Astrabas Monika kandydatka do RG, okręg nr 3, lista 25

Astrabas Monika kandydatka do RG, okręg nr 3, lista 25

Postprzez Astrabas » 14 lis 2010, o 12:04

Nazywam się Monika Astrabas, mam 33 lata i od urodzenia mieszkam w Chotomowie. Tu dorastałam, tu dorastają moje dzieci.
Ukończyłam Wyższą Szkołę Finansów, Bankowości i Zarządzania w Warszawie, na kierunku finanse przedsiębiorstw. Jestem samodzielnym księgowym. Obecnie pracuję w administracji publicznej.
Jestem zapalonym społecznikiem. Pełniłam funkcje skarbnika w Radzie Rodziców Gminnego Przedszkola w Chotomowie w czasie pierwszego roku działania tej placówki.
Do Rady Gminy zdecydowałam się kandydować, ponieważ uważam, że mam wiele pomysłów i możliwości aby wraz z innymi mieszkańcami zbudować przyjazną gminę, w której nam wszystkim będzie się żyło wygodnie i bez problemów.
Jestem osobą bezpartyjną.

Najpilniejsze sprawy jakimi chciałabym się zająć w nadchodzącej kadencji to :

1. Budowa szkoły na granicy Jabłonny i Chotomowa
Warunki w szkole podstawowej w Chotomowie są ciężkie i przez najbliższe 2 lata nie poprawi się sytuacja lokalowa. To niestety nasza rzeczywistość. Już teraz nasza szkoła pracuje na tzw. 1,5 zmiany, a niestety od przyszłego roku będzie konieczność wydłużenia czasu pobytu dzieci w szkole. Czemu? Od przyszłego roku do szkoły trafią nie tylko 7-latki ale i 6-latki. A od 2012 roku już wszystkie 6-latki będą objęte obowiązkiem nauki w szkole. Nie ma wątpliwości, że planowana budowa CEKS musi ruszyć! Dobrym rozwiązaniem jest budowa etapami. Najpilniejsza zatem to budowa nowej szkoły i zaplecza sportowego.
2. Rozbudowa i unowocześnienie przedszkola gminnego w Chotomowie
Budynek w którym obecnie mieści się przedszkole gminne w Chotomowie został wybudowany w latach 80-tych. Od tego czasu nie przeszedł żadnego gruntownego remontu. Trzy lata temu gmina odzyskała kontrolę nad budynkiem i pomimo przeprowadzenia prac adaptacyjnych budynek i tak wymaga gruntownego remontu. Już dziś wiadomo, że konieczna będzie również jego rozbudowa! Uważam, że nie musimy robić projektu placówki, której budowa zakończyłaby się w bliżej nie określonym czasie. Istnienie możliwość dobudowanie do obecnej bryły 2 sal, przeprowadzenia remontu wnętrza, ocieplenia na zewnątrz oraz położenia nowego dachu.
3. Rozszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w szkole i GOK
Dzieci w naszej gminie muszą mieć możliwość skorzystania z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych oferowanych przez szkołę i Gminny Ośrodek Kultury. Uważam, że takie wydatki z budżetu gminy nie powinny być objęte żadnym planem oszczędności. Jest to inwestycja w przyszłość. Rozbudowanie w dzieciach pasji i zainteresowań to obowiązek nas dorosłych. Dołażę również wszelkich starań aby w naszej gminie udało się pozyskać środki na budowę tak upragnionego Orlika. Także ważne jest żeby nasz jedyny gminny plac zabaw stał się naprawdę miejscem przyjaznym dziecku. Uważam że w Chotomowie powinien powstać plac zabaw - w drugiej części Chotomowa "za torami".
4. Wydłużenie linii SKM do stacji Chotomów
Mieszkamy blisko stolicy i większość naszych mieszkańców tam właśnie pracuje lub uczy się. Chciałabym zająć się problemem transportu, tak żeby maksymalnie przybliżyć nas do Warszawy. Uważam że naszym wspólnym celem powinno być wydłużenie linii kolejowej SKM do Chotomowa, co skróciłoby czas dojazdu do Warszawy i jednocześnie zwiększyło częstotliwość połączeń. Niezbędne jest też ułatwianie mieszkańcom dojazdu do stacji PKP. Problem ten można rozwiązać uruchomieniem sieci busików dowożących mieszkańców do pociągów,
5. Wydłużenie linii autobusu 741
Obecna linia autobusu ZTM nr 741 ułatwia komunikację tylko części mieszkańców Chotomowa. Mieszkańcy „za torami” mają nadal problemy z korzystaniem z tego środka transportu . Uważam że trasa obecnej linii, musi być wydłużona.
6. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
Sytuacja finansowa naszej gminy i planowane priorytetowe inwestycje nie pozwolą na budowę w najbliższych latach własnej oczyszczalni ścieków i ujęć wody. Moim zdaniem powinniśmy szukać możliwie szybkich do zrealizowania przyłączeń kierując się dobrem mieszkańców i względami ekonomicznymi. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z Czajki
7. Przejęcie przez gminę gospodarki odpadami
Sprawą priorytetowa jest przejęcie przez gminę gospodarki odpadami. Oczywiście nie jestem zwolennikiem zmuszania mieszkańców do przyjęcia jednej odgórnej ustalonej opcji. Ale wierzę, że jeśli każdy z nas będzie przekonany do wspólnej koncepcji, to projekt zyska wielu zwolenników. Proponuję wybranie w drodze przetargu jednej firmy, która obsługiwałaby cała gminę. W myśl zasady "duży może więcej" wierzę że uda się wynegocjować takie stawki, dzięki którym wszyscy mieszkańcy odczują korzyści. Dla ochrony naszych lasów i terenów otwartych niezbędne byłoby na trenie gminy ustawienie kontenerów oraz pojemników na segregowane śmieci.
8. Sieć utwardzonych dróg i chodników
Sprawa dróg w naszej gminie to bardzo gorący temat. W okolicy w której mieszkam są „drogi” które tylko z nazwy są nimi. W rzeczywistości są to rozjeżdżone wśród traw albo drzew błotniste bajora. Zimą taki stan rzeczy powoduje zagrożenie nie tylko dla butów ale i dla zdrowia tych mieszkańców. Nie ma zupełnie możliwości dojechania do tych gospodarstw. Rozwiązanie tego problemu to sprawa priorytetowa.

Wszystkich Państwa zapraszam do poparcie mojej osoby
21 listopada w wyborach samorządowych.
Dołożę wszelkich starań aby nie zawieść moich wyborców.

Łączę wyrazy szacunku,
Astrabas

Powrót do Wybory samorządowe 2010 (kandydaci)