Programy wyborcze

Programy wyborcze

Postprzez szumski » 31 paź 2014, o 23:24

Przejrzałem pobieżnie (dostępne) programy wyborcze.
Generalnie wszystko do depy. Jak naprawić nikt na razie nie wie.
Napisaliby chociaż, że niebo niebieskie, zimno w zimie a gorąco w lecie. Ale nie, kipią nienawiścią do miejsca w którym mieszkają.
Oczywiście miszcz NATO i świata w refleksie, Grzybek, po 8 latach pierdzenia w samorządowy stołek zauważył na swoim portalu, że na Księżycowej jest księżycowo. Jak mu dwie lampy zajmą następne 8 lat, to można się też spodziewać, że Łukaszenka stanie na Odrze zanim pan pułkownik wciągnie kalesony na tyłek.

Współczuję, ja mam przynajmniej wybór - po kawałku ziemi w różnych miejscach Polski a kandydaci jak Kargule, tylko złość ich w kupie trzyma.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Okreg 13

Postprzez Chotomowianin » 2 lis 2014, o 11:38

Z tego co wiem to Chmielewski prowadzi swojego bloga (zresztą umieścił jego adres na banerze vis a vis nowej podstawówki) www.kchmielewski.blog.pl Ostatnio też wpisał informacje o spotkaniach z Mieszkańcami- gdyby ktoś był zainteresowany. Mnie tam osobiście przekonuje. Młody, konkretny, student prawa (może to coś mu i nam da). Jakiś czas temu zresztą chodził po domach i rozmawiał z ludźmi o swoim programie itd.
Chotomowianin

Re: Programy wyborcze

Postprzez szumski » 2 lis 2014, o 12:45

Zsumował deficyty z 4 lat???
Matko Bosko! deficyt 19 689 612 zł a dług 5.152.970,89 zł. To z czego ten deficyt pokryty??? Od raz na ministra finansów.
Deficyty podane z projektu a nie z wykonania.

To trzeba poprawić, generalnie popieram młodych ludzi, ale takie byki.....
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 2 lis 2014, o 15:50

Przecież on wyraźnie napisał ile wynosi dług- te 5 mln ileś, a deficyt z uchwał budżetowych podał chyba raczej jako pokazanie pewnej tendencji przy uchwalaniu budżetu. Przecież nie pisze, że jesteśmy zadłużeni na te 19-20 mln. Nie jestem ekonomistą, ale nie wydaje mi się żeby coś źle tu napisał :).
Chotomowianin

Postprzez szumski » 2 lis 2014, o 17:08

Pisze tak:
Deficyt, pomimo którego rozwój Naszej gminy stoi w miejscu. Zwróćmy uwagę, że deficyt jest niczym innym jak długiem zaciągniętym przez gminę. Choć obecny poziom zadłużenia wynosi 5.152.970,89 zł, to Radni z całą świadomością przyjmowali kolejne Uchwały budżetowe z deficytami w wysokości:

2011- 3 849 129 zł
2012- 3 387 104 zł
2013- 8 568 989 zł
2014- 3 884 390 zł

Daje to łączną kwotę planowanego deficytu (na szczęście jedynie planowanego) w wysokości 19 689 612 zł!

Jak bez pożyczki pozyskać "fundusze" ? Przecież wiesz, że gros "funduszy" to pożyczki umarzalne. Sam Lemur to 5 mln i to MUSI BYĆ POŻYCZKA.
Które referaty zlikwidować żeby koszty administracji przeciąć na pół? Przy zróżnicowaniu zarobków naczelnik - pracownik, po przecięciu na pół w inwestycjach zostałbyś SAM!
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 2 lis 2014, o 19:21

Wpisy w tym poscie a podpisane przez nick "Chotomowianin' nie są moje .Powiadomiłem admina o tym fakcie i tyle :04:
Chotomowianin

Postprzez robertr » 3 lis 2014, o 07:27

Czy jakiś kandydat na wójta mógłby obiecać doprowadzenie do zrobienia ronda/ świateł na końcu Chotomowskiej (z Modlińską) w Jabłonnie. Wiem, że to pewnie inne kompetencje ale sprawa dość istotnie ułatwiłaby życie znacznej liczbie mieszkańców naszej gminy.
robertr

Postprzez MarekKowalski » 3 lis 2014, o 08:27

Czasy mamy takie, że każdy kandydat może obiecać wszystko :) To nic nie kosztuje, konsekwencji nie ma żadnych - nawet w postaci przepadnięcia w kolejnych wyborach (w Warszawie Pani HGW obiecuje co kadencję to samo, nie realizuje i wygrywa :( ).

Lepiej się zastanowić, któremu będzie się chciało zebrać do tzw. kupy wszystkie potrzeby np. drogowe, stworzyć ich hierarchię, a następnie je po kolei realizować. Niektórzy mieli okazję to zrobić - ale tego nie zrobili.
MarekKowalski

Postprzez robertr » 3 lis 2014, o 08:48

Jak nie obieca to i rozliczyć nie można. Ze względu na panującą demokrację to kandydaci nie mogą snuć wizji tylko muszą realizować najpilniejsze ''bieżączki'' - tu mamy Polskę a nie np Chiny. Wg mnie najpilniejszym problemem drogowym jest to skrzyżowanie. Jeśli masz inne zdanie to się podziel - konkretnie co?
robertr

Postprzez Jendrula » 3 lis 2014, o 09:27

Co ty chcesz od tego skrzyżowania? Zrobisz rondo, postawisz światła... korki rano i po południu będą WIĘKSZE.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2014 (dyskusja)