Piłkarze do Sejmu politycy...

O naszej lokalnej gazecie

Piłkarze do Sejmu politycy...

Postprzez piechocinski » 9 lip 2012, o 17:18

Mamy istny wysyp kandydatów na kandydatów na szefa PZPN.Układa sie to w jakąś logiczną całość . która mozna opisać następująco :
Piłkarze do Sejmu politycy do PZPN
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez szumski » 9 lip 2012, o 18:09

szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

drogow pomieszanie z poplątaniem

Postprzez piechocinski » 10 lip 2012, o 07:36

Drogowe pomieszania z poplątaniemPo oświadczeniu o mozliwosci nacjonalizacji części firm wykonawstwa drogowego w mediach trwa festiwal publicystyki "okołoinwestycyjnej".Jakieś wyrwane z kontekstu opinie , pomieszane dane , szacunki i spekulacje.Oswiadczenia polityków , bankowców w koncu samych drogowców.Popracowałem przez ostatni tydzień i przygotowałem Raport o sytuacji w drogownictwie .Około 30 stron. Zainteresowanych poważniejsza analizą tego co stało sie z inwestycjami na drogach proszę o kontakt na janusz@piechocinski.pl

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2012 08:37 ]
w wolnej chwili przedstawię szczegółówą odpowiedz na pytanie
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez szumski » 10 lip 2012, o 08:07

Sejm uchwalił Ustawę o płatnościach dla podwykonawców autostrad.

Problem dotyczy wszystkich firm jak Polska długa i szeroka a nie tylko na autostradach i to od 1990 r.
Jaki cel miało tak chaotyczne, przypominające doraźne gaszenie pożaru działanie polityków? Nie można wprowadzić krótkiego zapisu: "faktura niezapłacona nie stanowi kosztów uzyskania przychodu"? Firma która nie płaci za usługę nie może dostać zwrotu podatku VAT którego nie zapłaciła podwykonawcy? Tymczasem Covecowi Skarb Państwa zwraca 50 mln. VAT który ściągnięto z poszkodowanych podwykonawców? Krótko: pierwszy w łańcuchu pokarmowym nie zapłacił i dostał premię w postaci zwrotu VAT! ostatni nie dostał pieniędzy ale musiał (albo zrobił to komornik) odprowadzić VAT.

Problem jest ogólnopolski a ustawa dotyczy wąskiej grupy. Domysły mogą być różne np. uciszyć gości żeby nie pyskowali w jaki sposób na drogach rozdzielano kontrakty?

Czy inni poszkodowani w kontraktach tych "nie drogowych" też powinni iść do sejmu zamiast do sądu i powywracać stoły, żeby problem był zauważony?
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Cielak » 10 lip 2012, o 17:32

Janusz,
piszesz zbyt skomplikowane rzeczy, żaden polityk tego nie zrozumie bo:
1. nie mają pojęcia co to jest ten VAT
allbo
2. doskonale wiedzą i korzystają z odliczenia nie płacąc w terminie za faktury i takie zmiany były by im nie na rękę
albo
3. zaraz znajdzie się stu takich co to będą chcieli skierować taką ustawę do TK
albo
4. opozycja będzie się bała, że rząd za bardzo zapunktuje, więc lepiej projekt od razu storpedować
albo
5. powstanie 6 konkurujących ze sobą ustaw, różniących się ilością przecinków i każda partia zgodzi się wyłącznie na swój i żaden inny :)

P.S.
Taką zmianę powinno się wprowadzić już dawno temu. Uważam, że to skandal i Hańba a także Zdrada, że jeszcze tego nie zrobiono. Powinno się również zbadać, czy obecny zapis o odliczeniu VAT jest konstytucyjny, bo moim zdaniem jest niezgodny z zasadą sprawiedliwości społecznej.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez piechocinski » 11 lip 2012, o 06:44

ale Cialak pojechał - swiat składa sie z cynicznych idiotów szczególnie ten polityczny ?
lubię naszą okolicę
Avatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2007, o 08:44
Lokalizacja: iwiczna

Postprzez szumski » 11 lip 2012, o 07:31

Ma motura to jeździ.

Ja oczywiście rozumiem i współczuję wszystkim podwykonawcom na drogach ale czy aby ta ustawa dotycząca tylko jednej grupy wykonawców jest konstytucyjna? Przypadków gdzie samorząd czy SP jest inwestorem i generalny przepadł z pieniędzmi są tysiące a Państwo Posłowie reagują tylko na przypadki jak wpada zrozpaczona grupa i rąbie biurka - koniecznie przed kamerami. Co z resztą? Do Interwencji i wysłuchiwać nawiedzonego, byłego pańskiego kolegi partyjnego?

O tym że kilka reliktów po PRL działających na zasadach demokracji socjalistycznej w Polsce ma się dobrze a wybory są realizowane starymi, sprawdzonymi, czekistowskimi metodami: PZPN, PZŁ i kilka innych, wszyscy doskonale wiedzą i nic z tym od dwóch dekad nie robią.
Czy szefem będzie Rikardo czy inny profesór, to nic nie zmieni. Od zmian systemowych jest Parlament czyli też Pan! A Pan zapodajesz newsa poziomem potwierdzającego tylko ostatnie Pańskie niby ironiczne stwierdzenie.

