jeszcze bardziej grzybowo

O naszej lokalnej gazecie

jeszcze bardziej grzybowo

Postprzez piechocinski » 31 lip 2011, o 06:23

Jeszcze bardziej grzybowo...
5.10 w lesie
6.35 w domu
wodniście ,komarzyście, grzybowo
Na dzisiejszym liczniku REKORD 161 czerwonych głownie kozaków co prawda bardziej na sztuki niz wagę ale zbiór obfity ponad 10 kilo
lubię naszą okolicę
piechocinski

Postprzez szumski » 29 wrz 2011, o 10:58

wodniście ,komarzyście, grzybowo

I co? musi grzyby sie skończyli, bo susza w lesie a wodniście to zostało tylko u elektoratu w piwnicach.

I jak żeś Pan tą infrastrukturą zarządzał i ją nadzorował przez 21 lat, że w Wiśle wody po kostki a w piwnicach po jaja???

6x9

Ja głosuję na TADZINKA pozycji 18 jeszczem nie praktykował ;) pewnie będzie taka, że baba zharowana leży na łóżku sztywna jak jedynka a chłop pod łóżkiem wykręcony w ósemkę, bo go ciśnienie za....bało od prawa stanowionego przez koalicję - opozycję. Taż ZSL - PSL od wojny w koalicjach tworzy "opozycję" zwłaszcza przed wyborami.

A teraz poważnie i chciałbym żeby Pan się do tego ustosunkował.
Co stoi na przeszkodzie, że przez 21 lat demokracji nikt nie wprowadził prostego zapisu do byle jakiego rozporządzenia (nie potrzeba do tego ustawy) w brzmieniu: "faktura niezapłacona nie jest kosztem uzyskania przychodu" ???
Dlaczego PSL udający, że trzyma stronę "maluczkich", akurat w tym przypadku włazi w dupę korporacjom? Dlaczego na młodego, początkującego przedsiębiorcę nasyłacie komornika po egzekucję VAT od niezapłaconej przez zagraniczną korporację faktury???
Przyzna Pan, że nie trzeba być zwolennikiem PiS, żeby ustanawiających takie prawo, uznać za agentów obcych kapitałów.

Gościu ("kapitał zagraniczny") nie płaci faktury, odlicza VAT i dochodówkę (nie płaci do MOJEGO PAŃSTWA!!!) a ja muszę sprzedać "srebra rodowe" żeby ten VAT i podatek od niezapłaconej faktury odprowadzić. Czyli Pan i Jemu podobni 21 lat z premedytacją, działacie na moją szkodę, jednocześnie nieźle żyjąc z moich podatków. Proszę mi to wytłumaczyć.
Pozdrawiam

PS.
Dyrektor (prezes) spółki zagranicznej, przychodzi na badania lekarskie.
Lekarz po wykonaniu badań mówi:
- wszystko w porządku, ale nie masz pan "rowa" z czym się pierwszy raz w karierze spotykam.
- no widzisz pan, ZALIZALI (od samorządu po Sejm)
odpowiada prezes.

Jaką szansę ma w Polsce, polska firma uzyskać taką lokalizację jak MCDonald`s ???
W pewnym mieście, zasypują dolinę rzeki, bo obok jest ważny węzeł komunikacyjny i muszą tam być marykańskie hamburgery.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 29 wrz 2011, o 13:25

"faktura niezapłacona nie jest kosztem uzyskania przychodu" - tak powinno być a niestety nie jest.

Gdyby znalazł się w końcu ktos na tyle odważny, kto obiecałby a potem wprowadziłby ten "rozsądny zapis" w przepisach, którego brak jest przyczyną wielu patologii na polskim rynku to jestem przekonana, że BARDZO WIELE OSÓB zagłosowałoby na niego.
W konsekwencji spółki, które nie płacą innym miesiącami, zaczęłyby terminowo regulować swoje nalezności, sądy miałyby mniej pracy, ponieważ ilość nakazówek zmniejszyłaby się drastycznie a budżet Państwa tez by na tym skorzystał bo wiele firm nie ogłaszałoby upadłości ale nadal prowadziło swoją działalnosć i płaciło podatki.
MagdaM

Postprzez szumski » 29 wrz 2011, o 16:51

"faktura niezapłacona nie jest kosztem uzyskania przychodu" - tak powinno być a niestety nie jest.

Ależ wszędzie na świecie tak jest. W Czechach, Słowenii, Słowacji a nawet w Chorwacji, która członkiem Eurolandu jeszcze nie jest. O cywilizowanych krajach (Niemcy), nawet nie chce mi się pisać.

To ja się pytam: jaka banda zasrana od 21 lat ma w tym interes???
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 30 wrz 2011, o 07:39

Nic się w tym zakresie nie zmieni dopóki nie wprowadzi się okręgów jednomandatowych.
Wtedy Panowie politycy wreszcie poczują bat na swoje pośladki i będą wiedzieć, że mogą nie wejść. Partie niech sobie oczywiście istnieją dalej. Ale mam już dosyć głosowania na kogoś ze świadomością że i tak wejdzie ten pierwszy na liście, chociaż na niego bym nie zagłosował.

Co do opisywanej sprawy, to pamiętam jak przed wyborami niejeden polityk składał takie obietnice. I nie wiem w zasadzie w czym jest problem bo to sprawa prosta jak puszczenie bąka...
Niech Pan odpowie Panie kandydacie.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Chotomowianin » 5 paź 2011, o 19:33

WITAM Pana Panie Piechociński

Ta droga chce podziękowac Panu i pana koledze ,wielce sznownemu Panu Marszałkowi Struzikowi ZA CENNY WKŁAD W ROZWÓJ SŁUŻBY ZDROWIA
Mam tu na mysli prywatyzację na przykładzie tzw Szpitala bródnowskiego. Trzeba przyznać że wraz z waszą koleżnką koalicyjna Panią Minister Zdrowia stworzyliście iście luksusowe warunki do zapewnienia kompleksowej usługi na drodze do wiecznego odpoczywania,dla swoich pacjentów ,I pragne zaznaczyć że nie piszę tego bo należe do innej politycznej bandy /bo nie należe/ale dlatego że po raz kolejny przyszło mi sie zmagać z tematem medycyny na żywo. Mam gorącą prośbe aby spytał Pan w moim imieniu swojego kolegi własciciela sp.z o.o czy w XXI wieku w silnym kraju UE jest mozliwe podpisanie umowy w zakresie obsługi dyżuru urazówki dla kilku tysiecy mieszkańców przez oddział który NIE POSIADA WŁASNEJ SALI OPERACYJNEJ

Mimo wszystko POZDRAWIAM
:04:
Dlatego pozwalam sobie na małą dygresje a mianowicie wy tam na górze wyjadająć wisienki z tortu żyjecie sobie wesoło ,grzybowo, fajowo,w czasie wyborczym rozrywkowo a my tu na dole wychodzi na to że coraz bardziej też ......owo ale o znaczeniu bardziej erotyczny
Chotomowianin

Postprzez szumski » 6 paź 2011, o 20:26

Opracowanie Narodowego Programu Odbudowy Melioracji i Retencji
Aż mnie woda w piwnicy zabulgotała z radości.
A kto to zrujnował, że trzeba odbudowywać??? taż od wyzwolenia ZSL w koalicji - opozycji w każdym rządzie.
Ochrona istniejących i tworzenie nowych miejsc pracy, zwłaszcza przez rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw
a to się też niezmiennie udaje, jak zasraniec nie zapłaci za wybudowanie fabryczki polskim wykonawcom, zatrudni 4 ludzi na linii produkcyjnej na minimalnej stawce, dodatkowo wszyscy zaczipowani i jak schodzą na śniadanie albo srać, to czytnik podaje do systemu płac i ściąga z wypłaty KAŻDĄ SEKUNDĘ poza stanowiskiem pracy, tymczasem polscy wykonawcy zwalniają po 50 ludzi każdy, bo wszystko zajumał komornik za VAT od niezapłaconych faktur.

Państwo Poselstwo, zapraszam 10 października na godz. 9 do sali 134, XX Wydziału Gospodarczego Sądu Okręgowego ul. Czerniakowska 100, zobaczycie jak hołubieni przez Was w programach wyborczych, mali przedsiębiorcy są ordynarnie dupceni na miliony!!! a zapłacili podatki od tych milionów m inn. na Wasze apanaże, już 5 lat temu!!!
Zdrowia życzę, bo po 9tym - wybory, czyli 10 będziecie mieli już nas - małych przedsiębiorców głęboko w dupie. A minister finansów dostanie prikaz, żeby do żadnych fanaberii z VAT od niezapłaconych faktur nie dopuścić!!! bo potrzebne miesiąc w miesiąc świeże, gorące VATSREBRNIKI JUDASZOWE na biura poselskie, asystentów i inne nepotyczne zadęcia.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Dookoła Nas