Lotnictwo na EURO

O naszej lokalnej gazecie

Lotnictwo na EURO

Postprzez piechocinski » 19 sty 2012, o 15:55

Lotnictwo na EURO 2012

Powiększanie i modernizacja infrastruktury dla obsługi ruchu lotniczego nie jest i nie było bezpośrednio związane z przyznaniem Polsce i Ukrainie organizacji Piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 roku. Po wejściu do UE Polacy nie tylko pokochali latanie ale też na rynku lotniczym pojawiły się nowe usługi ( np. tani przewoźnicy) istotnie zwiększające potrzeby rozbudowy infrastruktury lotniczej portów ale i wymagające rozbudowy potencjału obsługi przestrzeni lotniczej nad Polską nie tylko dla rosnącego krajowego ruchu lotniczego. Dla wielu regionów i samorządów ( szczególnie na terenie których działania były lotniska do 1989 roku o charakterze zamkniętych lotnisk wojskowych) inwestowanie w porty lotnicze stało się infrastrukturalnym priorytetem .Propozycji samorządowych budowy nowych czy adaptacji dla potrzeb cywilnych dotychczasowych lotnisk wojskowych było tak dużo ,ze dopiero interwencja Komisji Europejskiej w sprawie zapewnienia efektywności planowanych licznych inwestycji w polskie lotniska zapewniła koncentrację nakładów na ograniczonej liczbie lotnisk ( głównie obsługujących ruch strefy Schengen).
W kontekście EURO 2012 inwestycje i modernizacje podjęto w następujących portach lotniczych :
Główne Porty Lotnicze :Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Port Lotniczy Poznań – Ławica im. Henryka Wieniawskiego, Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika
Porty Lotnicze wspomagające : dla Gdańska w Bydgoszczy ,dla Poznania Zielona Góra, dla Warszawy Łódź, dla Wrocławia Katowice, Port Lotniczy Rzeszów.
Inne porty wspomagające :Port Lotniczy Gdynia- Kosakowo, Port Lotniczy Szczecin- Goleniów, Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin, Port Lotniczy Kraków Balice.
Po przeanalizowaniu doświadczeń innych krajów w zakresie organizacji potrzeb transportowych w czasie EURO przyjęto następujące założenia:
Ze względu na jakość oraz stan infrastruktury naziemnej z transportu lotniczego Polsce może korzystać znacznie więcej pasażerów niż podczas innych tego typu turniejów co oznacza nieuchronnie wyższy ruch w portach lotniczych. Ilość pasażerów będzie zależała od drużyny za którą będą podróżować kibice oraz fazy turnieju. Największe natężenie ruchu przewiduje się od ćwierćfinałów. Ruch lotniczy związany z EURO powiększy znacząco o kilkadziesiąt procent planowany ruch regularny i charterowy w czerwcu 2012.W efekcie powstało poniższe założenie szacunkowego ruchu lotniczego związanego z EURO 2012.Dla Warszawy przyjęto szacunek dodatkowej ilości pasażerów od 9800 do 29700 , dla Poznania 8200 do 24500, dla Gdańska od 7500 do 22400, dla Wrocławia od 7700 do 22500.Zwracam uwagę na rozpiętość tych szacunków co pokazuje dobitnie jak trudno prognozować dodatkowy ruch lotniczy związany z prowadzeniem rozgrywek. Oznacza to ( w zależności od wielkości używanych do przewozu kibiców samolotów) porównywalnie szerokie szacunki liczby dodatkowych samolotów i dodatkowych operacji lotniczych. I tak kolejno dla Warszawy szacuje się liczbę dodatkowych samolotów od 52 do 158 i przed meczem i po meczu od 104 do 316 dodatkowych operacji. Dla Poznania liczba dodatkowych samolotów wynosi od 44 do 130 , a operacji przed i po meczu po od 88 do 260. Dla Gdańska liczba dodatkowych samolotów wynosi od 40 do 119 , a operacji przed i po meczu po od 80 do 238. Dla Wrocławia liczba dodatkowych samolotów wynosi od 41 do 120 , a operacji przed i po meczu po od 82 do 240.W efekcie już zrealizowanych i kończonych w ramach budżetu Państwa na 2012 rok inwestycji realizowanych w polskich portach lotniczych przepustowość infrastruktury lotniczej wzrośnie o ponad 54 % a plany inwestycyjne poszczególnych portów lotniczych do 2015 roku pozwolą większości zarządzających na efektywną obsługę planowanego ruchu lotniczego do 2020-2025 roku. Przypominam ,ze w 2011 roku ruch lotniczy w polskich portach wyniósł 21,6 mln a przepustowość maksymalna wynosiła 25 mln .W 2012 roku ruch planuje się ,ze wzrośnie do 23,3 mln pasażerów a przepustowość do 38,5 mln .
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez Jendrula » 20 sty 2012, o 09:56

Panie Januszu!
Że lotniska wydolą na Euro to wiemy, tylko jak z lotniska dojadą na stadiony? A tak z naszego podwórka może Pan wie kiedy wyląduje pierwszy samolot pasażerski w Modlinie? Zdąży przed Euro? (nota bene do Modlina miała prowadzić linia kolejowa ale dla naszej PKP 1 km ułożyć tory i zbudować prosty peron z zadaszeniem to ....problem nie do przeskoczenia. )
Pozdrawiam z Chotomowa
Jendrula :)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez Cielak » 21 sty 2012, o 06:32

Panie Januszu...
widzę po Pana wpisach, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością i ludźmi. Forum jest do dyskutowania i rozmowy a nie do OBWIESZCZEŃ.

Pozdrawiam.

P.S.
Chociaż mam wrażenie, że Pan tu raczej pisze a nie czyta...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez dezorganizator » 21 sty 2012, o 16:47

Cielak napisał(a):Chociaż mam wrażenie, że Pan tu raczej pisze a nie czyta...


czy raczej któryś z opłacanych z naszej kasy asystentów....
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
Avatar użytkownika
dezorganizator
 
Posty: 489
Dołączył(a): 27 paź 2006, o 14:30
Lokalizacja: z Nienacka

Postprzez Jendrula » 22 sty 2012, o 11:31

Dezo!
Trafiłeś w dziesiątkę czyli "najprawdziwszą prawdę" i oczywistą oczywistość. Narzedzia internetowe pozwalają "udzielać" się na kilkunastu forum jednocześnie i odpowiadac na bardziej "soczyste: posty które wyłowi dla nas wyszukiwarka. Student informatyki za parą groszy na piwo i pizzę zrobi to w ramach 'przygotowania do wykonywania zawodu informatyka" a czytający mówią potem : znam Posła!.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez piechocinski » 22 sty 2012, o 22:10

h ah ah ubawiłem się a co ja mam tylko jedne forum chotomowskie, nic innego nie robie tylko siedze w necie na okrągło, brtakuje strony lotniska Modlin żeby sprawdzić ze na czerwiec bedzie gotowe, linię robi nie pkp a województwo mazowieckie w wielu miejscach o tym mowiłem i pisałem.Rozumiem "gramy z politykiem ( zreguły nielubianym za sam fakt ze nim jest ) w trzy karty gdzie zawsze idiota ma sięrozumieć zawsze politykm bez względu na to co zrobi luub nie zrobi dostanie kopa ....Sygnalizowałem już Panowie jak ktoś ma dodatkowe pytania obok albo daleko od tematu to wysyła list na janusz@piechocinski.pl i dostaje moje albo i nie moje obszerniekjsze info , prezentację .linka etc na zadany temat

[ Dodano: Nie 22 Sty, 2012 22:11 ]
Jedrulku podaj namiary na studenta informatyki ktoremu chce sie coś robić za parę złotych czy piwo przekaze posłom ktorzy sami nie pracują w necie uciesza się
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez Cielak » 23 sty 2012, o 11:17

Pan poseł chyba nie zrozumiał o co nam chodzi.
Wyjaśnię Panu, że nie chodzi o to żeby Panu dokopać tylko dlatego że jest Pan posłem, ale o to że to co Pan pisze jest tak beznadziejnie nieprzydatne i bezużyteczne, że nie posądzaliśmy inteligentnego człowieka o to że sam siedzi i to pisze.
To już lepiej żeby Pan pisał na jednym forum zamiast tworzyć takie bezużyteczne tematy na kilku. A może jeszcze na wszystkich pisze Pan to samo?

Pozdrawiam i życzę Panu więcej dystansu oraz autokrytyki, której najwyraźniej Panu brakuje.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez Jendrula » 23 sty 2012, o 14:05

Panie Januszu!
Usługi śledzenia forum i odpisywania na mailowe pytania Wyborców da sie załatwić, tylko rotacja duża bo student wiadomo dziś 100zł jest to potem .... 3 dni baluje i może nie odpisać. Co do meritum to racja iż nie sposób siedzieć i odpisywać oraz śledzić wszystkie forum wokół Wawy. A nasze pytania co do infrastruktury zwiazane są z tym iż od wielu lat Pan aktywnie tym tematem w Sejmie się zajmuje i ma wieść/pomysły.idee a "pierwszej ręki".
Pozdrawiam z niedoinwestowanego Chotomowa
Jendrula :)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez piechocinski » 30 sty 2012, o 20:56

Panu ( zapewne ) Cielakowi w odpowiedzi jak nieprzydatne to wystarczy nie czytać , nie komentować i nie tracić czasu ..idzie Pan do postów przydatnych ciekawych waznych i tyle po co tracić czas na głupawego posta/ wójta/radnego/ sąsiada ( niepoptrzebne skreślić ) ...Jak wiadomo infrastyruktura , inwestycje , w końcu kasa na nie to pryszcz w życiou Pana Cielaka no chyba ,ze o maryśce, biustach wokalistek czy wolności w internecie aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to zupełnie co innego.
Prosze więc omijać z daleka moje wpisy i się nimi nie przejmować w Sodomie i Gomorze nie chodziło przecież o tysiące sprawiedliwych ...zakładam ,ze w ramach rzeczowej krytyki przeczyta moj wpis co 10tysieczny mieszkaniec powiatu a to już wiele bo oznacza ,ze jednak "dodadyzacja' debaty nie urzekla wszystkich ( ha ha ha ) , pozdrowienia
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez szumski » 30 sty 2012, o 21:36

Panocku, my tu ciemne chłopy.
Jak posłuchalim Pańskiego szefa partyjnego - wicepremiera od gospodarki, że nie wiadomo czy będziem palić gazem czy gazetami, to każden jeden na zimę naściągał suchostojów z lasa coby gazetów przed paleniem nie czytać. Tera jak poczytalim Pana o tych aeroplanach to już wszyćkie kobyły zaobroczyli i chomonta naoliwili coby na hulajnogach nie wylądować.

Pisz Pan oporowo, my na każdą ewentualność przygotowani. Nie wiem tylko co się Pan "dodyzacji" czepnął jak to właśnie tzw. "elity polityczne" przynajmniej od trzech kadencji nie prowadzą ŻADNEJ debaty, tylko walą się po gębach aż hadko słuchać, czytać i oglądać.
Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Następna strona

Powrót do Dookoła NasKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość