiatu Legionowskiego

Postprzez Tommy » 8 lis 2010, o 21:57

Obrazek

Nazywam się Tomasz Rybałko, mam 44 lat i mieszkam w Chotomowie. Kandyduję na Radnego Powiatu Legionowskiego, chcąc reprezentować interesy naszych miejscowości w Powiecie.

Pracuję w szkole podstawowej w Chotomowie, jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz instruktorem sportu w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. Jestem szczęśliwym małżonkiem i ojcem dwojga dzieci. Prywatnie interesuję się muzyką i akompaniuję na gitarze w dziecięcej scholi w parafii chotomowskiej. Mieszkam w Chotomowie od 10 lat, a od 1987 roku, pracowałem w szkole w Jabłonnie jako nauczyciel.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego oraz studia podyplomowe na Warszawskiej Akademii Technicznej. Teraz kończę studia podyplomowe dla nauczycieli na Politechnice Warszawskiej. Jestem pedagogiem z wykształcenia i z tradycji rodzinnych, dlatego zawsze były mi bliskie sprawy dotyczące edukacji oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Szczególnie ważne są dla mnie bezpieczne drogi do szkoły oraz przeciwdziałanie patologiom wśród dzieci i młodzieży.

Kandyduję do rady powiatu legionowskiego by mieć realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Chcę skupić się na oświacie oraz kulturze fizycznej mieszkańców powiatu - wiele badań wskazuje jednoznacznie, że regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na jakość naszego życia. Uważam, że ważną sprawą jest organizowanie zajęć pozaszkolnych dla młodzieży. Pobudzanie ich zainteresowań i hobby jest najlepszą ochroną przed zagrożeniami i patologiami.

Kandyduję z listy Platformy Obywatelskiej. W wymiarze lokalnym Platforma pozytywnie wpływa na rozwój całego Powiatu. Wystarczy spojrzeć na szybki rozwój Legionowa czy Wieliszewa, żeby zobaczyć, ile spraw skutecznie doprowadzili do końca ludzie związani z PO. Wierzę we współpracę, która jest lepsza od niekończącej się walki pomiędzy partiami, dlatego wybranie mnie przyczyni się do rozwoju Powiatu. Dlatego też proszę o państwa głos.

Tomasz Rybałko

Obrazek

Moje zadania.
Jestem nauczycielem, mój program opieram o sprawy edukacji dzieci i młodzieży.
Uważam, że trzy najważniejsze sprawy to:
a) Bezpieczna droga do szkoły.
b) Zmniejszenie patologii, zagrażających naszym dzieciom.
c) Rozwój infrastruktury drogowej i komunikacji.

a)
Bezpieczne drogi do szkoły to staranność w projektowaniu układu urbanistycznego, tak by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, młodzieży oraz pracownikom oświaty. Dziś nasz Powiat jest planowany bezmyślnie. Jaki bowiem ma sens budowanie chodnika po przeciwnej stronie ulicy, niż planowana szkoła? Dlaczego w Chotomowie, na etapie projektu, ścieżka rowerowa nie zostaje odgrodzona od jezdni tak, jak ma to miejsce 2 km dalej, w Jabłonnie? Złe planowanie to zagrożenia, wynikające z zaniedbania i braku zrozumienia, czym jest dzisiejsza szkoła. Dlatego chcę zwrócić uwagę na konieczność zabezpieczenia szkół, czy boisk przed ryzykami związanymi z ruchem drogowym. Jako radny powiatu zorganizuje przegląd i modernizacje wszystkich przejść dla pieszych przy szkołach oraz wdrożę podwyższony standard bezpieczeństwa w autobusach, które codziennie dowożą naszą młodzież do szkoły podstawowej i gimnazjum w Jabłonnie.

b) Nasze dzieci już od pierwszych klas są wystawione na zagrożenia związane z negatywnymi wzorcami zachowania czy używkami. Mieszkańcy powiatu poświęcają mnóstwo czasu na dojazdy do pracy, co powoduje ograniczenie nadzoru nad dziećmi. Dlatego konieczne jest zwiększenie oferty opieki ze strony instytucji kulturalnych czy szkoły. Kluczem do takiej opieki jest aktywna współpraca otoczenia młodzieży – domu, szkoły i ośrodków sportu. Dlatego chciałbym w powiecie i naszych gminach wprowadzić swój autorski program powiązania działania tych instytucji z prewencyjnym charakterem Straży Gminnej w jeden organizm. Całość zapewni ochronę naszej młodzieży przed patologiami.

c) Rozwój infrastruktury drogowej i komunikacji. Jak każdy mieszkaniec gminy doskonale zdaję sobie sprawę, jakim problem jest dotarcie i powrót z pracy. Dlatego będę ściśle współdziałał we wszystkich przedsięwzięciach, które będą miały na celu poprawę infrastruktury drogowej, oraz usprawnienia komunikacji. Przykładem takich działań jest inicjatywa członków PO mająca na celu rozwój i zintegrowanie Systemu Komunikacji Powiatowej, rozszerzenie strefy wspólnego biletu ZTM-KM oraz budowa kompleksu „parkuj i jedź”.

Bezpieczeństwo dzieci leży mi na sercu, sam dbając o bezpieczeństwo własnych pociech widzę, jak wiele można zmienić na lepsze. Ale, by zmiany były trwale, muszą się wzajemnie nakładać na siebie. Dlatego chce z moim programem wyjść poza jedną szkole czy jedno boisko Gminie. Chcę wprowadzić to w Radzie Powiatu, tak by moja praca skutecznie służyła lokalnej społeczności i następnym rocznikom naszych pociech.

Dlatego proszę o Państwa glos na moja kandydaturę do Rady Powiatu. Swoją osobą i doświadczeniem gwarantuję skuteczność tego programu. Wszystko dla bezpieczeństwa tego, co najcenniejsze – naszych dzieci.
Tommy

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (kandydaci)