Wiejska Inicjatywa Obywatelska

O naszej lokalnej gazecie

Postprzez robertr » 23 cze 2012, o 07:19

chotomowiak napisał(a):Kilku mieszkańców napisało pisma do gminy o zasypywaniu dolinek smużnych przez potentatów ziemskich, czego efektem były podtopienia. .

Próbuję zrozumieć jaki wpływ mają dolinki smużne na poziom wód gruntowych w naszej gminie i nijak nie mogę zrozumieć. W Chotomowie od lat nie było żadnego cieku, którym by woda po powierzchni płyneła do Wisły. Cała woda płynie piaskami podziemnymi i ślepo zakończone dolinki smużne mają znikomy wpływ.
Ogólnie dyskutowanie o dolinkach smużnych w miejscowości o gęstości zaludnienia przkraczającej sporo 1000 os/km2 to chyba jakieś jaja !!!!!
Chotomów niedługo będzie miał wyższą gęstość zaludnienia niż Warszawa a tu dyskusja o dolinkach smużnych. Proponuję zaprosić jakichś Holendrów - będą mieli kabaret za darmo.

Co do podnoszenia poziomu gruntów to według mnie ma to jedno uzasadnienie - Wisła średnio raz lub dwa razy wylewa w każdym stuleciu, Takie podniesienie może zadecydować czy nas zaleje bardzo, czy tylko trochę.
Pozdr
robertr

Postprzez szumski » 23 cze 2012, o 09:05

Robert, mnie rozbawiło jeszcze coś.
Rów należy traktować jako całość i jeśli zasypie się go w połowie a z tego powodu ucierpi ktoś na jego końcu (może być oddalony o te 3 km) to wg. prawa wodnego jest to grunt sąsiedni.

Ja pomijam, że rów jest urządzeniem szczegółowym i jako taki musi być w odpowiednim rejestrze, określonym przez rozporządzenie a gdyby takowy rejestr istniał, Olena w życiu nie dostałaby pozwolenia na budowę. Przymykam oko ;) też na to że pojęcie obszaru "'gruntów sąsiednich" jest ściśle określone w innym rozporządzeniu.
Gil mnie natomiast wylata jak pomyślę, że wprowadza się precedens i niejako "uprzywilejowano" te 36 posesji na przyszłość. Jeżeli ten "na końcu rowu" zechce COKOLWIEK zrobić na swojej działce stronami w postępowaniu będą właściciele 36 posesji - gruntów sąsiednich!!!
Czy wyobrażasz sobie, żeby w takiej sytuacji, przez najbliższe 200 lat na "końcu rowu" uzyskać WZ czy pozwolenie na budowę zwykłej psiej budy??? ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Olena » 23 cze 2012, o 19:33

Oj tam się czepiasz. To ma zastosowanie tylko do tego postępowania. Jak kiedyś ten sąsiad (3km dalej ale na końcu rowu) będzie chciał na coś pozwolenie to się zastosuje inne przepisy. ;)
Olena

Postprzez Cielak » 25 cze 2012, o 08:37

a ja bardzo bym się chciał dowiedzieć, kto to jest potentat ziemski i ilu ich mamy w Chotomowie i kim oni są.
Generalnie zdziwion jestem, że u nas są jacyś potentaci!?

I dalej będę twierdził z uporem maniaka, że jedynym wynikiem "nie do końca przemyślanego" działania WIO będą spore problemy Bogu ducha winnych mieszkańców.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 25 cze 2012, o 09:04

a ja bardzo bym się chciał dowiedzieć, kto to jest potentat ziemski i ilu ich mamy w Chotomowie i kim oni są.

Tą kwestię ma rozwikłać TAJEMNICZY DON PEDRO Z KRAINY DESZCZOWCÓW!!!
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez fce_tc » 25 cze 2012, o 11:33

no przedni dowcip... :hah:
zupełnie jak z komedii Barei :hihi:
mam pozwolenie, ale nie będę pokazywał,... bo się wstydzę, albo tajne jest :razz:
tylko w Polska mogą się takie rzeczy wyprawiać, bo Polska to taka bardzo dziwna kraja...
Where there's muck there's money... that's why someone has to do the job...
fce_tc

Postprzez szumski » 27 cze 2012, o 17:32

WIŚTA WIO

To co się działo z uchwałą to kompletna kpina a bat`ka Łukaszenka mógłby pobierać nauki. Uchwałę przeredagowano bez udziału wnioskodawców i przegłosowano w zupełnie innym brzmieniu wbrew wnioskodawcom!!! Wg. (bo pytałem na sesji) prawnika gminy zgodnie ze statutem!!! Mnie ta uchwała ani grzeje ani ziębi (uważam nawet że jest zbędna) ale nie można robić takich jaj! Uchwała jak się nie podobała większości to ew. powinna być odrzucona lub skierowana ponownie do komisji. Ta która została podjęta niech by była autorstwa komitetu p. Wójt.
W GCKiS Chotomów wyrosła nam nowa legislatorka co obydwóch braci Castro skasowała.
Brak słów, Orwell to też pikuś.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez robertr » 27 cze 2012, o 19:43

Władza domaga się przywrócenia przebiegu poprzednich rowów, dolinek etc. Ciekawi mnie jakie działania zostały podjęte w temacie zasypania chyba najsłynniejszego rowu w naszej gminie tzw rowu jabłonowskiego ? Nikogo nie trzeba przekonywać jaki to miało wpływ na podniesienie się wód w Legionowie i ich spływ do Chotomowa. Sprawa jest dość aktualna (2011 rok - parę miesięcy przed zalaniem piwnic w Chotomowie) dobrze nagłośniona i sprawców będzie łatwo można zlokalizować i ukarać !!!!
Bo może jest inaczej - rowy wykopane 150 lat temu do odwodnienia pól w Chotomowie aby np ziemniaki nie gniły i trawa lepiej rosła są bardzo istotne, natomiast te wykopane np 40 lat temu - związane z odwodnieniem Legionowa to sprawa marginalna ?
pozdr
robertr

Postprzez szumski » 27 cze 2012, o 20:11

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Dookoła Nas