Czekamy na coś rzeczowego np. ws. Kodeksu Budowlanego, bo to w Pańskiej komisji.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Cielak » 11 lip 2012, o 08:54

pojechał bo obserwuje rzeczywistość.
Wcale to a wcale nie chciałem być złośliwy. Mamy to na co dzień i nie powie mi Pan, że tak nie jest.
Żeby była jasność: uważam, że akurat PSL ma wielu posłów, którzy mówią do rzeczy i mają ciekawe pomysły. Bardzo lubię i cenię Pana W. Pawlaka.
Ale nie rozumiem dlaczego Państwo ma ratować firmy A,B,C a nie ma ratować G,H,I ?
Tak samo nie rozumiem z jakiej racji RE ma ratować konkretne banki, które na normalnym wolnym rynku dawno padły by na ryj i nikt by za nimi nie płakał?

Wykonawca chyba ma swój rozum, prawda? Założył firmę, realizuje projekty i ponosi za nie odpowiedzialność. Jak szumskiemu się noga powinie (tfu, tfu!) i będzie miał problemy to też Pan będzie tworzył program rządowy żeby mu pomóc?

Bank zarabia pieniądze, duuuużo pieniędzy, i nikt nie proponuje żeby podnieść mu podatek od tych miliardów. A jak bank upada to trzeba go koniecznie dokapitalizować?
Na jego miejsce wejdzie 5 innych banków. Tylko czekają...

Dlaczego firmy mają upaść? Bo nie płaci im główny wykonawca? Aha! No to nie ma sprawy! Główny wykonawca natychmiast zostaje aresztowany i wsadzony do pierdla, jego majątek (CAŁY!, Żony też! I wszystkich akcjonariuszy firmy!) idzie na pokrycie długów a Państwo dokłada resztę. To rozumiem.

Poza tym, że cenię sobie niektórych Panów z PSL, to również cenię sobie Pana L. Balcerowicza i jego opinie. Niecały miesiąc temu powiedział w jednym z wywiadów bardzo cenną rzecz, z której wszyscy zdają sobie sprawę ale nikt o niej nie mówi w myśl starej zasady "nie ruszaj g.... bo będzie smród". Otóż wyraził on przekonanie, że cały problem tkwi w przepisach dotyczących przetargów.
Robimy przetarg na drogę.
Kryterium: cena 100% - bo przecież musi być najtaniej. Dlaczego? Ano dlatego, że to pieniądze podatnika i nie wolno nimi szastać. Zgoda! Tylko czy ktoś policzył ile potem ten podatnik wywala pieniędzy na remonty tych "tanich" dróg??? To to już nie jest szastanie i niegospodarność?
Mało tego. Jak by ten urzędnik wybrał ofertę najlepszą (czyli nie najtańszą) to zaraz ma na głowie kolegów z CBŚ i CBA, którzy koniecznie muszą sprawdzić ten "podejrzany" przetarg. Podejrzany bo nie najtańszy. - przecież to jest chore!

Mój dziadek mawia: tylko bogatych ludzi stać na tanie rzeczy
Wie Pan co miał na myśli, prawda?

Wszyscy mamy do Was pretensję nie o to, że nic nie robicie, tylko o to, że robicie coś dopiero wtedy kiedy mleko się już rozlało. Nie myślicie jak zmienić źle funkcjonującą maszynę tylko zajmujecie się jakimiś pierdołami, jak: in vitro, krzyże w szkołach i sejmie, kto co powiedział i czy to było moralne czy nie a kto może się poczuć obrażony..., itd... itd...

Wie Pan kiedy dla mnie polityk jest najlepszy? Kiedy nikt nie chce go słuchać bo gada nudne rzeczy. Wtedy znaczy to przeważnie, że gada bardzo słusznie i na konkretny temat.

Co do budownictwa i banków, news z dzisiaj:
"KNF podaje, że 2011 rok był rekordowy dla sektora bankowego – „odnotowano silny wzrost zysku netto”, a mianowicie o 37,5 proc. (z 11,4 mld zł w 2010 r. do 15,7 mld zł w 2011 r.). I mimo, że początek br. również należał do udanych – maj banki zamknęły zyskiem w wysokości 6,6 mld zł wobec 6,2 mld zł w maju ub.r. – to czerwiec przyniósł negatywne informacje z rynku budowlanego."
Tytuł całego artykułu: "Szef KNF: bankructwa w budowlance będą rzutowały na wynik finansowy banków"

To ja się pytam: i co z tego?

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2012 10:52 ]
Co do PZPNu i naszej narodowej piłki kopanej to mam dla Pana propozycję gotowego rozwiązania problemu z PZPNem.

W Ustawie o sporcie stoi, że Polski Związek (czegokolwiek) może powstać jedynie w wyniku wydania pozytywnej decyzji ministra właściwego:
Art. 7.
1 W celu organizowania i prowadzenia współzawodnictwa w
danym sporcie może być utworzony polski związek sportowy.
2 Utworzenie polskiego związku sportowego przez związek
sportowy wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do
spraw kultury fizycznej.

Znaczy to również dokładnie tyle, że minister ów może swą decyzję zmienić, czyli wydać decyzję zmieniającą: Odebrać to prawo PZPNowi a przyznać innemu stowarzyszeniu.
Wystarczy więc, przekonać część klubów, aby przeszły lub wręcz założyły konkurencyjne stowarzyszenie i jemu dać prawa Reprezentacyjne.

Nie ma tu żadnego problemu z UEFA czy FIFA bo PZPN jako już stowarzyszenie NIE Reprezentacyjne nie będzie mogło być członkiem FIFA i UEFA i nie będzie miało nic do powiedzenia. Trzeba będzie jedynie przekonać ich siłą "łagodnej perswazji" aby w swe szeregi przyjęli nowe stowarzyszenie (związek).

Minister Sportu może przecież uzasadnić swą decyzję, że nie jest zadowolony z reprezentowania przez PZPN Polskiej Piłki Nożnej (reprezentacja narodowa jest tak naprawdę własnością Państwa Polskiego które jedynie daje PZPNowi prawo do jej prowadzenia)

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2012 11:21 ]
Co do samego Pana raportu, to widzę w nim i bardzo słuszne spostrzeżenia i propozycje rozwiązań, z którymi kompletnie się nie zgadzam.

ale od początku.
Pisze Pan:
"Ceny asfaltu wzrosły przez 2 lata od 45%do 52 %! (cenniki Lotosu i Orlenu). Ceny paliwa, które stanowi około 30% kosztów robót ziemnych, wzrosły równie (w ponad półtora roku ponad 40%) drastycznie."

Zgadzam się!
A teraz niech mi Pan powie, kto kontroluje ceny paliw oraz ceny asfaltu?
Lotos i Orlen to w istocie Skarb Państwa i ma on bardzo duży wpływ na to jak kształtują się ceny. Wystarczyło zawrzeć umowę wiązaną, gwarantującą ceny na odpowiednim poziomie tym firmom, które realizują rządowe strategiczne inwestycje i po sprawie. Wystarczyło wprowadzić ulgi w podatku paliwowym dla tych, którzy realizują inwestycje dla rządu i też było by po sprawie. Nie zgodzi się Pan?

Wszystkie pozostałe powody podawane przez Pana są oczywiście słuszne, ale wynikają wyłącznie z totalnego braku profesjonalizmu wykonawców.

Co zaś do firmy PBG, to zastanawia mnie mocno fakt, iż strasznie mało jest informacji w ogólnodostępnych źródłach o tej firmie, której adres to:
760, Rossiter
Saint-Jean-sur-Richelieu (Quebec)
J3B 8J1

hm... bardzo ciekawe...

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2012 11:23 ]
Przepraszam za tak długą wypowiedź, miałem wenę.
Mam nadzieję i liczę na rzeczową i miłą dyskusję.

Pozdrawiam
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez szumski » 11 lip 2012, o 15:07

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny nie pozostawił suchej nitki na Ustawie o ogrodach działkowych. I nie ma tamto, sramto, bo ustawa przechodziła całe procesy legislacyjne tzn. komisje, Sejm, Senat i Prezydenta.
To chyba nie za dobrze świadczy o jakości pracy naszych ustawodawców.
W TK w kolejce jest już "niekonstytucyjność" Ustawy prawo łowieckie - też z powodu monopolu, bo dzik - własność Skarbu Państwa (mój i Pański) wypasiony na chłopskich kartoflach może trafić do gara WYŁĄCZNIE członka jedynej i słusznej organizacji - PZŁ.
Może przyjdzie czas na monopol samorządów zawodowych.

Tak że Panowie rzeczywiście "haratnijcie w gałę" bo ze stanowieniem prawa marnie ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Jendrula » 11 lip 2012, o 16:25

To że Sejm produkuje masę bezwartościowych i utrudniających życie przepisów wróble ćwierkają od dawna. Jest to wynik owczego pędu posłów WSZYSTKICH PARTII do zadekretowania czego się da. Jak zaprosze kumpla na piwo to najlepiej zmusić mnie do opodatkowania darowizny i złożenia deklaracji PCC-@ jeśli kumpel obieca iz odda mi to piwo w ciągu X czasu bo wtedy to pożyczka nie darowizna!
A że ustawa była pisana pod ratowanie D upadającego w sondażach SLD to usiłowano ratować głosy. Zresztą kilkanascie posłów innych partii w ataku zadżumienia poparło lesnych(działkowych) ludków z PZD to i skutek jest. Też chciałbym nie płacić podatku od nieruchomości bo uprawiam marchewkę.
Czas na inne "związki zawodowe" które monopolizują określone branże i dziedziny życia.
Trochę działkowców też może stracić bo nie sa właścicielami działek tylko dzierżawcami i mozna ich wysiudać .
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Następna strona

Powrót do Dookoła NasKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość