ofe w dół

O naszej lokalnej gazecie

ofe w dół

Postprzez piechocinski » 8 sty 2012, o 18:30

Ubiegły rok był drugim w dwunastoletniej historii OFE, w którym fundusze wypracowały ujemne stopy zwrotu. Ostatecznie przeciętny wynik inwestycyjny OFE ukształtował się na poziomie minus 4,8% ( Raport Analizy Online).

Pierwszy raz OFE wypracowały ujemne stopy zwrotu w 2008 r., kiedy przez kryzys finansowy jednostki funduszy straciły na wartości średnio 13,9%. Również i w 2011 roku sytuacja giełdowa nie sprzyjała inwestycjom na rynku akcji, gdyż wartość indeksu szerokiego rynku WIG zmniejszyła się w tym okresie aż o prawie 21%.W grudniu jednostki OFE straciły na wartości średnio 0,4% i był to siódmy w 2011 roku miesiąc z ujemną stopą zwrotu. Na wyniki w ub. miesiącu niekorzystnie wpłynęła koniunktura na rynkach akcji, która w przeciwieństwie do oczekiwań części zarządzających funduszami okazała się niekorzystna (indeks WIG spadł o 4,8%).

Grudniowe straty zarządzających OFE z inwestycji na GPW zostały tylko częściowo zrekompensowane poprzez lokaty poczynione na rynku krajowych obligacji skarbowych, gdzie indeks IROS zyskał na wartości 0,6%.

Wynik inwestycyjny w grudniu był ujemny dla każdego z 14 działających na polskim rynku OFE.
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez Cielak » 9 sty 2012, o 15:34

świetnie, w prasie pisali to nie bardzo wiem po kiego licha Pan to powtarza???

Pozdrawiam
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez sharkah » 10 sty 2012, o 11:57

Może żebyśmy się cieszyli, że dzięki wspaniałomyślności rządu teraz mniej kasy trafia do ofe a więcej do zus..
sharkah
 
Posty: 145
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 15:46

Postprzez Cielak » 11 sty 2012, o 08:29

jak to dzięki wspaniałomyślności rządu?
a co rząd ma z tym wspólnego?
Do strat OFE rząd ma całe nic.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

ofe

Postprzez Jendrula » 11 sty 2012, o 09:46

przy takich wspaniałych wynikach OFE ja stary nawiedzony Liberał zacznę chyba przyklaskiwać rządowym pomysłom stopniowej likwidacji OFE. Na pewno sytuację by uzdrowiło wprowadzenie zasady :
1Gwarancji kapitału czyli zwrotu wpłaconych nominalnych składek
2wysokiej 40-50% prowizji dla OFE ale od ZYSKU, czyli źle chłopaki pracujeta to figa z makiem
3.zakaz wszelkich opłat "za zarządzanie" bo to gorsze od haraczu płaconego mafii (za haracz mafia gwarantuje ochronę biznesu).
4.możliwośc rezygnacji z ofe i przejścia na inne indywidualne inwestycje, poza wydaniem gotówki
Ale takiego programu nie ma nawet UPR i Mikke więc dalej będą nas kroić po kieszeni :21:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez sharkah » 11 sty 2012, o 12:36

Cielak - chodziło mi o to, że teoretycznie powinieneś się cieszyć, bo po zmniejszeniu wpłat do ofe Twoja strata z ofe jest mniejsza ;) a pisanie o stratach w ofe to dobre uzasadnienie tego, że więcej kasy zostaje w zusie. Tylko zawsze trzeba mieć na uwadze długoterminową perspektywę inwestowania i straty ponoszone w jednym roku są równoważone przez zyski w innych latach. Inwestowanie na giełdzie w krótkim okresie jest obarczone dużym ryzykiem, ale w długim okresie jest korzystniejsze niż inwestowanie w bezpieczniejsze instrumenty, które z definicji mają niższą premię za ryzyko.
sharkah
 
Posty: 145
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 15:46

Postprzez Jendrula » 12 sty 2012, o 11:20

Ale farmazonisz!
Jak giełda zarabiała po 600% to takie różne zrównoważone fundusze i OFE dawały aż50% :hah: a jak poleciało w dół to OFE poleciały równo. Zadnego równoważenia ryzyka nie ma tylko zasada iż inwestując jak przysłowiowa małpa zarobisz więcej niż tabun "specjalistów inwestycyjnych" a w razie dołka lecisz z wynikami równo. Pytam się za co płacimy opłatę "za zarządzanie" skoro nic to nam nie daje, tak zarządzać to każdy wiejski filozof spod sklepiku w Wilkowujach potrafi, kupię sobie po akcji spółekWIG20 i będę czekał na "zwrot długoterminowej inwestycji" jak sam napisałeś albo po pakiecie obligacji rządowych i śpię spokojnie, jak nie zarobię to nie stracę chociaż wpłaconego kapitału i nie zapłacę prowizji.
Powinno się ustawowo zakazać pobierania prowizji za nic, powinno sie płacic za konkretne wyniki. Inaczej to złodziejstwo ubrane w elegancki garnitur. :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez szumski » 12 sty 2012, o 12:05

Jendrula ( do innych zafascynowanych ustawowym okradaniem ludzi na giełdzie, pytań nie mam), powiedz mi jak to jest???
Rockefeller - rodzimy idiota, co to nawet na taczki pożyczał po znajomych, śliźnie się z zapłatą za ZUS (w tym OFE) bo np. zasrany kapitał, będący na giełdzie gdzie OFE lokuje "bezhołownie" walnął go w poroże i nie zapłaci za 3 miechy i Polskie Państwo ściągnęło komornikiem z durnia oraz skazało go z dwóch ustaw: KK i o ubezpieczeniach społecznych, w tym KK więzieniem a co za tym idzie wykluczeniem z życia publicznego i przetargów, to ma się cieszyć, że rozkułaczyli go lepiej niż Stalin??? bo OFE jak i wcześniej KC KPZR żadnych konsekwencji za przesranie kasy tudzież zamykanie ambitnych kretynów do więzienia, nie ponosi.
Czołem.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez sharkah » 12 sty 2012, o 12:33

Jendrula- gwarancji kapitału nie masz nigdzie, historia się kłania :) naszemu państwu też się zdarzyło nie wykupić obligacji... A zwrot z inwestycji liczysz w całym okresie inwestowania, więc sumujesz i zyski i straty, a wtedy ofe nie wygląda już tak źle. Co do wysokich opłat za zarządzanie, to się zgadzam, że to przegięcie, tylko nie zapominaj, że zus też nie pracuje za darmo i nawet jak Ci tego oficjalnie nie odliczą od składki, to zapłacisz to w innym podatku...
sharkah
 
Posty: 145
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 15:46

Postprzez Jendrula » 12 sty 2012, o 15:25

Jeśli mam płacić za to że kupują i trzymają obligacje to ... dziękuję bo to każdy może zrobić, a wykup obligacji do którego nie doszło to związane z wybuchem II wojny światowej i faktycznym upadkiem II Rzeczypospolitej, bo PRL de facto nie została następcą prawnym IIRP (choć de jure tak!).
Inwestycja w OFE w długim dystansie przynosi zysk...ale mniejszy niż jakakolwiek zrównoważona inwestycja (obligacje mają mniejszy % ale brak opłat za wpłatę, zarządzanie i ...wypłatę!), Wig 20 itp mieszane portfele.
Tak więc OFE dziękujemy.... a od Tuska prosimy o zwrot zgromadzonych w OFE "dularów" :badboys:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Następna strona

Powrót do Dookoła NasKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron