Będzie taniej

O naszej lokalnej gazecie

Będzie taniej

Postprzez piechocinski » 1 lip 2012, o 08:46

Będzie taniej
Od 1 lipca po raz pierwszy istnieć będzie maksymalna stawka opłaty za przesyłanie danych w roamingu.
Po uwzględnieniu rozmów, wiadomości tekstowych i transmisji danych zmiana prawa europejskiego w sprawie roamingu przyniesie konsumentom oszczędności wynoszące 75 proc. cen z 2007 r. w odniesieniu do usług w roamingu.
W tym roku Europejczycy zaoszczędzą około 15 mld euro w porównaniu z cenami sprzed wejścia w życie pierwszego rozporządzenia w sprawie roamingu w 2007 r.
Nowe, obowiązujące od 1 lipca 2012 r. maksymalne ceny dla użytkowników sieci komórkowych kształtują się następująco:
29 eurocentów (plus VAT) za minutę połączenia wychodzącego,
8 eurocentów (plus VAT) za minutę połączenia przychodzącego,
9 eurocentów (plus VAT) za wysłanie wiadomości tekstowej,
70 eurocentów (plus VAT) za megabajt (MB) w przypadku pobierania danych lub korzystania z Internetu w czasie pobytu za granicą (przy zastosowaniu naliczania za każdy kilobajt).
W lipcu 2009 r. wielu operatorów naliczało ponad 4 euro za MB pobieranych danych. Teraz cena ta będzie sześciokrotnie niższa. Do 2014 r., w miarę dalszego obniżania cen, maksymalny koszt pobierania danych wyniesie 20 eurocentów (stawka bez VAT) za MB, czyli o 90 proc. mniej niż obecnie.
Od dnia 1 lipca 2012 r. osoby podróżujące poza UE będą otrzymywały ostrzeżenie w postaci wiadomości tekstowej, e-maila lub wyskakującego okienka, jeżeli kwota na ich rachunku należna za przesyłanie danych w roamingu będzie się zbliżała do 50 EUR lub innego uprzednio ustalonego poziomu. Konsumenci będą wtedy musieli potwierdzić, czy zgadzają się na przekroczenie tej kwoty, aby kontynuować przesyłanie danych w roamingu. Jest to rozszerzenie systemu ostrzegawczego istniejącego obecnie w UE.
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Powrót do Dookoła NasKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron