Wiejska Inicjatywa Obywatelska

O naszej lokalnej gazecie

Postprzez Chotomowianin » 21 cze 2012, o 21:28

Po dzisiejszej ulewie na ul Złotej nie tylko woda ale i grunt ze skarpy spłynĄła na pdwórka. I nic w tym dziwnego bo brak stabilizacji skarpy przez obsiew trawą.

Dodatkowo część drenażu z wiaduktu ma wylot wprost do bramy posesji.

I TAK SPRAWA PILNA Z KOMISJI ROZWOJU STAŁA SIĘ BARDZO PILNA.

Oby tylko w nocy nie padało :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 21 cze 2012, o 22:03

Skoda że już nie ma sekretarzy POP, można byłoby się wypłakać w rękaw (ucho, mikrofon).
Co Ci da komisja?!

Taka budowa ma polisę RISK!!! Trzeba zgłosić do likwidacji szkodę!!! nie motać ludziom w głowach komisjami.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 21 cze 2012, o 22:08

szumski napisał(a):nie motać ludziom w głowach komisjami

nie byłeś a wiesz jak wszystko i zawsze ;( aż strach coś napisać :P

Mowa o uwagach mieszkańców takich jak ty ,nie lepszych i nie gorszych idz spać i nie jęc.
Co do komisji to tez pudło.
Dobranoc
Chotomowianin

Postprzez szumski » 22 cze 2012, o 06:39

idź spać

Dzięki za dobrą radę, skorzystałem, wyspałem się i mam mnóstwo energii. Zawsze wiedziałem, że mam w Tobie szczerego i oddanego przyjaciela :)

No to rewanż, rada za radę.
Jak chcesz pomóc tym ludziom to podpowiedz żeby napisali skargę do WINB tylko ten organ jest kompetentny do nadzoru w sprawach, w których pozwolenie na budowę wydał wojewoda.
Niech w skardze powołają zapis Art. 5 ust. 9 Ustawy prawo budowlane
Obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
9) poszanowanie, występujących w obszarze oddziaływania obiektu, uzasadnionych interesów osób trzecich,
w uzasadnieniu trzeba przytoczyć "przepisy techniczno budowlane" - wysil się sam (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie ..........)
Tylko omijaj Prawo wodne!!! ;)

Jeżeli chcesz dalej mącić ludziom w głowach to zbieraj uwagi, powołuj komisję i ogólnie młóć słomę. W Chotomowie bocznica była, to w razie co wahadło na słomę można zamówić, jakby się w wiosce nie mieściła.

Żadne komisje, uwagi i inne, nie mają mocy sprawczej, nie są kompetentne ani nawet nie są stroną. Nic nie pomogą a mogą zaszkodzić w takim sensie, że ktoś nieświadomy wyżali się "komisji" i będzie uważał sprawę za załatwioną, rezygnując jednocześnie z prawidłowej drogi dochodzenia roszczeń.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 22 cze 2012, o 08:03

Panowie z WIO
zrobiliście coś na szybko, chcieliście dobrze ale źle wam wyszło. Szumski ma rację. Poszliście złą drogą i to że ileś tam osób ma teraz postępowanie to w sumie wasza wina :(

Ale teraz Kazek daje wam gotowe rozwiązanie, a wy zamiast z niego skorzystać wysyłacie go żeby się wyspał...

Zaczynam mieć nieodparte wrażenie, że wasze stowarzyszenie będzie działało na zasadzie "my wiemy lepiej"...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Chotomowianin » 22 cze 2012, o 08:47

Witam

Obaj mili forumowicze to dlaczego jak was zalało nie pisaliscie do WINB .

Wykonanie np paru studzienek chłonnych nie jest dużym kosztem i nie powinno być reglamentowanym produkte dla wybranych ;)

Inwestycja wiaduktu jest w fazie realizacji można to załatwić po przez nadzór na bieżąco.

Od roku właśnie wskazujemy gminie i pkpplk dwa konkretne Zarzadzenia... o których wspominasz miły Kaziu , gdzie jak wiesz są zapisy nie tylko o schodach ale i wielu innych technicznych rozwiązań w zakresie projektowania.

Miłego dnia Panowie :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 22 cze 2012, o 09:46

Obaj mili forumowicze to dlaczego jak was zalało nie pisaliscie do WINB .

Letę do okulisty, bo wiaduktu z chałupy nie widzę.
Co ma WINB do mojej piwnicy? Moja piwnica i moje żaby. Poza tym ja chyba jestem w gronie tych "wybranych" bo krytycznego dnia, lipca roku 2011 zanim zdążyłem nałożyć kalesony już stała beka z gminy ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez chotomowiak » 22 cze 2012, o 09:58

Witam.

Rady p. Szumskiego dotyczą wiaduktu, nie zasypek cieków wodnych. Tam od miesięcy mieszkańcy pilnują inwestycji przy pomocy prawników oraz instytucji nadrzędnych. Dyskusja na ten temat i dobre rady są z pewnością bardzo cenne, ale już dawno wykorzystane.

Postępowanie administracyjne nie jest inicjatywą WIO. W sprawie nielegalnych zasypek mieszkańcy pisali pisma w październiku 2011, a WIO powstało w marcu 2012. Inicjatywy WIO podawane są na forum w zakładce WIO, będą również wkrótce dostępne na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

Co do zarzutów szkody mieszkańców, którzy nieświadomie kupili grunty na cieku wodnym, nie ma potrzeby teraz kruszyć o to kopii. Postępowanie ma wykazać wpływ podniesienia gruntów ze szkodą dla gruntów sąsiednich. Nie można uznać terenu oddalonego o 3 km za grunt sąsiedni. Pisma mieszkańców dotyczyły gruntów, które zostały zasypane odpadami na przełomie maja i czerwca 2012r. i były dokładnie określone, było ich znacznie mniej. 36 postępowań wszczętych z urzędu jest manipulacją ze strony gminy, mającą na celu skłócenie mieszkańców, a wynik postępowania jest z góry znany. Gmina nie chce nic robić w sprawie zasypek i podtopień, gdyż chce przekształcić dla swoich serdecznych przyjaciół cieki wodne.
Chotomowiak
chotomowiak

Postprzez Olena » 22 cze 2012, o 16:12

chotomowiak napisał(a): Nie można uznać terenu oddalonego o 3 km za grunt sąsiedni.

W gminie twierdzą, że można. Rów należy traktować jako całość i jeśli zasypie się go w połowie a z tego powodu ucierpi ktoś na jego końcu (może być oddalony o te 3 km) to wg. prawa wodnego jest to grunt sąsiedni.
Olena

Postprzez Cielak » 22 cze 2012, o 16:39

po pierwsze nie mam piwnicy, więc mi jej nie mogło zalać
zalanie mojej działki ma zupełnie inne podłoże i wierz mi, że działając w świetle prawa udało mi się bardzo szybko uzyskać reakcję Gminy (chociaż chciano mnie spóścić na drzewo)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dookoła Nas