Wiejska Inicjatywa Obywatelska

O naszej lokalnej gazecie

Postprzez szumski » 20 cze 2012, o 19:29

Gmina ma obowiązek zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie m.in. ładu przestrzennego, ochrony środowiska i przyrody, gospodarki nieruchomościami oraz gospodarki wodnej.

Pełna zgoda!!! I ja chcę szkołę (chociaż dzieci dorosłe) i wodociąg a Ty chcesz udupić sąsiada bo zasypuje coś tam pomimo że sam na zasypce mieszkasz. To Twój sąsiad i Twój cyrk. Sam mu zwróć uwagę lub jeżeli popełnia przestępstwo to 304 kpk. Zawiadom WIOŚa i PINBa. Po co mnie ten gnój jak moje pole chrześniak obrabia?

Trzeba było przed kupnem działki i przy sporządzaniu projektu zagospodarowania spytać durniejszego od siebie (np. mnie) i on - ten durniejszy, zażądałby przed wydaniem opinii badań geotechnicznych. Na tej podstawie zaprojektowałoby się "0" na odpowiedniej rzędnej i nie gniłaby Ci wątroba.

Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego przewiduje i zatwierdza u nas obszar aglomeracji, kierunki rozwoju gminy też. Jak temu sprostać bez wyrównania terenu, blokując budowy? Tylko merytorycznie proszę.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 20 cze 2012, o 21:56

szumski napisał(a):Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego przewiduje i zatwierdza u nas obszar aglomeracji, kierunki rozwoju gminy też. Jak temu sprostać bez wyrównania terenu, blokując budowy? Tylko merytorycznie proszę.

wystarczy zgłosic wnioski a pózniej uwagi do MPZP w odpowiednim czasie.

tak zrobiła gmina sama z siebie,w niektórych MPZP o czym Pani wójt zapomniała i na spotkaniu grudniowy żaliła się że widzi i nic nie może , a tu akurat nie było potrzeby.

Są też i trudne sprawy które trzeba jakos rozstrzygnać ale nie na zasadzie napuszczania jednych na drugich zatrudniania dodatkowych prawników szukających haków na tych czy innych, ale trzeba to chcieć zrobić.
Dobrze że została powołana komisja tylko czemu tak pózno !!!

Opowiadanie pierdół że P -3 ma obsługiwac 5 domów to istna paranoja i zmiana kierunku programu działania, ale takich numerów jest dużo wiecej

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 20 cze 2012, o 22:07 przez Chotomowianin, łącznie edytowano 1 raz
Chotomowianin

Postprzez marek1 » 20 cze 2012, o 22:45

Kazek, nie pisz głupot.Są tereny ,które nigdy nie powinny być przekształcone na tereny budowlane i tak jest w Chotomowie -naturalne cieki i dolinki smużne.Twoje projektowane "0" na odpowiedniej rzędnej to jakiś absurd w odniesieniu do zalewanych terenów.Zaproponuj budowę domów na palach będziesz chociaż bardziej wiarygodny.
marek1

Postprzez szumski » 21 cze 2012, o 07:41

Zaproponuj budowę domów na palach będziesz chociaż bardziej wiarygodny.

Już są w Chotomowie palowane fundamenty - znam jeden przypadek a w powiecie sporo.

@chotomowiak mi tych badań nie pokazywałeś, ten krzykliwy to nie ja.
Ale wykrztusiłeś się przynajmniej kto Ci nadepnął na odcisk. Napisz do WIOŚa, przyjadą pobiorą próbki i podejmą działania. Są też inne sprawdzone instytucje.

"Umiędzynarodowienie" konfliktu spowodowało, że postępowania wszczęte mają ludzie w odległości po 3 km. od Ciebie a domy wybudowali 10 lat temu równie nieświadomie. Rób tak żeby nie krzywdzić równie poszkodowanych jak Ty.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 21 cze 2012, o 08:58

mam wrażenie, że nie rozumiecie szumskiego.
Przecież on nie jest przeciwko Wam, tylko wam podpowiada.
Proponuję Wam nawet umówić się z nim na kawę i pogadać w jaki sposób mógłby Wam pomóc.
Macie słuszną ideę i koncepcję na działanie. Brakuje chyba trochę szerokich konsultacji z mieszkańcami i wykorzystania ich inteligencji i wiedzy.
Moje pytanie: Ilu członków ma stowarzyszenie?
Ilu zamierza mieć?
Z kim zamierza się spotykać i rozmawiać?
Kogo ma zamiar zaprosić do współpracy?

Bo jeżeli jest tak, że ma to być kilka osób, które działają same sobie, bez wsparcia szerokiej rzeszy ludzi to guzik z tego będzie. Wtedy niczym nie będziecie się różnić od Pani Wójt :)
Zbierzcie do kupy wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na dobru naszej wspólnej własności (jaką gmina jest) i zacznijcie działać RAZEM.

I nie oczekujcie, że wszyscy uznają wasze działanie za jedyne słuszne jeśli podejmujecie decyzję co zrobić a potem tylko przedstawiacie to ludziom.
Powinniście raczej się cieszyć, że są tacy jak szumski, którzy zwracają wam uwagę, że można coś zrobić lepiej lub pokazują wam gdzie jest pies pogrzebany.

Pozdrawiam.
P.S.
A kiedy będzie ten wpis do KRS, bo rozumiem, że na razie to działacie nie formalnie?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Chotomowianin » 21 cze 2012, o 10:57

Cielak napisał(a):Macie słuszną ideę i koncepcję na działanie. Brakuje chyba trochę szerokich konsultacji z mieszkańcami i wykorzystania ich inteligencji i wiedzy.

Na konsulatcje przyjdzie czas. W chwili obecnej już pisałem zebranie załozycieli odbyło się 13 marca i oczekujemy na wpis do KRS ,a to juz wkrótce. Wtedy na podstawie zarejestrowanego statutu zostaną podjęte dalsze czynności przysługujace stowarzyszeniu z osobowoscią prawną.
Do tego czasu potrzebna jest adres do korespondencji chociażby do odbioru rejesrtacji.

Do tego też służy nam temat stały, zapewne po rejestracji zarzad podejmie decyzje w jakiej formie ma działać stały temat. ze wzgledu na jednoosobową odpowiedzialnośći za inforacje pozostanie jeden moderator.

Drugi temat na forum założył inny forumowicz i tu zamieszcone informacje nie są inforacjami stowarzyszenia

Pozdrawiam :04:

Pozdrawiam
Chotomowianin

Postprzez grazia » 21 cze 2012, o 16:19

Postępowanie administracyjne, to przyjęte narzędzie gminy.
Co ma na celu? Jakiego efektu można oczekiwać?

:x
Pozdrawiam
grazia

Postprzez szumski » 21 cze 2012, o 17:19

grazia napisał(a):Postępowanie administracyjne, to przyjęte narzędzie gminy.
Co ma na celu? Jakiego efektu można oczekiwać?

:x

Świetne pytanie, bo w postanowieniu o wszczęciu postępowania z urzędu są wymienione 3 poszkodowane nieruchomości.
Ale był projekt uchwały - sporządzony wg. wcześniejszych wpisów, przez WIO, były wnioski na komisjach. Tu na forum też panaceum na wszelkie zło miało być Prawo wodne. No to gmina zareagowała w obronie swoich owieczek sztuk TRZY!!!

Żaden baran nie pomyślał, że Ustawa prawo wodne nie odróżnia sprawcy (inwestora zasypek) od obecnego właściciela nieruchomości!!! a postępowanie można wszcząć tylko w stosunku do właścicieli. Obszar "gruntów sąsiednich" ustalono z czapki, wszędzie tak gdzie konie wojów Mieszka I oddały mocz to jest dolinka smużna i winowajca co miał czelność na świętym moczu zbudować dom.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez chotomowiak » 21 cze 2012, o 19:45

Postępowanie administracyjne przeciwko 36 osobom zostało wszczęte z urzędu. Jest to kolejna z metod gminy, mająca na celu zniechęcenie mieszkańców do jakiejkolwiek inicjatywy.

Kilku mieszkańców napisało pisma do gminy o zasypywaniu dolinek smużnych przez potentatów ziemskich, czego efektem były podtopienia. Gmina nie zachowując kodeksu postępowania administracyjnego nie tylko nie odpowiedziała w terminie, ale również zamknęła postępowanie bez decyzji. W zamian za to wszczęła postępowanie z urzędu, czego celem jest skłócenie mieszkańców poprzez wykazanie małego zainteresowania problemem pozostałych poszkodowanych.

Powtarzanie, iż wyłącznie 3 mieszkańców ma problem z wodą i zasypkami jest zwykłą propagandą gminy. Problem z wodą dotyczy wszystkich mieszkańców Chotomowa i północnej części Legionowa. Tylko 3 mieszkańców złożyło pisma przeciwko nielegalnym zasypkom, ale problem z podtopieniami mają wszyscy.

Odpowiedzialność społeczna często sprowadza się do tego, że jednostki dostają cięgi w imię dobra ogółu. Tak dzieje się w przypadku nielegalnych zasypek. Gmina manipuluje informacją, żeby zakryć swoją bezczynność, a tym samym daje wolną rękę potentatom ziemskim.
Chotomowiak
chotomowiak

Postprzez szumski » 21 cze 2012, o 20:55

Postępowanie administracyjne przeciwko 36 osobom zostało wszczęte z urzędu

Aj, waj "przeciwko" ??? Mylisz instytucje.
"W sprawie o zmianę stanu wody na gruncie."
Setny raz powtarzam, że nie ta droga a gmina nie miała innej podstawy prawnej.
Jak złą drogę wybrałeś to zajdziesz w krzoki i dorosły człowiek powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Odpowiedzialność społeczna często sprowadza się do tego, że jednostki dostają cięgi w imię dobra ogółu.

Dobroczyńco Ty mój, bądź dzielny!!! wytrwaj dla dobra ogółu, żebym ja - marność nad marnościami, p. Wójt, p. Radna (o setkach szaraczków ;) nie wspomnę) już nigdy w piwnicy wody nie mieli. Nie zapomnij o Tadku!!! on ma też wody po jaja.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dookoła Nas