Kupię dom blisko PKP

Kupię dom blisko PKP

Postprzez Arielat » 15 maja 2014, o 15:05

Witam. Chcę kupić dom w Chotomowie. Rozglądam się, robiąc wycieczki po okolicy która mnie interesuje ale na razie nic nie wybrałem. Zawsze jest jakieś ale. Jeżeli ktoś ma za oknem domek na którym wisi napis SPRZEDAM niech da znać jaki to adres. Podjadę zobaczę i może zostanę sąsiadem :) Mam w zasadzie tylko 1 warunek. Interesują mnie nowe, dopiero budowane lub już zbudowane domy w jakiejś normalnej cenie. Dziękuję za pomoc - wszystkim którzy pomogą. Piwo postawię po wprowadzeniu się ;)

Mam już jeden typ. Dom mi się podoba, jest prawie w zasięgu kasy którą mogę dostać z banku. Mieści się w Chotomowie na ulicy Bukowej.
Link:
http://www.gumtree.pl/cp-mieszkania-i-d ... redAd=true

Co budzi moje wątpliwości?
1. Masarnia Metka ok. 270 metrów od domu (w prostej linii). Czy ktoś mieszka w tej okolicy? Tam nie ma kanalizy więc jak z zapachami z szamba? Przecież muszą je mieć ogromne. Kiedy wywożą?
Czy taka masarnia podczas produkcji, wędzenia wytwarza inne nieprzyjemne zapachy? Czy te kilkaset metrów wystarczy jako bufor? Którędy jadą samochody z towarem i dostawami? Wspólną czy Lipową?

2. Zakład zajmujący się chłodnictwem to też 300-400 metrów. Jaki ma profil produkcji? Czy bardzo uciążliwy dla mieszkańców, powietrza i wód gruntowych?

3. Co z wodą. Nie ma miejskiej więc w grę wchodzi studnia która już jest na działce. Woda w Chotomowie jest dość kiepska. Czy te zakłady mają wpływ na wodę?

Dużo tego ale skoro mam ten wymarzony dom spłacać latami to nie chcę niespodzianek.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Arielat

Re: Kupię dom blisko PKP

Postprzez kkriss » 16 maja 2014, o 06:28

1. Do metki mam większy kawałek, ale czasami tamtędy spacerujemy i powiem, że żadnych zapachów idąc ulicą nie czuć nawet w bardzo gorące lato. Jak szambo wywożą to na pewno trochę czuć, ale twoje, też będzie czuć jak będą wywozili.

2. Mieszkam bardzo blisko - cicho i spokojnie. Ogólnie wygląda jakby tylko magazyny były.
Nam nie przeszkadza. Tak naprawdę jak nie patrze w tamtym kierunku to jakby żadna firma nie istniała.

3. Raczej wątpliwe, nigdy o tym nie słyszałem, aby ktoś miał pretensję do tych zakładów.
kanalizacja w naszej okolicy będzie według planów ok. 2020 roku.

Byłeś, widziałeś to? - bo widzę, że pokazują tylko grafikę komputerową.

Ja narazie na tyle mogę odpowiedzieć.
kkriss

Postprzez GKowal » 16 maja 2014, o 10:25

Jako twój potencjalny sąsiad (też mieszkam na Bukowej) mogę tylko stwierdzić, że z punktu widzenia tego domu działalność obu zakładów zakładów jest raczej nieodczuwalna. Kilkanaście lat temu było czasami czuć woń z masarni, ale najbliżsi sąsiedzi wymogli modernizację kominów/filtrów. Ostatnio bardziej mi przeszkadzają przy masarni parkujące samochody wzdłuż drogi niż sama działalność masarni. Zakład robiący klimatyzację jest jeszcze mniej uciążliwy.

Dom porządnie zrobiony (przynajmniej do stanu surowego, bo po zamknięci wykończenia już nie śledziłem), podbudowa działki oryginalna (bez żadnego nawożenia i niespodzianek pod ziemią).

Z mediów masz już wodę i prąd. Gaz w zasięgu, kable teleinformatyczne raczej nierealne.
Pozostała infrastruktura taka jak widać - czyli brak. Taka gmina.

Jak kupisz dom od razu kup łopatę do śniegu, bo ulica permanentnie cierpi zimą na braki w odśnieżaniu :)

Pozdrawiam
GKowal

Postprzez skierd » 16 maja 2014, o 17:56

[quote="GKowal"]Jako twój potencjalny sąsiad (też mieszkam na Bukowej) mogę tylko stwierdzić, że z punktu widzenia tego domu działalność obu zakładów zakładów jest raczej nieodczuwalna. Kilkanaście lat temu było czasami czuć woń z masarni, ale najbliżsi sąsiedzi wymogli modernizację kominów/filtrów. Ostatnio bardziej mi przeszkadzają przy masarni parkujące samochody wzdłuż drogi niż sama działalność masarni. Zakład robiący klimatyzację jest jeszcze mniej uciążliwy.

Dom porządnie zrobiony (przynajmniej do stanu surowego, bo po zamknięci wykończenia już nie śledziłem), podbudowa działki oryginalna (bez żadnego nawożenia i niespodzianek pod ziemią).

Z mediów masz już wodę i prąd. Gaz w zasięgu, kable teleinformatyczne raczej nierealne.
Pozostała infrastruktura taka jak widać - czyli brak. Taka gmina. Iwłasnie z tego powodu radzę wybrać dom w innej gminie, 6 lat bez kanalizacji..., nie będzie łatwo. Pozdrawiam.
skierd

Postprzez Jendrula » 16 maja 2014, o 19:17

Dom jest OK, spróbuj wynegocjować poniżej 600tys , powiedz że w Olszewnicy 1,5 km dalej możesz mieć wodociąg i asfalt pod domem za 550tys.
Uciążliwośc zakładów- nie ma takiego problemu, sieć TEPSY JEST na Bukowej.
Jak będą pytani to proszę na priva, ofertę znam od podszewki, jak poszukujesz DUUUUżego domu to warto.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Arielat » 16 maja 2014, o 20:22

Racja że dom dość duży, zastanawiałem się nad jego wielkość a raczej nad kosztami jego utrzymania. Czy 150 m powierzchni użytkowej to tak dużo? Może wypowie się ktoś kto ma podobny gabaryt. Widziałem osobiście jak jest wykonany, byłem w środku i wygląda dość solidnie. Ocieplony 15 cm więc nie za dużo ale i nie za mało. Jakie będzie generował koszty to warto jednak sprawdzić.

Byłem przed chwilą żeby zobaczyć jak to wygląda dziś po dość sporych opadach i też nie mam uwag. Ta czarna Alfą to nie złodzieje to ja :)
Skierd ja mieszkam w tej gminie i znam jej realia ale znam też trochę życie i wiem że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :)
Do gadania jest masa ludzi ale nie widać tego gadania żadnych efektów. Wybieramy tych samych beznadziejnych samorządowców a później na nich narzekamy. Tu dobry manager do rządzenia potrzebny, oprócz kasy oczywiście.

Jak się zdecyduję na pewno będę się targował.
Arielat

Postprzez GKowal » 16 maja 2014, o 20:36

Jendrula napisał(a):... sieć TEPSY JEST na Bukowej...

Prawda, ale już nie ma możliwości rozbudowy. Jak budowali sieć to były trzy domy (po stronie nieparzystej Bukowej) i tylko dla tych domów podciągnęli kabel. Na środku Bukowej jest słupek telekomunikacyjny i do niego dochodzą kable z centrali ułożone w peszelu, ale od słupka do domów rozchodzą się bez peszela (bezpośrednio w ziemi). Kolejnego domu (po tej samej stronie Bukowej co sprzedawany) od lat TPSA nie chce podłączyć, bo ponownie musiałaby kopać i układać kabel do słupka telekomunikacyjnego.
To takie kolejne regionalne rozwiązanie - na chwile obecną, bez perspektywicznego przemyślunku. :21:
GKowal

Postprzez Arielat » 17 maja 2014, o 08:04

Co w takim razie z internetem? Jaki dostawca (czy jest wybór bo ja znalazłem tylko jednego u którego właśnie wisi forum) i jak wygląda stabilność łącza np. dziś jak leje deszcz? Czy często są przerwy?
Jaki operator komórkowy ma tam najlepszy zasięg i czy łapie ktoś G4?
Arielat

Postprzez skierd » 19 maja 2014, o 11:26

Polecam LTE, działa bez zarzutu a co do kosztów utrzymania takiego domu to na tym etapie możesz zainwestować w tanią energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych, ogromnie zmniejsza koszty , ja mam więc wiem o czym piszę. Poza tym miejsce jest bardzo ładne i dom też przynajmniej z zewnątrz. Pozdrawiam.
skierd

Re: Odp: Kupię dom blisko PKP

Postprzez Kokos » 28 maja 2014, o 21:52

Arielat napisał(a):Co w takim razie z internetem? Jaki dostawca (czy jest wybór bo ja znalazłem tylko jednego u którego właśnie wisi forum) i jak wygląda stabilność łącza np. dziś jak leje deszcz? Czy często są przerwy?
Jaki operator komórkowy ma tam najlepszy zasięg i czy łapie ktoś G4?

Mogę z czystym sumieniem polecić GVT Internet, działa dobrze, ok prędkości, no i jedni z niewielu tu mają rozsądne ceny.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
[...]
Kokos

Następna strona

Powrót do Kupię