Nasza dpowiedż na "sprostowanie" gminy

Nasza dpowiedż na "sprostowanie" gminy

Postprzez Chotomowianin » 15 maja 2012, o 18:18

Wiejska Inicjatywa Obywatelska

StowarzyszenieRedakcja Gazety Powiatowe

Pani Redaktor Naczelna

Magdalena Gabrysiak-KędzierskaNiniejszym składamy podziękowania dla Pani Iwony Wymazał, za zaangażowanie, trud i rzetelność dziennikarską. Jesteśmy wdzięczni za dostarczanie informacji o sprawach gminy, w której mieszkamy. Naszym wspólnym pragnieniem jest, by wszystkim nam żyło się lepiej.


Dzięki artykułom i podjętym tematom, Urząd Gminy Jabłonna zajął wreszcie stanowisko zbieżne z interesem mieszkańców. Niestety wcześniejsze zachowania reprezentantów Gminy i ich działania o tym nie świadczyły. Artykuł „Gmina Jabłonna kontra Starosta ? ”, sprawił, że Gmina Jabłonna wycofała się ze swoich działań i zezwalania na przekształcanie terenów wbrew negatywnym opiniom Zarządu Powiatu.

Jeśli zatem Urząd Gminy od początku miał dobre intencje (jak informuje w swym sprostowaniu przedstawiciel Gminy, pan Michał Smoliński ), to uzasadnione jest pytanie:

Dlaczego negatywne postanowienie Zarządu Powiatu w sprawie przekształcania części terenów od razu nie zostało ujęte w projekcie studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego gminy?

Naszym zdaniem było dość czasu pomiędzy wydaniem postanowienia przez Zarząd Powiatu, a pojawieniem się projektu studium!!!

Warto też zauważyć, że przywołane przez pana Smolińskiego zapisy w projekcie studium i MPZP o zakazach, nakazach w/s kształtowania ładu przestrzennego, bez konsekwentnego ich egzekwowania , przez Gminę, są zapisami „pustymi”. Krzepi wiadomość, że gmina nie zezwala inwestorom na zmiany rzędnych działek (czyli ich „podwyższanie”), ale niepokoi fakt, że zezwala na to sprzedającym działki zanim o warunki zabudowy wystąpią inwestorzy...

Mamy nadzieję, że dziennikarze i redaktorzy niezależnej prasy lokalnej, nadal będą swoim Czytelnikom rzeczowo i obiektywnie przedstawiać naszą samorządową rzeczywistość. Tak, jak to czynili dotychczas


Mieszkańcy Gminy


Członkowie Stowarzyszenia


Wiejska Inicjatywa Obywatelska
Chotomowianin
 
Posty: 399
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 12:47
Lokalizacja: Chotomów

Powrót do Wiejska Inicjatywa ObywatelskaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość